Jump to content

Игрите крашват , системата замръзва , проблем с видео драйвъри


anarhistabg

Препоръчан пост

Здравейте ... 

Всичко вървеше нормално до момента в който не реших да инсталирам последните драйвъри от Nvidia Experience а именно версия 388.13 , след известно време започнах да изпитвам проблеми.
Една от игрите която редовно играя (Fortnite) започна да крашва през няколко игри ... сега вече крашва всеки път още в началото. Докато играя просто забива , черен екран , след което ме връща на десктоп. Интересното е , че системата започва да "замръзва" за 3-4 секунди след което се оправя за малко и пак замръзва и така. Тоест дори дясно копче на десктопа или опит да отворя нещо води до това "замръзване" и единствения начин да се оправи е чрез рестарт.  От FIFА 18 също ме изхвърли с ерор в който ставаше въпрос за видео драйвъри ... Пробвах малко CS:GO откъдето не ме изхвърли , обаче при алт+таб му трябва много време , за да ме върне в игра , отделно след като затворих играта системата започна пак да замръзва и трябваше да ресна.

Във форума на GeForce четох че много хора имат проблеми с последния ъпдейт , главно сме тези с 1070 и 1080-ки.

От Nvidia са си признали също че има някакъв проблем но все още не намирам решение ..

Пробвах: 

- преинсталация на Windows - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , инсталиране на най-новите на чисто - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , инсталиране на по-стари драйвъри на чисто - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , инсталиране чрез Windows Updates - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , спрени Windows updates , инсталиране на чисто - не става 

 

Общо взето прекарах часове в гугъл и пробвах много варианти и нищо не се получава до момента ... 
Инсталирам по-стари драйвъри обаче проблема си остава.

 

Прикачвам файл с 2-та евент лога които ми излизат по време на крашовете.

 

Прочетох тези и още доста теми за хора които имат същия проблем: 

https://forums.geforce.com/default/topic/596642/geforce-drivers/please-help-event-id-14-from-source-nvlddmkm-cannot-be-found/1/

https://forums.geforce.com/default/topic/923597/event-id-14-from-source-nvlddmkm-cannot-be-found-windows-10/

 

Параметри: 
MB : GIGABYTE Z270-GAMING K3
CPU : Intel Core i7 7700K
CPU FAN : Noctua NH-U14S
RAM : HyperX 2x8gb DDR4 2666Mhz
GPU : Gigabyte Aorus GTX 1070 8gb
SSD : Samsung 850 Evo 256gb
HDD : WD Caviar Black 1TB
PSU : Smart SE 730W

 

Windows 10 , вчера актуализирах към Windows 10 feature update , проблема е доста преди това , тоест не мисля че Windows-a има нещо общо. 

 

post-42461-0-08297900-1510068718_thumb.png

post-42461-0-42516500-1510068719_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Открих че системата започва да зацепва и без игри .... Когато просто опитам да извърша някакво действие ( да зареди нещо малко ) и започва да замръзва постоянно през няколко секунди..... 

UP: След няколко минути на забиване компютъра се рестартира ... След това пробвах да пусна Overwatch и ми даде грешка "Your rendering device has been lost. Aplication closing."  Системата отново започна да зацепва , мишката ми изчезна и трябваше пак да ресна.

Link to comment
Сподели другаде

UEFI последна версия ли е?

Променял ли си настройки в UEFI?

Инсталираната операционна система чист релийс ли е или някоя глупава самоделка с вградени неща и „оптимизации“?

Да си „оптимизрал“ по някакъв начин Windows след инсталацията ѝ?

Инсталиран ли е драйвърът за чипсета?

Паметта тествана ли е? Не би трябвало да е това причината, защото говорим за съвременни и нови компоненти, но все пак.

Link to comment
Сподели другаде

За проба можеш да свалиш външната видео карта и да пробваш как се държи системата само с вграденото видео.

Отделно на това може да пробваш с някоя жива Linux дистрибуция как се държи системата. Това най-вече ако ОС-а ти е инсталиран от читаво копие.

Температурите ти как са?

Някакви грешки в логовете?

Link to comment
Сподели другаде

Отново преинсталирах Windows-a на чисто , извадих видео-картата и почистих праха , пак я поставих и свързах всичко. 

Не съм теглил никакви актуализации , нито съм инсталирал по-нови драйвъри. Трябва ли да инсталирам нещо наново след преинсталация? Тоест драйвър за нещо важно? БИОС-а мисля че е последна версия F8 , не съм пипал нищо в БИОС-а и не съм променял нищо , просто не разбирам много много , за да го правя. Спрял съм всички автоматични актуализации на Windows.

 

Инсталираната ОС е:

Windows 10 PRO

Version: 1709

OS Build: 16299.19

 

Инсталирах чипсет драйвъра от тук: https://downloadcenter.intel.com/download/20775/Intel-Chipset-Device-Software-INF-Update-Utility-( инсталирах го чак сега , не съм сигурен дали това може да се окаже проблема .. предстои да видим ) 

 

Няма никакви проблеми с паметта.
Направих и System Check  - без проблем.

Температурите са напълно нормални , каквито си бяха и в моментите когато нямах проблеми.

 

Когато започне да замръзва / зацепва системата , след определено време виждам че страниците в Google Chrome се размазват и след няколко секунди обикновено системата се рестартира.

Link to comment
Сподели другаде

Играх известно време без да крашне играта , всичко вървеше нормално.... След като излязох от играта системата отново заби , черен екран и рестарт....после син екран за кратко , не можах да видя какво пише , пак рестарт и зареди до десктоп. : (
Link to comment
Сподели другаде

Не си писал колко бита е операционната система. Голяма грешка е да не се актуализира операцонната система. Повечето проблеми са свързани с драйвера на видеокартата. Инсталирай тези с които е работила без проблем.

