Jump to content

Препоръка за избор на нов хард диск


Препоръчан пост

Здравейте,може ли да ми препоръчате някоя горе-долу добра марка/модел/ hdd  (до 120-130лв. ако е възможно) за лаптоп Acer Aspire v5-573g . Колебая се м/у Seagate и Hitachi,изключвам Toshiba поради това че стария ми беше такъв/TOSHIBA MQ01ABD100/ а и по прочетени др мнения не ги 'хвалят много' , а Samsung - заради ограничения бюджет.
Като цяло ми трябва повечко място / свикнала съм с 1Tb/ , затова и не търся SSD.
Бих се радвала ако ми дадете и насока за характеристиките които трябва да гледам на хардовете/като cash,speed and ect./
Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

Има още една марка дискове Western Digital (WD).

 

1. Western Digital WD Mobile 1TB WD10JPVX - средностатистически мобилен диск с 5400 оборота

2. Western Digital WD Mobile 750GB WD7500BPKX - високо производителен мобилен диск с 7200 оборота, може да е по-топъл и по-шумен от горния. Също така дадения модел е 750GB!

 

Лично аз не знам на коя марка да се доверя повече към днешна дата.

Лаптопа Acer Aspire v5-573g с какъв диск е сега и има ли опция за SSD (на mSATA) и HDD (на SATA)?

Link to comment
Сподели другаде

Има още една марка дискове Western Digital (WD).

 

1. Western Digital WD Mobile 1TB WD10JPVX - средностатистически мобилен диск с 5400 оборота

2. Western Digital WD Mobile 750GB WD7500BPKX - високо производителен мобилен диск с 7200 оборота, може да е по-топъл и по-шумен от горния. Също така дадения модел е 750GB!

 

Лично аз не знам на коя марка да се доверя повече към днешна дата.

Лаптопа Acer Aspire v5-573g с какъв диск е сега и има ли опция за SSD (на mSATA) и HDD (на SATA)?

Настоящия хард е TOSHIBA MQ01ABD100,Sata III,няма cd-където да може енетуално да се сложи втори хард,мисля че четох че става да се сложи SSD,а за другото което питате не знам от къде да видя дали има.

Принципно и аз съм по-навита да си взема 7200 и с мално повече cash вместо 5400,притененията ми са обаче как по-мощния ще се отарзи на батерията,тъй като по случайност като го отворих видях че едната клетка на батерията е леко понадута,т.е и тя е за смяна.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с Black WD 500GB 7200rpm на лаптопа ми, купих го преди 2 години.  Консумацията му на ток даже е по-малка от на стария ми диск, който беше 1TB Seagate 5200rpm.

На WD-тата в този sheet има инфо за консумацията когато е в idle, read/write и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Твърди дискове на Samsung няма, освен ако не става въпрос за стари и залежали бройки по складове.

 

Според страницата, дадена по-горе, лаптопът има mSATA порт, така че трябва без проблем да може да се монтират един SSD и един твърд диск.

За твърд диск няма да препоръчвам конкретен, защото всичките са в общи линии еднакво калпави. Според мен вземи най-евтиният, който да е с желания капацитет. Ако ще добавяш и SSD, няма особен смисъл твърдият диск да е 7200 оборота, така че ако 5400 е по-евтин, можеш да вземеш такъв.

За SSD също няма особено значение кой модел купиш, всичките са прилични. Ако ти се занимава, можеш да проверяваш скоростите на запис, защото някои модели имат малко по-ниски такива, макар че за твоите нужди ме съмнява да има голямо значение. Така че също можеш да се насочиш към най-евтиния SSD с нужния капацитет.

Link to comment
Сподели другаде

Май се спрях на https://www.jarcomputers.com/1TB-Hitachi-Travelstar-7K1000-7200rpm_prod_HDDPCHGSTHTS721010A9E630.html?ref=prod
единствено ме притеснява че е 7200 оборота,а старият ми бе 5400 и не знам дали няма мн да ми прегрява,може ли да ми дадете инфо от къде мога да провяря дали е подходящ този модел за моя комп.

Link to comment
Сподели другаде

Напълно възможно е по-бързият твърд диск да има малко по-висока средна температура. Съмнява ме обаче да „прегрява“. И да, ще е подходящ за твоя лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...