Прехвърляне към съдържание

Снимка

Видеото накъсва.

• Моля, влезте, за да отговорите
12 отговора по тази тема

#1 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 570 мнения
  • Живущ в:вкъщи,от време на време и на луната
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 07 November 2017 - 11:12

Случи се когато опитах да гледам филм свален от тубата в формат "матриошка"  Никой плеер не го отвори, изписваше "няма декодер за този формат" или нещо подобно. Бях както винаги с K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 стар ама ми върши работа. Не знам защо не разпозна MKV,дали изобщо го инсталира, а и не помня дали изобщо ми се е налагало да работя с този формат. Много рядко го използвам. Както и да е, отворих нета и намерих за Windows 7 - препоръчваха го K-Lite_Codec_Pack_1360_Full Инсталирах го и се почна историята. Видеото почна да накъсва страхотно, картината спира аудиото върви, после тръгне но с страхотен асинхрон с аудиото,полека,лека го настигне ,върви малко нормално и пак започва същото. С всичко от 480 нагоре да не говорим за HD формат, а преди въртеше всичко без проблем.Махнах го, върнах стария - същата работа.Чистих кодеци, регистър-нищо Опитах с VLC плеера, нищо по различно! Изобщо скапа се тотално...

Проверих с антивирусни програми - нищо. Иначе компа си работи, с всичко останало нормално.

Не ми се преинсталира! Някакви идеи?

Благодаря!

Windows7 Pro x32

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

Да се откажа от ХР ? Хайде бе! Шегувате ли се?!

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 34 мнения

Публикувано: 07 November 2017 - 12:15

Какъв е процесора ти, видео картата?

Пробвай как е с MPC-HC, PotPlayer.

От много време избягвам K-Lite_Codec_Pack и подобни, точно заради описания от теб проблем. Бекъп на ОС-а?

#3 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 570 мнения
  • Интереси:Интернет,компютри,електроника, книги,филми,мода,фитнес.пътувания!СЛАДОЛЕД!

Публикувано: 07 November 2017 - 13:55

Какъв е процесора ти, видео картата?

Пробвай как е с MPC-HC, PotPlayer.

От много време избягвам K-Lite_Codec_Pack и подобни, точно заради описания от теб проблем. Бекъп на ОС-а?

Пробвала съм всички плеери и в момента има MPC-HC. Бекапа не ми се слага още защото има много нови работи след бекапа по диска.

ATI MOBILITY RADEON 9600  Mobile Intel Pentium M 1.5

Само не знам защо са ти процесора и картата? Компа въртеше всичко преди да сложа тоя тъп пакет...

Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него.

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 34 мнения

Публикувано: 07 November 2017 - 14:36

Слабичка е, тоест да го кажа така - за да работи нормално (както е било) си иска точно определени оптимизации, подбор на кодеци и версиите им и т.н.

Единственото което се сещам в момента е отново да сложиш пакета който е прецакал работата, но преди него да сложиш и някой софтуер който записва къде по системата какви промени се правят (в момента не се сещам за конкретно заглавие), за да може после да почистиш и ръчно.

Със всеки плеър ли положението е едно и също?

PotPlayer - пробва ли го?

#5 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 07 November 2017 - 15:51

Не вярвам, че на този компютър си могла да гледаш HD съдържание, освен ако не говорим за някой MPEG-4 базиран кодек видео кодек (DivX или Xvid, но това са редки случаи, повечето използват H.264.

Моята препоръка в случая би била да се деинсталират всички кодеци и пакети с кдоеци с рестартиране между всеки деинсталация. След това да се използва K-Lite Codec Tweak Tool, за да се попряват повредените кодец: стартира се -> Fixes -> отметки на първите три опции -> Apply & Close -> Exit. След това си инсталираш желания пакет с кодеци.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#6 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 570 мнения

Публикувано: 07 November 2017 - 18:37

Не вярвам, че на този компютър си могла да гледаш HD съдържание, освен ако не говорим за някой MPEG-4 базиран кодек видео кодек (DivX или Xvid, но това са редки случаи, повечето използват H.264.

Ами това вървеше перфектно,ако и да не вярваш! Свалено разбира се на харда  За online изобщо не говоря, компа няма такива възможности, но от харда го въртеше прекрасно! :)

Моята препоръка в случая би била да се деинсталират всички кодеци и пакети с кдоеци с рестартиране между всеки деинсталация. След това да се използва K-Lite Codec Tweak Tool, за да се попряват повредените кодец: стартира се -> Fixes -> отметки на първите три опции -> Apply & Close -> Exit. След това си инсталираш желания пакет с кодеци.

Благодаря. Ще опитам утре съветът ти! :)

#7 barbuncela

barbuncela

Resident Evil

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 570 мнения

Публикувано: 08 November 2017 - 07:47

Получи се страхотно! :) Благодаря ти! 