Ако системата ти се срива при най- малкото натоварване това значи,че или има софтуерна несъвместимост или някой хардуерен компонет се е прецакал.

Link to comment
Сподели другаде

64 битов е Windowsa .... там е въпроса че не помня с коя версия на видеото си беше добре компютъра, към момента след преинсталацията използваа 382.53 версия на драйвъра.

Точно това се случва и според моите наблюдения ... при натоварване системата се срива и започва да зацепва и следва рестарт.

 

Новото от последните часове е , че по време на игра директно зацепи , DVI Signal not found и рестарт. Това го правеше и преди време но когато обнових БИОС-а до F8 всичко се оправи. 
Всякакви възможни тестове не откриват проблеми .......

 

Подозирам че е свързано с този евент лог но няма как да съм сигурен ...

 

post-42461-0-20615800-1510183409_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Опитах да пусна Overwatch , играх 2-3 минути след което играта заби , черен екран за кратко .... след това син екран ( който не успях да снимам ) на който пишеше: Video Scheduler Internal Error , компютъра се рестартира и зареди пак до десктоп. 

 

Прикачвам снимки с последните грешки от тази сутрин , цяла вечер не е пипан компа , това е от момента в който започнах да играя.

Прикачвам и линк за сваляне на event log-овете: https://ufile.io/nn9m8, надявам се че съм успял правилно да експортна. 

Втори линк за евент лог-овете: http://dox.bg/files/dw?a=ba2b4dbffa, ако първия не върши работа.

 

 

post-42461-0-38042600-1510225766_thumb.png

post-42461-0-52542100-1510225770_thumb.png

post-42461-0-79106200-1510225772_thumb.png

post-42461-0-22697200-1510225776_thumb.png

post-42461-0-55867500-1510225778_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Изтеглих Driver Easy , за да видя според нея кои драйвъри не са ъпдейтнати.
Прикачвам резултатите.

Според вас трябва ли да се доверявам на подобен тип програма и да ъпдейтна ? 
Възможно ли е проблема да е зареди някой от тези драйвъри или не ? 

post-42461-0-21988800-1510227739_thumb.png

post-42461-0-79438500-1510227743_thumb.png

post-42461-0-88077700-1510227749_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Не се занимавай с програми за актуализиране на драйвъри!

 

Как е тествана паметта?

 

Като цяло можеш да опиташ да премахнеш едната банка памет временно.

Ако проблемите продължат, да премахнеш оставената, а да върнеш премахнатата.

Ако проблемите продължат отново, можеш да тестваш с една банка в различни слотове за памет.

 

Пробвал ли си да премахнеш отделната видео карта и временно да работиш само с вградената в процесора?

 

Най-добре просто изготви доклади с Глиф и прикрепри архива. За момента можеш да прескочиш файловете за разтоварване (ако изобщо е налична опцията).

Link to comment
Сподели другаде

Вчера отново направих тест на паметта чрез mdsched.exe , няколко пъти съм тествал и няма никакви проблеми.

Пробвах chkdsk /f /r + sfc /scannow - никакви проблеми. 

Проверих и хард диска за грешки - пак никакви проблеми. 

 

Не съм пробвал да махна видео-картата защото без нея реално не мога да отворя никаква игра , за да тествам ... 

Даже деактивирах вградената карта от BIOS-а , за да видя дали няма напредък ... но пак си е същото.

 

Кутията въобще не беше пипана до вчера , когато изкарах картата , за да изчистя прахта ( почти нямаше ). 
Като се замисля кога работеше системата добре и какво се обърка ... единствено обновяване на драйвърите чрез GeForce Experience ми изплува като спомен. 

 

Инсталирах на чисто драйвърите версия 382.53 чрез файла от сайта на GeForce. Дадох clean install и инсталирах само графичния драйвър и PhysX , преди това естествено махнах всичко с DDU през safe mode.

Забелязвам обаче , че въпреки инсталацията която вече съм направил , Windows Updates отново си тегли някакви драйвъри...
Възможно ли е това да има някакво отношение към проблема или по-скоро не ? 
 

Ще изтегля Глиф и ще пробвам.
Къде трябва да сложа отметка , или може би на всички опции ? 
http://www.softvisia.com/users/Night_Raven/Glyph/Shot2.png

 

Също така ме интересува как точно мога да направя съответните доклади? Пускам програмата и я спирам по някое време или тя сама си действа и после ми дава резултати ? 

post-42461-0-86498800-1510229279_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

При рестарт ми дава този евент лог който прикачвам като снимка.
Запазва ми и файл в C: Windows / Memory.DMP който обаче не знам как и къде да кача , за да го прегледате : (

post-42461-0-63310300-1510235729_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Разбира се, че можеш да стартираш игра за тест с вградената видео карта. Не всяка игра, но доста от тях ще си вървят. CS:GO например ще свърши работа. Идеята не е да постигнеш максимални кадри в секунда, а просто да се установи дали системата ще се стабилизира, т.е. дали отделната видео карта по някакъв начин не причинява нестабилността.

 

Относно Глиф, интересуват ме първите 4 отметки.

 

Относно теста на паметта, използвай MemTest64. Поне на първо време. Ще е добре, ако ти се занимава, да тестваш и с Memtest86+. За целта ще трябва да си запишеш стартиращ диск или USB памет (второто по-вероятно ще ти е по-удобно), от което да стартираш системата и да го оставиш да направи поне 2-3 pass-а на паметта.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...