Jump to content

Препоръчан пост

Процесорът е добър, но е излишно добър за твоите нужди. Можеш да вземеш Core i3, който ще ти върши 99% същата работа за значително по-малко пари. Ако толкова държиш да е i5, поне вземи по-нисък модел — i5-8400. Избраният от теб модел е с отключен множител, което предполага, че искаш да го оувърклокваш. За целта обаче трябва да вземеш по-скъпа дънна платка (с Z-серия чипсет).

 

И кажи поне за какъв бюджет си говорим.

Link to comment
Сподели другаде

Процесорът е добър, но е излишно добър за твоите нужди. Можеш да вземеш Core i3, който ще ти върши 99% същата работа за значително по-малко пари. Ако толкова държиш да е i5, поне вземи по-нисък модел — i5-8400. Избраният от теб модел е с отключен множител, което предполага, че искаш да го оувърклокваш. За целта обаче трябва да вземеш по-скъпа дънна платка (с Z-серия чипсет).

 

И кажи поне за какъв бюджет си говорим.

Между 1 700 и 1 800 лева. Държа да имам добър процесор за да мога по-дълго да се използва за нови игри а и не смятам скоро след това да правя ъпгрейди или нова конфигурация. Единствено бих ъпгрейднал RAM паметта от 8 на 16 GB. .. Целта е тази конфигурация да се завърти около силен процесор и силна видео карта. Защото до сега винаги съм имал добър процесор и слаба видео карта..

Link to comment
Сподели другаде

Добре да разбирам, че е прекалено тежък 6 ядра нека го заменим с 4 ядрен и по-добра видео карта. Това  по-добре ли е?



CPU

Intel Core i5-7500 (3.4GHz)

 

 

MB

MSI Z270 Gaming Plus

RAM

2x8GB DDR4 2133 Kingston HyperX Fury

SSD

120GB SSD Intel E5400S

HDD

1TB Seagate Barracuda ST1000DM010

PSU

700W Fortron Hyper S

CASE

Segotep The Wind, черен

ODD

LG GH24NSD1

GPU

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB OC
Link to comment
Сподели другаде

Това е стар модел. Интел направиха някой промени след като АМД ги срита и реално свалиха цените.

I5-7500 е заключен в същото време е по-скъп от I3-8350K тоест се набутваш. I3-8350K реално е I5-7600K с увеличен кеш.

http://nikem-bg.net/cart/57647p1r58087p1rf.html - С колко са свалили цената и сам може да сметнеш.

 

Разлика в цените при дъната за клок реално няма тоест тук нищо не спестяваш.

http://nikem-bg.net/cart/58049p1r58059p1rf.html

С уточнението обаче че новите процесори не вървят на старите дъна тоест отново ново е по-добро

понеже е възможен ъпгрейд към 6 ядрен процесор докато за старите дъна няма такива.

Всъщност стария I5 които гледаш е заключения вариант и клок така или иначе няма да видиш.

 

Кутията е боклук, паметта е на базови честоти, SSD-то е с кофти контролер, захранването е лош избор а и безсмислено дори да бяха 4 такива видеокарти.

Видеокартата е базов вариант за игри и може и по-добре иначе като модел става. Харда си е стандартен модел и става за склад стига да няма ценна информация.

Link to comment
Сподели другаде

Защото до сега винаги съм имал добър процесор и слаба видео карта..

Точно това получаваш, когато избираш Core i5 процесор с GTX 1050 видео карта, затова се опитваме да те разубедим да не се хвърляш на такъв процесор, защото не остава достатъчно за видео картата.

 

Ето предложения от ЖАР:

- кутия;

- захранващ блок;

- дънна платка;

- процесор;

- охладител;

- памет;

- видео карта;

- SSD;

- HDD.

 

Общата сума е около 1780 лева.

 

За процесор съм избрал по-ниският Core i3-8100, защото като цена е по-изгоден. Core i3-8350K е отключен и може да се оувърклоква, но не само е доста по-скъп сам по себе си, но и за да се оувърклокне ще трябва дъно от Z серията и цената скача още повече.

Паметта е 8GB, винаги можеш да добавиш още една платка 8GB по-късно.

 

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven отключения принципно е + 400MHz и с повече кеш така че е по-добър избор и без клок.

Разбирам че се опитваш да спестиш от дъно но старите чипсети не вършат работа и няма да тръгне машината.

Бюджетните платки ще излизат чак догодина тоест ако ще се купува сега единствения избор е Z370.

Така или иначе има по-изгодни магазини от ЖАР и бюджета ще е напълно достатъчен да се вземе GTX 1060 6GB.

Примерно 40 лв. се спестяват от раз само от видеокартата при това се печели и 1 година повече гаранция.

http://www.vario.bg/inno3d-geforce-gtx-1060-twin-x2-n106f-5sdn-n5gs

Още 21 лв. се спестяват от захранване като пак е модулно но с 2 години повече гаранция и единична линия.

http://www.vario.bg/evga-b3-serie-650-b3-650w-220-b3-0650-v2

Ето и 17 лв. от рам - http://www.vario.bg/crucial-ballistix-elite-dimm-8gb-ble8g4d30aeea

До тук стават 78 лв. което е достатъчно да се вземе дъно с Z370 чипсет.

http://www.vario.bg/msi-z370-a-pro-7b48-001r

 

п.с. Принципно и видеокартата и захранването и паметта може да се орежат и да се вземат по-евтини 

просто съм посочил варианти които ми харесват и не са по-лоши.

Лично аз бих махнал SSD-то вместо да режа процесор или видеокарта или каквото и да е друго всъщност.

Нито помага за игрите (очевидно дори няма да зареждат по-бързо поради големината му която не позволява да се инсталират на него)

нито прави машината по-надеждна (не е причина да се реже захранване и кутия) а винаги може да се добави в бъдеще.

Да се взима под 256GB за нещо различно от офис машина просто не е изгодно.

Link to comment
Сподели другаде

За дънната платка е моя грешка, просто в бързината не съм видял.

За процесора ми е ясно, че и без оувърклок е по-добрият избор. Просто не мисля, че за нуждите за гейминг ще се усети някаква разлика.

Знам, че има по-изгодни магазини от ЖАР, опитвах се да сглобя цяла конфигурация от един магазин с цел удобство. Щях да ползвам Никем, но единственият захранващ блок, който ми допадаше за подобни цели (XFX TS 550) вече го няма.

B3 серията на EVGA не я намирам за оптимален избор, но предполагам за нуждите ще е достатъчно сносен захранващ блок. Няма значение дали е една или повече релси за 12-те волта.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте спирам се на следната конфигурация. 
PU Intel Core i5-7500 (3.4GHz)
MB MSI Z270 Gaming Plus
RAM 2x8GB DDR4 2133 Kingston HyperX Fury
SSD 120GB SSD Intel E5400S
HDD 1TB Seagate Barracuda ST1000DM010
PSU 600W Fortron Hyper S
CASE Segotep The Wind, черен
ODD LG GH24NSD1
GPU MSI GeForce GTX 1060 6GB OC
Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина се спираш на точно този процесор, можеш да вземеш дънна платка с B250 чипсет. Полза от Z270 чипсета има само ако възнамеряваш да оувърклокваш, а за това ти трябва процесор с октлючен множител (това са моделите с „K“ в края).

За паметта е една идея по-добре да е 2400MHz, но и текущата е приемлива.

За твърд диск по-скоро бих препоръчал Toshiba или Western Digital Blue.

Захранващият блок не е особено добър. Казано ти беше няколко пъти, както от мен, така и от naruto.

Според мен закупуването на оптично устройство е прахосване на пари, но ти си знаеш.

Link to comment
Сподели другаде

Защо си губиш времето да му повтаряш едно и също нещо? Очевидно ако не е трол би разбрал какво му се повтаря няколко пъти?

Дъно с Z370 и Z270 чипсет е на една цена. I5-7500 и I3-8350K по-слабия процесор е по-скъп.

Очевидно дори да не разбираш бъкел от хардуер след като ти се обясни трябва да си малоумен да вземеш първия вариант.  

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...