Прехвърляне към съдържание

Снимка

Търся програма за поправка на jpg

поправка снимки repair jpg jpeg

• Моля, влезте, за да отговорите
2 отговора по тази тема

#1 Herr_Flick

Herr_Flick

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 71 мнения

Публикувано: 29 November 2017 - 15:48

Здравейте,

Има такава тема, но е от 2011 година. Някой попадал ли е на по-нова и "читава" програма за възстановяване/поправяне на повредени jpg/jpeg файлове? На стара SD карта, докато възстановявах изтрити снимки, освен тези, които ми трябваха, намерих и такива, които смятах за безвъзвратно изгубени. Та сега се опитвам да ги възстановя и тях.

Копирах ги на харда, не очаквам чудеса - снимките са на картата от преди 3-4 години, а тя е ползвана доста активно. Някои, като thumbnail в експлоръра, изглеждат добре, но при отваряне половината снимка липсва. Та ето това се чудя - явно информацията я има във файлът, но нещо пречи да се "визуализира" - има ли програма, която може да реши този проблем (и да е безплатна, естествено :haha:)?

:offtopic: Между другото, за възстановяването ползвах програма, която до момента не бях чувал - http://www.puransoft...e-Recovery.html

Имам спомен, че и преди съм ги търсил (старите снимки) с Recuva и Restoration, но тогава нищо не намерих. Форматирах картата, и я дадох на една позната да я ползва. И вчера ми я върна, че си изтрила снимките по невнимание. А аз намерих и моите си изгубени снимки ... :superman:

:offtopic:

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22612 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 01 December 2017 - 14:37

Не мисля, че има програма, която да може да възстанови напълно повредени изображения, особено пък безплатна. Не съм се занимавал особено, но можеш да опиташ тази.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 Herr_Flick

Herr_Flick

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 71 мнения

Публикувано: 05 December 2017 - 09:42

Прикрепен файл  Untitled.jpg   204.88К   1 Брой изтегляния

Благодаря!

Както казах, не очаквах чудеса, но не се сдържах да кача резултата от "възстановяването", за да му се посмеем заедно :haha:

Thumbnail-лите на оригиналът и "поправената" снимка изглеждат ОК, но поправянето се състоеше в заместването на голямото синьо петно с голямо кафяво такова (+watermark) :haha:

Други теми с тагове поправка, снимки, repair, jpg, jpeg

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители