Jump to content

Windows Update, автоматично инсталира видео драйвер


Blue_Hulk

Препоръчан пост

Здравейте!
Widnows 10 Enterprise е операционната система, която използвам в момента.
Вчера се е инсталирала някаква голяма кумулативна актуализация - version 1709.
Едновременно с тази актуализация се е инсталирала и най-новата версия на Nvidia Driver v388.31
Проблемът е, че не искам уиндоус да ми инсталира каквито и да е драйвери без моето разрешение.
Потърсих за този проблем и направих някои промени, но видео драйвера продължава да се изтегля и инсталира във фонов режим. За премахване на видео драйвера използвам инструмента Display Driver Unistaller. Тук е обяснено - https://www.tenforums.com/tutorials/15989-turn-off-device-driver-automatic-installation-windows-10-a.html#option1 но при мен не помогна нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Това опитал ли си?

Очевидно пропуснах този урок... опция три или четири разрешиха проблема с автоматичното актуализирането на видео драйвера.

Проблема е разрешен!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

И аз имам подобен проблем с настолния компютър.

Windows 10 Home е операционната система.

Проблемът е, че се е изтеглила актуализация, която не може да се инсталира. Компа се опитва да я инсталира, но забива и трябва да го рестартирам от копчето, за да се зареди операционната система.

Не мога да разбера как да изтрия изтеглената актуализация.

Според мен проблема е от актуализацията на драйверите с widows update и искам да ги спра. Разгледах линковете по-горе, но прозореца във widows update изглежда по друг начин и няма такива опции (прикачвам снимка на изгледа):

post-9296-0-63437400-1516523813_thumb.jpg

Приложих метод 1 от това

Трябва ли да приложа и метод 2 или нещо друго?

Link to comment
Сподели другаде

 

Проблемът е, че се е изтеглила актуализация

На драйвър или на операционната систеа?

Спри wuauserv

Иди в 

C:\Windows\SoftwareDistribution

и изтрий всичко.

Стартирай wuauserv

Link to comment
Сподели другаде

Какви са дънната платка и процесорът?

 

Дъно – Asus s.AM2 M2N-MX

Процесор – AMD Athlon64 s.AM2 – 3200+

 

 

Какво значи, че „компа забива“? Опиши малко по-подробно.

 

Излиза съобщение, че ще се рестартира и когато това стане започва да се актуализира. След това при стартирането на операционната система се появява логото на Windows и така си и остава, докато не натисна копчето за рестарт 2 пъти, защото при първото натискане е същата работа (замръзва на логото). Когато натисна копчето още веднъж чак тогава зарежда операционната система и излиза съобщение за неуспешна актуализация.

 

 

Спри wuauserv

Иди в 

C:\Windows\SoftwareDistribution

и изтрий всичко.

Стартирай wuauserv

 

Направих това, рестартирах и всичко е ок - не заби, няма съобщение за неуспешно инсталирана актуализация и във windows update няма съобщение за чакаща актуализация. 

Не стартирах отново автоматичните ъпдейти, защото се страхувам да не се изтегли отново тази кофти актуализация.

Не знам това, което направих за спиране актуализирането на драйверите дали е достатъчно, или трябва да направя още нещо преди да пусна автоматичните ъпдейти.

Link to comment
Сподели другаде

Това е проблемната актуализация за по-стари AMD платформи. Опитай първо да инсталираш тази. След това можеш да опиташ да инсталираш проблемната отново.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...