Jump to content

Съвет за конфигурация


Препоръчан пост

Съображението ми за паметта е, че след време ако се добавя още една платка от 8GB, то тя най-вероятно ще е с честота 2400Mhz (след време разликите в цените няма да са толкова големи) и тогава наличната платка ще спъва и новата.

„Спъва“ е много силно казано. Дали ще има две платки с максимална честота от 2133MHz или една такава + една с максимум 2400MHz, която ще работи на по-ниската честота, е все едно и също. Да, на теория по-бавната памет ще „спъва“ по-бързата, но, както вече споменах, разликата е минимална.

 

Изискването на игрите сигурно ще наложи допълнително памет. Сигурно ще се добави още една платка. По-скоро се чудя, дали да не отпусна още 100-150лв. И да си взема направо I5 процесор.

В момента 8GB са достатъчни. Не че не могат да се запълнят от някои по-тежички и лакоми игри, но не е някакъв голям проблем, просто ще има малко повече работа с pagefile-а, което няма да се усети особено благодарение на SSD.

Добавянето на още памет е най-лесният и бърз ъпгрейд, който можеш да направиш, така че е по-безопасно да не се хвърляш директно на 16GB, след като си на по-ограничен бюджет. 

 

Относно процесора, според мен не си заслужава парите, поне що се отнася до i5-7400, който е най-евтиният i5 от Kaby Lake поколението. Като цяло в игри i5 ще се справя по-добре, но разликата варира между малка и никаква, в зависимост от играта. Някои игри и програми дори може да се зарадват повече на i3, защото той има по-висока производителност за индивидуалните си ядра спрямо i5-7400. Това биха били малко програми и надали ще се усети в ежедневната работа, но все пак съществува като вероятност.

 

Отново, да, вярно е, че i5 е по-добрият процесор като теглим чертата, но за твоята ситуация според мен не си оправдава парите. Когато става въпрос за игри, при процесорите се забелязва драстично влошаване на съотношението цена/производителност колкото по-скъп е процесорът. Т.е. разликите в производителността са все по-малки и по-малки с всеки по-мощен процесор спрямо предходния, докато цените се покачват драстично.

 

Ако ти се отпускат пари, според мен биха били по-добре оползотворени за по-добър захранващ блок. 

Link to comment
Сподели другаде

Мда, отново си прав. При това положение по-добре да се дадат пари за захранване.

При предния ми компютър от изгърмяло захранване отидоха по дяволите дъно,процесор и рам.

Link to comment
Сподели другаде

Текущият ти захранващ блок на Cooler Master е достатъчно сносен, за да няма... изгърмявания. :) И все пак по-качествен захранващ блок е добре в дългосрочен план. Това е компонент, който не предвиден да се сменя често, т.е. да се използва за няколко ъпгрейда на комютъра като цяло, както и кутията. Захранващият блок е гръбнакът на системата и затова е желателно да не се пести при избора му.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте.

Закупих си предложената конфигурация,и съм много доволен. Благодаря за съветите.

Взех си компютъра с ундоус 10 хоум. Но не беше активиран.После си направи някакви ъпдейти(или по-скоро ние ги направихме от незнание с цел да го активираме с разни активатори). И от Home уиндоуса стана Education. И естествено пак не е активиран. Май ще си връщам седмицата и да се успокоят нещата.

Още веднъж благодаря за съветите за избора на хардуер.

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

То дали е активиран или не е разликата е в един надпис в долния десен ъгъл. Поне аз от мързел съм го оставял не активиран с дни и разлика не видях.

 

п.с. Между другото версията е до лични изисквания (какво като е Хоум?). Аз например държа на N и никога не бих си инсталирал варианта с излишните пълнежи.

Даже се чудих дали да не сложа китайската версия но не разбрах има ли езикови пакети за нея...

Link to comment
Сподели другаде

То дали е активиран или не е разликата е в един надпис в долния десен ъгъл. Поне аз от мързел съм го оставял не активиран с дни и разлика не видях.

 

п.с. Между другото версията е до лични изисквания (какво като е Хоум?). Аз например държа на N и никога не бих си инсталирал варианта с излишните пълнежи.

Даже се чудих дали да не сложа китайската версия но не разбрах има ли езикови пакети за нея...

Ами неможе да се персонализира екрана. Поне аз не видях от къде да си настоя след колко време да заспива компютъра.Аз също нямам претенции, дали ще е хоум или друг. Но държа да е 64 битов.
Link to comment
Сподели другаде

Десен бутон на мишката върху старт бутона и "Опции за захранването".

https://imgur.com/rSJo3wl

Можеше просто да напишеш "захранване" или "заспиване" в търсене щом не можеш да се оправиш с менюто...

https://imgur.com/ypKxXr3

Link to comment
Сподели другаде

Десен бутон на мишката върху старт бутона и "Опции за захранването".

https://imgur.com/rSJo3wl

Можеше просто да напишеш "захранване" или "заспиване" в търсене щом не можеш да се оправиш с менюто...

https://imgur.com/ypKxXr3

Благодаря. Стана работата.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...