Jump to content

Игрите крашват , системата замръзва , проблем с видео драйвъри


anarhistabg

Препоръчан пост

Интересното е , че с CS:GO съм нямал проблеми досега. Дали защото е от игрите които разчитат повече на процесор - не знам. 

Като се върна от работа ще изтегля Глиф и ще използвам нещата които казваш.

Ще опитам и това с MemTest-a. 

 

Намираш ли за полезно да пробвам с нещата от тази тема: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/driver-verifier-tracking-down-a-mis-behaving/f5cb4faf-556b-4b6d-95b3-c48669e4c983

Иначе пуснах един FurMARK за 10-на минути ... никакъв проблем , не крашва системата.

post-42461-0-11081100-1510238740_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

След като пуснах Driver Verifier след рестарта ми даден син екран , проблема който беше посочен е fwlanusb6.sys . 
Това е флашката ми за Wi-Fi, чрез нея хващам 5ghz сигнал и тн. 
Досега е нямало никакви проблеми , защо сега обаче се получава това и какво мога да преприема... Смяна на USB , преинсталация на драйвъра ? 

Махнах флашката след което ми даде друг син екран в който грешката беше софтуера на слушалките ми ... RIG500E и тн 

Махнах и тях от USB-то при което системата зареди. 

 

Когато сложа едно от 2-те обратно отново син екран. 
Идеи ?

post-42461-0-17397400-1510240857_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Препоръчвам отново да стартираш Driver Verifier и да изтриеш зададените настройки, след което да рестартираш, за да не се тестват повече драйвъри.

 

Чакам дневниците от Глиф.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Autoruns и:

1) разархивирай и стартирай програмата;

2) изчакай да сканира всички местоположения за стартиращи обекти;

3) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);

4) архивирай създадения файл с удобен за теб архиватор и прикрепи архива към коментара си.
Link to comment
Сподели другаде

Не виждам нищо, което да е от особена помощ в дневниците.

 

Тества ли паметта с някоя програма? Тества ли и само с една банка памет?

 

Можеш да опиташ и да разкачиш всички мрежови карти, включително и да ги забраниш в Device Manager, след което да тестваш дали ще има проблем с игрите.

Link to comment
Сподели другаде

Паметта все още съм нямал време да я тествам , освен с теста за който вече споменах. 
Мога да опитам с една банка памет... 

 

Това са мрежовите карти не ми е много ясно как трябва да се случи... Смисъл такъв хардуерно как трябва да се разкачи и какво ? Аз реално ползвам WI-Fi чрез флашката в компа , ако махна нея - няма интернет , т.е няма да мога да тествам игрите и това дали крашва. 

 

Този проблем явно ще излезе непосилен за решаване :( 
Лошото е , че съм в Германия и няма на кой да го дам да погледне , трябва да пращам всичко обратно до България.... 

 

PS: Когато крашне системата , излезе син екран или просто се ресне , не се ли запазва някъде dump файл който може да даде повече яснота по въпроса ?

Link to comment
Сподели другаде

При всеки краш след това този евент отговаря на момента на краша .... 
Според мен в това се корени проблема но какво е решението ? 
Няколко дена се ровя из гугъл , пробвах 100 неща .... нищо : ( 

post-42461-0-35470500-1510357132_thumb.png

post-42461-0-37404900-1510357134_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталирай си драйвъра за видео картата като избереш опцията Clean install в инсталатора.

Опитах поне 10 пъти с различни версии на драйвърите - нищо. 

Link to comment
Сподели другаде

Не стана ясно дали си направил преинсталация на операционната система.

Ако не си-опитай се да възстановиш системата от по-стара дата,когато всичко е било наред или другия вариант е да нулираш системата.

 

Възстановяването на системата става от контролен панел-възстановяване-възстановаване на системата.

 

Нулирането на операционната система става от настройки-актуализиране и защита-възстановяване.натискаш бутон-първи стъпки.Излиза синьо прозорче на изберете опция-запазване на моите файлове.

Link to comment
Сподели другаде

PS: Когато крашне системата , излезе син екран или просто се ресне , не се ли запазва някъде dump файл който може да даде повече яснота по въпроса ?

По принцип се запазва, но той може да е от помощ само проблемът е софтуерен, а в случая мисля, че става въпрос за хардуерен, макар да не е напълно сигурно. И все пак, след като преинсталация на операционната система и използването на различни версии на видео драйвъра не помага, би следвало проблемът да е хардуерен.

 

Забелязвам обаче и нещо леко странно. В дневника от Autoruns виждам драйвър на DAEMON Tools. Какво прави той в списъка, ако DAEMON Tools не е инсталирана? Сигурен ли си, че Windows е чист релийс, без вградени програми и други измишльотини?

 

Ето какво можеш да тестваш. Съмнява ме да има положителен ефект, но е редно да се тества: стартирай Autoruns, иди на подпрозорец Drivers и премахни следните отметки:

dtlitescsibus

dtliteusbbus

gdrv

 

Рестартирай след това и тествай дали ще има проблем с игрите.

 

Ако проблемът остане, извади USB безжичната мрежова карта и забрани вградената LAN карта чрез Device Manager: десен клик -> Disable.

 

Рестартирай и тествай отново.

 

Ако има проблем, стартирай Autoruns отново, иди на подпрозорец Drivers и премахни още отметки:

e2xw10x64

fwlanusb6

PLTHD1

 

Рестартирай за пореден път и тествай с игри. 

 

И не се оправдавай, че ти трябва Интернет. На кракнати игри Интернет не им трябва, а Steam има офлайн режим.

 

Ако и това не помогне, пристъпи към тестването на паметта. Махни едната банка памет. Ако не помогне, ги размени, за да тестваш с другата. Ако няма ефект, опитай само с една банка памет в различни слотове на дънната платка. Ако все още няма ефект, сложи и двете банки памет и ги тествай както с MemTest64 (под Windows), така и с Memtest86+ чрез стартиращ носител.

 

Всичкото това по-горе, особено последния абзац, е досадно и отнема време, но за жалост трябва да се направят някакви истински тестове, за да има шанс да се разбре къде е проблемът.

 

Така че спри да даваш безполезни снимки, ами се заеми с реални тестове.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...