Jump to content

два интернета през един телефонен кабел


Препоръчан пост

Здравейте!!!

Направо,на,проблема.

Имам.два.модема.на.виваком.в.два.различни.обекта.разстоянието.между.които.е.около.70м.

До.сега.когато.се.ползва.интернета.на.едното.място.трябва.да.бъде.изключено.другото.

Въпросът.ми.е.можели.да.се.ползва.интернета.и.на.двете.места.едновременно.

 

Link to comment
Сподели другаде

Един или два абонаментни плана плащаш ти?

Какъв ти е интернета като параметри?

Пряка видимост между двата обекта има ли и колко пари би инвестирал в прокарване на мрежа (жична или безжична).

Link to comment
Сподели другаде

Един вариант би бил да говориш с доставчика и да им обясниш ситуацията.

 

Ако откажат да съдействат или няма какво да се направи, остава вариант да се изгради някаква мрежа между двата обекта. Съмнява ме да ти е изгодно и/или удобно да пуснеш кабел, така че предполагам, че ще трябва да се направи безжична връзка. Т.е. модемът в единия обект да се свърже към рутер или някакъв range extender, който да излъчва WiFi до другия обект, където да има друг рутер, който да продължи мрежата по кабел. Това разстояние обаче ми се струва леко проблемно. Ако можеш да поставиш излъчващото устройство на високо и/или до другия обект няма препятствия, може би ще се получи. Нямам особен опит в изграждане на чак такива мрежи.

 

Нещо такова:

 

DD-WRT_client_bridge_diagram.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...