Jump to content

Препоръчан пост

    Здравейте! Аз съм нов тук и бих искал да ви помоля за малко помощ и съвети. Та така да преминем към съществената част. Искам да създам нова конфигурация, като наличните средства за това са 1 600 лева, като в тази конфигурация няма да влизат периферни устройства - монитор, мишка, клавиатура, колони и т.н. Основната цел на конфигурацията е да има достатъчно пространство за лекции, филми и разбира се игри. Относно игрите се надявам за тези пари  да е възможно да се създаде машина на която могат да вървят игри като FIFA 18 (както и бъдещите поне 2-3 издания), Wolfenstein: The New Order, Prey, Doom и други нови FPS. 

 Благодаря предварително и ще гледам бързо да отговарям на въпроси от ваша страна!

 

Link to comment
Сподели другаде

С какъв монитор разполагаш в момента?

Има ли конкретен магазин, откъдето имаш намерение да пазаруваш, за да гледаме там продукти и цени?

Нямам претенции към магазин на този етап. Мониторът ми в София в момента който използвам е стар - Asus, но мога да използвам Samsung (ТV), като монитор. 

Link to comment
Сподели другаде

Питането за монитор бе за да уточниш параметрите им.

Резолюция, честота на опресняване (най-вече ако е 144Hz монитора) видео входове, иначе марката ни е все тая коя е, важното е на теб да ти харесва.

Link to comment
Сподели другаде

Една конфигурация на базата на AMD Ryzen можеш да погледнеш в тази количка.

Предложението е примерно, търпи корекции, примерно по-силно видео за сметка на памет, SSD, процесор и т.н.

Според колко бързаш за новата машина можеш да изчакаш още малко да се наложат новите системи и на Intel и да се види кое и как ценово по ти пасва.

Link to comment
Сподели другаде

Ако потребителят е готов да жертва визуално качество или е готов да играе на по-ниски кадри в секунда, предложената конфигурация е напълно приемлива.

 

Ако потребителят не иска да прави компромиси, ще трябва да се вземе по-добра видео карта. Ето моето предложение. Лекичко е надвишен бюджетът, но си заслужава според мен.

Замених GTX 1050 Ti с GTX 1060.

За да приютя картата съм избрал по-евтина дънна платка, 8GB памет (вместо 16GB) и 1TB твърд диск (вместо 2TB). За нуждите на потребителя и дънна платка с чипсет A320 е достатъчна. 8GB е напълно достатъчно за всяка съвременна игра, а и винаги може да се закупи още един 8GB модул и да се бодне. За повечето потребители 1TB достатъчно пространство. А и, както с паметта, винаги може да се добави още един твърд диск, било то вътрешен или външен.

Кутията е всъщност по-скъпа, но според мен си заслужава допълнителните пари. 

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина не бързаш, до началото на 2018 година има поне 2 цели месеца в които може доста неща да се променят.

Също така предколедно може да изпаднат някой промоции (все пак трябва много да се внимава с тях).

Link to comment
Сподели другаде

Еми в такъв случай когато събера окончателно парите (дай Боже ако може с още малко отгоре) да пиша в темата и направите по едно ново предложение декември/януари.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте. Направиха ми предложение със следната конфигурация, която  като цяло надхвърля бюджета, но искам да прочета вашите мнения за това от какво може да се спести, идеи за по-добри части и т.н.

 Intel Core I5-8600K (3.60GHz) 579lv
   ASUS ROG STRIX B250G GAMING 196lv
   Palit GeForce GTX 1050 2GB StormX 297 lv
   2TB WD Red WD20EFRX 184 lv 
 120GB SSD Intel E5400S 123 lv
   700W Fortron Hyper S 159lv
  Segotep Baymini, черен 37 lv
   2x8GB DDR4 2133 Kingston HyperX Fury 327 lv
Link to comment
Сподели другаде

Конфигурацията е лоша за игри. Не знам кой ти я е изготвял, но не бих се допитвал до него втори път.

 

Накратко:

- процесорът е добър, но е крайно неподходящ в случая, защото не пасва на избраната видео карта;

- дънната платка не е лоша, но като цяло не бих взел ASUS, защото другите производители предлагат повече за по-малко пари;

- видео картата е слаба за съвременен гейминг, в пъти по-добре би било да се вземе Core i3 процесор, а спестените пари да се пренасочат към видео картата;

- Western Digital Red е глупав избор и според мен ще е по-добре да се ограничиш до 1TB, а спестените пари да отидат отново във видео карта;

- SSD дискът е OK;

- захранващият блок е неподходящ: не само мощността му е излишно висока, а и е самият модел не е особено качествен;

- кутията по всяка вероятност е калпавичка, но не е отчайваща;

- за памет аз лично бих взел DDR-2400 или 2666.

 

Ако кажеш все пак какъв ти е бюджетът и някой магазин, от който мислиш да пазаруваш, ще може да се предложи нещо по-конкретно.

Link to comment
Сподели другаде

Конфигурацията е лоша за игри. Не знам кой ти я е изготвял, но не бих се допитвал до него втори път.

 

Накратко:

- процесорът е добър, но е крайно неподходящ в случая, защото не пасва на избраната видео карта;

- дънната платка не е лоша, но като цяло не бих взел ASUS, защото другите производители предлагат повече за по-малко пари;

- видео картата е слаба за съвременен гейминг, в пъти по-добре би било да се вземе Core i3 процесор, а спестените пари да се пренасочат към видео картата;

- Western Digital Red е глупав избор и според мен ще е по-добре да се ограничиш до 1TB, а спестените пари да отидат отново във видео карта;

- SSD дискът е OK;

- захранващият блок е неподходящ: не само мощността му е излишно висока, а и е самият модел не е особено качествен;

- кутията по всяка вероятност е калпавичка, но не е отчайваща;

- за памет аз лично бих взел DDR-2400 или 2666.

 

Ако кажеш все пак какъв ти е бюджетът и някой магазин, от който мислиш да пазаруваш, ще може да се предложи нещо по-конкретно.

Добре предложи видео карта която ще е подходяща за въпросния процесор. И аз мисля да избера хард с големина 1 TB и RAM 8 GB, като в бъдеще ще се вдигне на 16 GB. Така парите от хард диск и RAM памет ще отидат за видео карта. Към момента мисля да се придържам към този процесор. 

Link to comment
Сподели другаде

Отново: имаш ли предпочитания към магазин, от който ще пазаруваш, или няма значение?

 

И има ли някаква конкретна и логична причина да държиш на точно този процесор?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...