Прехвърляне към съдържание

Снимка

Игрите крашват , системата замръзва , проблем с видео драйвъри

• Моля, влезте, за да отговорите
50 отговора по тази тема

#1 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 07 November 2017 - 17:38

Здравейте ... 

Всичко вървеше нормално до момента в който не реших да инсталирам последните драйвъри от Nvidia Experience а именно версия 388.13 , след известно време започнах да изпитвам проблеми.
Една от игрите която редовно играя (Fortnite) започна да крашва през няколко игри ... сега вече крашва всеки път още в началото. Докато играя просто забива , черен екран , след което ме връща на десктоп. Интересното е , че системата започва да "замръзва" за 3-4 секунди след което се оправя за малко и пак замръзва и така. Тоест дори дясно копче на десктопа или опит да отворя нещо води до това "замръзване" и единствения начин да се оправи е чрез рестарт.  От FIFА 18 също ме изхвърли с ерор в който ставаше въпрос за видео драйвъри ... Пробвах малко CS:GO откъдето не ме изхвърли , обаче при алт+таб му трябва много време , за да ме върне в игра , отделно след като затворих играта системата започна пак да замръзва и трябваше да ресна.

Във форума на GeForce четох че много хора имат проблеми с последния ъпдейт , главно сме тези с 1070 и 1080-ки.

От Nvidia са си признали също че има някакъв проблем но все още не намирам решение ..

Пробвах: 

- преинсталация на Windows - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , инсталиране на най-новите на чисто - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , инсталиране на по-стари драйвъри на чисто - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , инсталиране чрез Windows Updates - не става

- махане на драйвърите с DDU през safe mode , спрени Windows updates , инсталиране на чисто - не става 

Общо взето прекарах часове в гугъл и пробвах много варианти и нищо не се получава до момента ... 
Инсталирам по-стари драйвъри обаче проблема си остава.

Прикачвам файл с 2-та евент лога които ми излизат по време на крашовете.

Прочетох тези и още доста теми за хора които имат същия проблем: 

https://forums.gefor...not-be-found/1/

https://forums.gefor...und-windows-10/

Параметри: 
MB : GIGABYTE Z270-GAMING K3
CPU : Intel Core i7 7700K
CPU FAN : Noctua NH-U14S
RAM : HyperX 2x8gb DDR4 2666Mhz
GPU : Gigabyte Aorus GTX 1070 8gb
SSD : Samsung 850 Evo 256gb
HDD : WD Caviar Black 1TB
PSU : Smart SE 730W

Windows 10 , вчера актуализирах към Windows 10 feature update , проблема е доста преди това , тоест не мисля че Windows-a има нещо общо. 

Прикрепен(и) файл(ове)

#2 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 08 November 2017 - 12:45

Открих че системата започва да зацепва и без игри .... Когато просто опитам да извърша някакво действие ( да зареди нещо малко ) и започва да замръзва постоянно през няколко секунди..... 

UP: След няколко минути на забиване компютъра се рестартира ... След това пробвах да пусна Overwatch и ми даде грешка "Your rendering device has been lost. Aplication closing."  Системата отново започна да зацепва , мишката ми изчезна и трябваше пак да ресна.

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 08 November 2017 - 13:37

UEFI последна версия ли е?

Променял ли си настройки в UEFI?

Инсталираната операционна система чист релийс ли е или някоя глупава самоделка с вградени неща и „оптимизации“?

Да си „оптимизрал“ по някакъв начин Windows след инсталацията ѝ?

Инсталиран ли е драйвърът за чипсета?

Паметта тествана ли е? Не би трябвало да е това причината, защото говорим за съвременни и нови компоненти, но все пак.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 34 мнения

Публикувано: 08 November 2017 - 13:54

За проба можеш да свалиш външната видео карта и да пробваш как се държи системата само с вграденото видео.

Отделно на това може да пробваш с някоя жива Linux дистрибуция как се държи системата. Това най-вече ако ОС-а ти е инсталиран от читаво копие.

Температурите ти как са?

Някакви грешки в логовете?

#5 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 08 November 2017 - 16:40

Отново преинсталирах Windows-a на чисто , извадих видео-картата и почистих праха , пак я поставих и свързах всичко. 

Не съм теглил никакви актуализации , нито съм инсталирал по-нови драйвъри. Трябва ли да инсталирам нещо наново след преинсталация? Тоест драйвър за нещо важно? БИОС-а мисля че е последна версия F8 , не съм пипал нищо в БИОС-а и не съм променял нищо , просто не разбирам много много , за да го правя. Спрял съм всички автоматични актуализации на Windows.

Инсталираната ОС е:

Windows 10 PRO

Version: 1709

OS Build: 16299.19

Инсталирах чипсет драйвъра от тук: https://downloadcent...Update-Utility-( инсталирах го чак сега , не съм сигурен дали това може да се окаже проблема .. предстои да видим ) 

Няма никакви проблеми с паметта.
Направих и System Check  - без проблем.

Температурите са напълно нормални , каквито си бяха и в моментите когато нямах проблеми.

Когато започне да замръзва / зацепва системата , след определено време виждам че страниците в Google Chrome се размазват и след няколко секунди обикновено системата се рестартира.

#6 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 08 November 2017 - 17:42

Играх известно време без да крашне играта , всичко вървеше нормално.... След като излязох от играта системата отново заби , черен екран и рестарт....после син екран за кратко , не можах да видя какво пише , пак рестарт и зареди до десктоп. : (

#7 RamzesIII

RamzesIII

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 296 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 00:27

Не си писал колко бита е операционната система. Голяма грешка е да не се актуализира операцонната система. Повечето проблеми са свързани с драйвера на видеокартата. Инсталирай тези с които е работила без проблем.