Само, че..стана нещо дето не мога да си обясня. Въпреки, че деинсталирах K-Lite_Codec. Форматите avi, mp4, flv ,  MPC-HC ги върти нормално и трите!?  Дали защото имам инсталиран Format Factory ... до колкото знам и той си инсталира кодеци?

#8 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения

Публикувано: 08 November 2017 - 08:19

Не, Format Factory няма нищо общо. MPC-HC идва в комплект с LAV филтрите, т.е. „има свои кодеци“. :)

#9 Ozzy

Ozzy

Сервиз за компютри, лаптопи и монитри "Изток"

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения
  • Живущ в:София
  • Интереси:Сервиз за компютри, ремонт и поправка на лаптопи и монитори, компютърна поддръжка, компютърни услуги, хардуер , софтуер, инсталиране, преинсталиране и много други: 0894700233

Публикувано: 10 November 2017 - 20:19

Моята препоръка в случая би била да се деинсталират всички кодеци и пакети с кдоеци с рестартиране между всеки деинсталация. След това да се използва K-Lite Codec Tweak Tool, за да се попряват повредените кодец: стартира се -> Fixes -> отметки на първите три опции -> Apply & Close -> Exit. След това си инсталираш желания пакет с кодеци.

Много полезна информация. Това не го знаех, но вече ще го имам предвид в подобни случаи.

Димитър Георгиев

Сервиз за компютри "ИЗТОК".

Телефон 0894 700 233

web - eastcomputerservise.com

#10 Ozzy

Ozzy

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения
  • Интереси:Сервиз за компютри, ремонт и поправка на лаптопи и монитори, компютърна поддръжка, компютърни услуги, хардуер , софтуер, инсталиране, преинсталиране и много други: 0894700233

Публикувано: 12 November 2017 - 15:06

Вчера имах подобен проблем на един лаптоп Asus EEE PC с Windows 7 starter. Видеото здраво накъсваше и спираше на всички филми. Плеъра беше PotPlayer, а кодеците k-lite mega. Пробвах с  K-Lite Codec Tweak Tool, като отметнах необходимото и ресетнах. Проблема обаче не се реши.

Реших да направя друго. Деинсталирах напълно пакета k-lite и дръпнах BS Player, който сам предлага, дърпа и инсталира кодеци, които му трябват. По този начин проблема се реши и видеото тръгна перфектно.

Без да разбирам нищо от кодеци, извода който правя е, че явно новите версии на k-lite кодеците не са подходящи за слаби машини и на такива по-добре се справя стария Bsplayer с неговите си кодеци.

Димитър Георгиев

Телефон 0894 700 233

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22602 мнения

Публикувано: 12 November 2017 - 23:46

Не знам какво точно си очаквал от Codec Tweak Tool.

Много хора си мислят, че всеки пакет с кодеци е коренно различен от други. Не е така. Всички съвременни пакети с кодеци разчитат на едни и същи филтри, така че не би трябвало да има разлика, освен ако даден пакет с кодеци не се опитва да прави и други неща, които не би трябвало.

Колкото до BS.Player, нямам спомен точно кои филтри тегли той, но като цяло никога не съм му бил фен и по всяка вероятност никога няма да бъда. Продължавам да недоумявам какво харесват всички в този плеър.

#12 RamzesIII

RamzesIII

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 296 мнения

Публикувано: 13 November 2017 - 09:08

Вчера имах подобен проблем на един лаптоп Asus EEE PC с Windows 7 starter. Видеото здраво накъсваше и спираше на всички филми. Плеъра беше PotPlayer, а кодеците k-lite mega. Пробвах с PotPlayer Tweak Tool, като отметнах необходимото и ресетнах. Проблема обаче не се реши.

Реших да направя друго. Деинсталирах напълно пакета k-lite и дръпнах BS Player, който сам предлага, дърпа и инсталира кодеци, които му трябват. По този начин проблема се реши и видеото тръгна перфектно.

Без да разбирам нищо от кодеци, извода който правя е, че явно новите версии на k-lite кодеците не са подходящи за слаби машини и на такива по-добре се справя стария Bsplayer с неговите си кодеци.

PotPlayer също има вградени кодеци.Просто е трябвало да деинсталираш само пакета k-lite.

#13 Ozzy

Ozzy

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 297 мнения

Публикувано: 13 November 2017 - 20:43

Съгласен с това, че просто е трябвало да деинсталирам k-lite. Аз също не съм фен на bsplayer. Избах защото е по-стар плеър. По принцип ползвам Potplayer. Явно k-lite кодеците не винаги са най-доброто решение.

Димитър Георгиев

Телефон 0894 700 233

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители