Jump to content

Игрите крашват , системата замръзва , проблем с видео драйвъри


anarhistabg

Препоръчан пост

Не стана ясно дали си направил преинсталация на операционната система.

Ако не си-опитай се да възстановиш системата от по-стара дата,когато всичко е било наред или другия вариант е да нулираш системата.

 

Възстановяването на системата става от контролен панел-възстановяване-възстановаване на системата.

 

Нулирането на операционната система става от настройки-актуализиране и защита-възстановяване.натискаш бутон-първи стъпки.Излиза синьо прозорче на изберете опция-запазване на моите файлове.

Правих преинсталация чрес Ресет-а , избрах да запази само нещата на твърдия диск тъй като Windows и всичко останало е на SSD-то. На харда има просто някакви филми и не мисля че това е проблем да се запазят.

Пробвах да върна и до по-стара дата още когато изпитах проблема за първи път - не помогна.

 

 

По принцип се запазва, но той може да е от помощ само проблемът е софтуерен, а в случая мисля, че става въпрос за хардуерен, макар да не е напълно сигурно. И все пак, след като преинсталация на операционната система и използването на различни версии на видео драйвъра не помага, би следвало проблемът да е хардуерен.

 

Забелязвам обаче и нещо леко странно. В дневника от Autoruns виждам драйвър на DAEMON Tools. Какво прави той в списъка, ако DAEMON Tools не е инсталирана? Сигурен ли си, че Windows е чист релийс, без вградени програми и други измишльотини?

 

Ето какво можеш да тестваш. Съмнява ме да има положителен ефект, но е редно да се тества: стартирай Autoruns, иди на подпрозорец Drivers и премахни следните отметки:

dtlitescsibus

dtliteusbbus

gdrv

 

Рестартирай след това и тествай дали ще има проблем с игрите.

 

Ако проблемът остане, извади USB безжичната мрежова карта и забрани вградената LAN карта чрез Device Manager: десен клик -> Disable.

 

Рестартирай и тествай отново.

 

Ако има проблем, стартирай Autoruns отново, иди на подпрозорец Drivers и премахни още отметки:

e2xw10x64

fwlanusb6

PLTHD1

 

Рестартирай за пореден път и тествай с игри. 

 

И не се оправдавай, че ти трябва Интернет. На кракнати игри Интернет не им трябва, а Steam има офлайн режим.

 

Ако и това не помогне, пристъпи към тестването на паметта. Махни едната банка памет. Ако не помогне, ги размени, за да тестваш с другата. Ако няма ефект, опитай само с една банка памет в различни слотове на дънната платка. Ако все още няма ефект, сложи и двете банки памет и ги тествай както с MemTest64 (под Windows), така и с Memtest86+ чрез стартиращ носител.

 

Всичкото това по-горе, особено последния абзац, е досадно и отнема време, но за жалост трябва да се направят някакви истински тестове, за да има шанс да се разбре къде е проблемът.

 

Така че спри да даваш безполезни снимки, ами се заеми с реални тестове.

Бях инсталирал Daemon Tools ПРЕДИ ресетването към настоящия Windows. Към момента не съм инсталирал програмата. Не трябва ли преинсталацията да затрива всичко ? 

Windows-a който се инсталира чрез ресет-а е Feature Update , последната версия , не съм инсталирал нищо повече и не знам точно как се води релийса. 

Мога да опитам да сложа първия Windows 10 който бях инсталирал в началото и го имам на флашка , свален е от Microsoft.

 

Опитам с размяната на паметта - нищо. 

 

Ще пробвам останалите неща които си дал като идеи и ще пиша пак за крайния резултат.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Истинска преинсталация включва стартиране от инсталационен носител и изтриване на всички системни дялове по време на инсталацията, след което се създават отново.

 

Под размяна имаш предвид това, което предложих аз: първо тест само с едната банка, после тест само с другата?

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че направих чиста инсталация този път .... Пробвах с Windows-a от флашката , този който инсталирах в началото като си взех компютъра.
Както се вижда от снимките дадох на всички "изтриване" защото прочетох , че така се прави. Обаче SSD-то и хард-а просто не се махат , остават си там и нищо не може да се направи.
?Инсталирах Windows-a в SSD-то , сега имам само C: , не съм направил дял за хард-а.
След това инсталирах всички неща от Windows Updates.
 

- крашовете продължават !!!

 

Спрях тези процеси: gdrv

( dtlitescsibus , dtliteusbbus явно вече ги няма след преинсталацията )

...пак крашва.

 

След това спрях тези процеси:

e2xw10x64

fwlanusb6

PLTHD1

...пак крашва.

​Вадих банките памет , сменях ги, с едната , с другата , слотове .... пак си крашва.

 

Пробвах MemTest64 - никакви грешки.

​Извадих безжичната карта , деактивирах вградената - пак крашва. 

 

Пробвах отново DDU през сейф мод , после инсталирах драйвъри на чисто , пак си крашва.

 

 

От толкова прочетени теми в интернет разбрах че е пълно с хора които имат подобен проблем.
​Едните казват че е зареди драйвъри на Nvidia , другите обвиняват Microsoft и Windows 10. 
​Не знам вече.......

 

Качвам 2 архива с логове от Глиф и auto-runs ...

Качвам и 2-те снимки от момента с преинсталацията.

 

 

arhivi.rar

post-42461-0-67053800-1510497731_thumb.jpg

post-42461-0-29679300-1510497740_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че направих чиста инсталация този път .... Пробвах с Windows-a от флашката , този който инсталирах в началото като си взех компютъра.

Както се вижда от снимките дадох на всички "изтриване" защото прочетох , че така се прави. Обаче SSD-то и хард-а просто не се махат , остават си там и нищо не може да се направи.

?Инсталирах Windows-a в SSD-то , сега имам само C: , не съм направил дял за хард-а.

След това инсталирах всички неща от Windows Updates.

 

- крашовете продължават !!!

 

С една дума ЕДНО нищо не си направил.

При преинсталация/инсталация се прави формат на диска на който е била инсталирана старата операционна система,а не изстриване. Възможно в случая да зарежда старата операциона система.

SSD дисковете имат ограничен брой цикли четене/запис и дефрагментирането им с програма, която не е наясно с особеностите им, е лоша идея. Поради същата причина не можеш да направиш пълен формат на SSD, използвайки вградения инструмент в Windows.

Ако не знаеш как става това,просто извади SSD-то и направи инсталация на оп.с-ма на харддиска -HDD.Форматирай го и го раздели на два или три дяла,като за основния дял С задели 100ГБ дисково пространство.

Хубаво е да имаш предварително драйверите за дънната платка.Ако имаш втори компютър или лаптоп това е от без значение защото можеш да си ги дръпнеш по всяко време.В другия случай ако не си на ясно с преинсталацията на оп.с-ма на SSD потърси помощ от специалист.

...
Link to comment
Сподели другаде

Архива който сте качил, май е повреден. Поне аз не мога да го отворя нито с WinRar нито с друга програма. От всичко писано в темата  май е по-добре да потърсите сервиз! :) Лично мнение естествено! :)

Link to comment
Сподели другаде

Архивът се отваря нормално.

 

Остава да се тества дали с вградената видео карта ще има проблем.

​Махнах драйвърите на Nvidia , 1070-ката все едно я няма. 

​С вградената карта не мога да цъкам нищо понеже е МЕГА ЛАГ и 1 и половина фпс ... но просто отворих менюто на Overwatch и стоях там повече от час , нищо не се случи ! 

​С външната карта която и игра да отворя и просто да стоя в менюто винаги се получава онзи краш с познатия евент лог. 

 

PS: Пробвах да ъндърклокна картата преди да преинсталирам Windows-a - не помогна,  въпреки че някой хора така са си решили проблема.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven - можеш ли да ми помогнеш със съвет относно това да видя какъв е волтажа към видео-картата и ако трябва да го променим някак , за да тествам дали ще има ефект ?

 

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да следиш и променяш напрежението на видео картата с MSI Afterburner. Съвсем отделен въпрос е дали това ще има положителен ефект, а и трябва да процедираш внимателно.

 

Като цяло се съмнявам проблемът да е изцяло в драйвъра. Ако беше, щеше да се забелязва на повече видео карти. По-скоро има някакъв дефект в самата видео карта. Поне на мен така ми се струва.

Ако съвсем случайно имаш познат, от когото можеш да грабнеш някаква друга видео карта (особено ако е отново на NVIDIA) за тест, ще е доста добре.

 

Да попитам за всеки случай, след преинсталация на Windows какви драйвъри инсталираш лично (освен този на видео картата)?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да следиш и променяш напрежението на видео картата с MSI Afterburner. Съвсем отделен въпрос е дали това ще има положителен ефект, а и трябва да процедираш внимателно.

 

Като цяло се съмнявам проблемът да е изцяло в драйвъра. Ако беше, щеше да се забелязва на повече видео карти. По-скоро има някакъв дефект в самата видео карта. Поне на мен така ми се струва.

Ако съвсем случайно имаш познат, от когото можеш да грабнеш някаква друга видео карта (особено ако е отново на NVIDIA) за тест, ще е доста добре.

 

Да попитам за всеки случай, след преинсталация на Windows какви драйвъри инсталираш лично (освен този на видео картата)?

Братле днес реших проблема !!! АЛЕЛУЯ !!!

Бях се отказал напълно и утре щях да пращам компа към България .... нямах какво да правя и пак влязох да се ровя из форумите. 

Под една тема за този проблем във форума на geforce , един пичага беше написал в няколко стъпки как си е решил проблема перманентно.

 

Run - > msconfig - > boot - > advanced options - > под "number of processors" слагам отметка и избирам 8 - МАГИЯ !!!

Не знам как , защо и кога... но тази настройка при мен нямаше отметка и си беше по дефоулт 1 ... явно от там е идвал целия проблем и всичко се е побърквало. 

Какво ли не опитах и какви ли не идеи ми минаха през главата от умряла видео-карта до кофти захранване и тн и тн ... 

Откакто направих това нещо съм нямал проблем цял ден , разцъквам си като пич без никакви грижи :D

 

Интересно ми е все пак , как така се е променило на 1 ? Дали след ъпдейта към windows 10 feature update или в някой друг момент , не знам ... 

Доколкото разбирам компютъра е използвал само 1 ядро от процесора и зареди това всичко се е скапвало... 

Какво е твоето обяснение ?

 

PS: И все пак след всичко изчетено разбирам че този т.н проблем "TDR" може да има доста различни сценарии ... Кофти драйвъри , вируси които използват картата за копаене на биткойнове ( доста хора са намерили файлове след изтриването на които системата им се оправя , най-често тези файлове идват с пиратски игри и тн ) , boot options-a както в моя случай , кофти захранване .... въобще един проблем може да е причинен от мноооого неща. Радвам се че успях да намеря решението в моя случай ... Отдъхнах си .. 

Link to comment
Сподели другаде

Няма никаква логика конкретно това да е причината. Ако опцията не е била активна, то Windows е използвала толкова ядра, колкото е засякла, което трябва да са били 8. Ръчното задаване на 8 ядра не би трябвало да доведе до промяна в поведението.

 

Въпросната опция е там, ако се наложи принудително да се зададе използване на конкретен брой ядра (обикновено по-малко от наличните) с цел локализиране на проблем. Т.е. изглежда, че в твоята ситуация това е дало някакъв ефект, но мисълта ми е, че изобщо не е трябвало да има нужда да се прави подобна настройка. Windows е достатъчно интелигентна операционна система, за да засече правилния брой ядра и да ги използва правилно.

Link to comment
Сподели другаде

Да , разбирам какво искаш да кажеш. Но в моя случай наистина това се оказа решението. Откакто направих това системата не е крашвала , имам около 10 часа геймплей на различни игри - всичко е бомба! 
Точно за това казвам - не знам как , защо и какво се е случило ... но знам че това ми реши проблема :D 

Все пак искам да ти благодаря за отделеното време през тези няколко дни! 
Ако не ми беше оказвал тази помощ може би много по-рано щях да се откажа и да пратя компа към България .... и нямаше да стигна до това решение въобще :D 
Благодарско \\ // 

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven - дори след справянето с тези крашаве , един друг проблем все още си остава ... 

Понякога при рестарт ми дава син екран с грешка WDF Violation , някакви идеи ?

PS: Направих кратък тест .... при всеки първи рестарт излиза този син екран , всичко зарежда след втория рестарт.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...