Ако системата ти се срива при най- малкото натоварване това значи,че или има софтуерна несъвместимост или някой хардуерен компонет се е прецакал.

#8 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 01:23

64 битов е Windowsa .... там е въпроса че не помня с коя версия на видеото си беше добре компютъра, към момента след преинсталацията използваа 382.53 версия на драйвъра.

Точно това се случва и според моите наблюдения ... при натоварване системата се срива и започва да зацепва и следва рестарт.

Новото от последните часове е , че по време на игра директно зацепи , DVI Signal not found и рестарт. Това го правеше и преди време но когато обнових БИОС-а до F8 всичко се оправи. 
Всякакви възможни тестове не откриват проблеми .......

Подозирам че е свързано с този евент лог но няма как да съм сигурен ...

Прикрепен(и) файл(ове)

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 07:20

Дай информация и за други грешки в Event Log-а. Ако можеш, директно го изнеси (export).

#10 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 13:12

Опитах да пусна Overwatch , играх 2-3 минути след което играта заби , черен екран за кратко .... след това син екран ( който не успях да снимам ) на който пишеше: Video Scheduler Internal Error , компютъра се рестартира и зареди пак до десктоп. 

Прикачвам снимки с последните грешки от тази сутрин , цяла вечер не е пипан компа , това е от момента в който започнах да играя.

Прикачвам и линк за сваляне на event log-овете: https://ufile.io/nn9m8, надявам се че съм успял правилно да експортна. 

Втори линк за евент лог-овете: http://dox.bg/files/dw?a=ba2b4dbffa, ако първия не върши работа.

Прикрепен(и) файл(ове)

#11 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 13:42

Изтеглих Driver Easy , за да видя според нея кои драйвъри не са ъпдейтнати.
Прикачвам резултатите.

Според вас трябва ли да се доверявам на подобен тип програма и да ъпдейтна ? 
Възможно ли е проблема да е зареди някой от тези драйвъри или не ? 

Прикрепен(и) файл(ове)

#12 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 13:45

Не се занимавай с програми за актуализиране на драйвъри!

Как е тествана паметта?

Като цяло можеш да опиташ да премахнеш едната банка памет временно.

Ако проблемите продължат, да премахнеш оставената, а да върнеш премахнатата.

Ако проблемите продължат отново, можеш да тестваш с една банка в различни слотове за памет.

Пробвал ли си да премахнеш отделната видео карта и временно да работиш само с вградената в процесора?

Най-добре просто изготви доклади с Глиф и прикрепри архива. За момента можеш да прескочиш файловете за разтоварване (ако изобщо е налична опцията).

#13 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 14:10

Вчера отново направих тест на паметта чрез mdsched.exe , няколко пъти съм тествал и няма никакви проблеми.

Пробвах chkdsk /f /r + sfc /scannow - никакви проблеми. 

Проверих и хард диска за грешки - пак никакви проблеми. 

Не съм пробвал да махна видео-картата защото без нея реално не мога да отворя никаква игра , за да тествам ... 

Даже деактивирах вградената карта от BIOS-а , за да видя дали няма напредък ... но пак си е същото.

Кутията въобще не беше пипана до вчера , когато изкарах картата , за да изчистя прахта ( почти нямаше ). 
Като се замисля кога работеше системата добре и какво се обърка ... единствено обновяване на драйвърите чрез GeForce Experience ми изплува като спомен. 

Инсталирах на чисто драйвърите версия 382.53 чрез файла от сайта на GeForce. Дадох clean install и инсталирах само графичния драйвър и PhysX , преди това естествено махнах всичко с DDU през safe mode.

Забелязвам обаче , че въпреки инсталацията която вече съм направил , Windows Updates отново си тегли някакви драйвъри...
Възможно ли е това да има някакво отношение към проблема или по-скоро не ? 

Ще изтегля Глиф и ще пробвам.
Къде трябва да сложа отметка , или може би на всички опции ? 
Shot2.png

Също така ме интересува как точно мога да направя съответните доклади? Пускам програмата и я спирам по някое време или тя сама си действа и после ми дава резултати ? 

Прикрепен(и) файл(ове)

#14 anarhistabg

anarhistabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 40 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 15:55

При рестарт ми дава този евент лог който прикачвам като снимка.
Запазва ми и файл в C: Windows / Memory.DMP който обаче не знам как и къде да кача , за да го прегледате : (

Прикрепен(и) файл(ове)

#15 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения

Публикувано: 09 November 2017 - 16:31

Разбира се, че можеш да стартираш игра за тест с вградената видео карта. Не всяка игра, но доста от тях ще си вървят. CS:GO например ще свърши работа. Идеята не е да постигнеш максимални кадри в секунда, а просто да се установи дали системата ще се стабилизира, т.е. дали отделната видео карта по някакъв начин не причинява нестабилността.

Относно Глиф, интересуват ме първите 4 отметки.

Относно теста на паметта, използвай MemTest64. Поне на първо време. Ще е добре, ако ти се занимава, да тестваш и с Memtest86+. За целта ще трябва да си запишеш стартиращ диск или USB памет (второто по-вероятно ще ти е по-удобно), от което да стартираш системата и да го оставиш да направи поне 2-3 pass-а на паметта.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители