Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

 

имам лаптоп НР и реших да запълня празния слот. Оригиналната памет е 4GB HMT451S6BFR8A. Разбира се, поръчах същата, но взеха че ми доставиха HMT451S6DFR8A. Не намирам никаква разлика, освен че в документацията пише, че първата е B-die, а втората е D-die, което не съм сигурен какво точно значи. Изглежда и че dual channel-a работи.

 

Заслужава ли си да се занимавам да връщам платката и да чакам да я заменят или мога да си остана така, въпреки че моделите са различни?

post-4913-0-76002800-1512171056_thumb.png

post-4913-0-09844100-1512171064_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за отговора! Пуснах и теста, няма грешки. Ще оставя нещата така и ще дам една звездичка по-малко на продавача, че лъже с моделите. :)

 

Освен това се поразрових и B-die е 3rd generation а  D-die e 5th Generation от същия RAM модул.

 

Лек ден!

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че по-ниската оценка е основана. Да, технически не си получил идентичен продукт, но реално си получил максимално близък продукт, който по никакъв начин не отстъпва на оригиналния, дори на теория поне трябва да е по-добър. Най-вероятно просто сайтът не е бил актуализиран. Трудно е да се следят такива дребни неща. И все пак оценката си остава твое решение.

Link to comment
Сподели другаде

Само че пичовете бяха листнали и двата модела за продажба и B платката беше по-скъпа от D модела. След като ми пратиха D (на цената за B), махнаха B от сайта си. Явно ги следят тези неща и са некоректни.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...