Прехвърляне към съдържание

Снимка

Въпрос за RAM

• Моля, влезте, за да отговорите
4 отговора по тази тема

#1 Yonex

Yonex

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 02 December 2017 - 01:35

Здравейте,

имам лаптоп НР и реших да запълня празния слот. Оригиналната памет е 4GB HMT451S6BFR8A. Разбира се, поръчах същата, но взеха че ми доставиха HMT451S6DFR8A. Не намирам никаква разлика, освен че в документацията пише, че първата е B-die, а втората е D-die, което не съм сигурен какво точно значи. Изглежда и че dual channel-a работи.

Заслужава ли си да се занимавам да връщам платката и да чакам да я заменят или мога да си остана така, въпреки че моделите са различни?

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  CPU-Z.PNG   377.98К   1 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  Speccy.PNG   183.46К   0 Брой изтегляния

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22612 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 02 December 2017 - 12:46

Не, не си заслужава да връщаш платката. Лично аз не виждам никакви причини за притеснения. Ако ти се занимава, можеш да тестваш с MemTest64

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 Yonex

Yonex

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 02 December 2017 - 13:08

Благодаря много за отговора! Пуснах и теста, няма грешки. Ще оставя нещата така и ще дам една звездичка по-малко на продавача, че лъже с моделите. :)

Освен това се поразрових и B-die е 3rd generation а  D-die e 5th Generation от същия RAM модул.

Лек ден!

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22612 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 02 December 2017 - 13:49

Не мисля, че по-ниската оценка е основана. Да, технически не си получил идентичен продукт, но реално си получил максимално близък продукт, който по никакъв начин не отстъпва на оригиналния, дори на теория поне трябва да е по-добър. Най-вероятно просто сайтът не е бил актуализиран. Трудно е да се следят такива дребни неща. И все пак оценката си остава твое решение.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 Yonex

Yonex

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 21 мнения

Публикувано: 02 December 2017 - 17:36

Само че пичовете бяха листнали и двата модела за продажба и B платката беше по-скъпа от D модела. След като ми пратиха D (на цената за B), махнаха B от сайта си. Явно ги следят тези неща и са некоректни.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители