Прехвърляне към съдържание

Снимка

Помощ за проблем с хард диск. Благодаря !

хард диск проблем

• Моля, влезте, за да отговорите
5 отговора по тази тема

#1 Dincho

Dincho

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 09 October 2017 - 10:42

Здравейте, 

Имам проблем с хардс диск Seagate Baracuda 2 тб.

-дискът не е операционен, на него преди имаше уин, но сега използвам ССД и с него на дъното имаше още един 2 тб и една записвачка, даде ми I/O грешка и аз първоначално смених портовете на дъното и махнах записвачката, тъй като всичките 4 слота на дъното бяха заети. След това го разпозна и отвори всичси папки, но

- бавно чете информацията от него, запъва се или почва да мисли много.

- ако тръгне на чете добре отначяло прехвърля бързо част от файловете със сколост 190 mb/s, след това забавя до 5 и лека полега до под 1 mb. Прехвърлих някой файлове до 0.3 gb, но един голям от 5gb ми даде 4 часа и не го прехвърли накрая.

Имате ли идеи как да процедирам и най-важното да спася файловете видео и снимки от него, докато още е рано. До сега не съм пробвал да възстановявам файлове с програми. Прилагам принт от програма HD tune pro за проверка на текущото състояние на диска.

Много, много ще бъда благодарен за помощ и реално решение.

С благодарности, 

Дин

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  Hard c.jpg   140.66К   1 Брой изтегляния

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 19 мнения

Публикувано: 09 October 2017 - 15:00

Диска ти май от доста време е имал проблеми.

Смени му интерфейсния кабел.

Пускай го само когато ще спасяваш информация от него и карай от най-малката и важна първо.

Не е лошо да провериш коректността на спасените данни.

Също така по твоя преценка можеш и от сега да се обърнеш към специализирана фирма извършваща спасяване на данни.

Като гледам колко сектора са си отишли и си отиват, може да не се спаси цялата информация.

#3 Dincho

Dincho

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 09 October 2017 - 16:23

Диска ти май от доста време е имал проблеми.

- Така, е аз не съм го ползвал, а просто стоеше закачен, не съм мислил, че може да е толкова страшно. Просто седеше закачен.

Смени му интерфейсния кабел.

- С какъв, може ли линк!?

Пускай го само когато ще спасяваш информация от него и карай от най-малката и важна първо.

- Добре, така и направя, можеш ли да ми кажеш стъпки, а именно каква да бъде системата за копиране, да закача ССД, а на "болния диск" добро охлаждане или!? Според теб колко са неспасяемите или е трудно да се каже!?

Не е лошо да провериш коректността на спасените данни.

Проверих, снимки и видеа, като най-много до 1 gb изтехлих аудио запис, работят си цели са! Но пробвах един цял 5 гб и не успях, даде ми 4 часа и накрая се запъна, не трябваше да го правя, но сега ще почна по малки и важни!?

Методика програма, от него на ССД по принципа копи пейст и нещо друго или!?

Също така по твоя преценка можеш и от сега да се обърнеш към специализирана фирма извършваща спасяване на данни.

-Пробвах, занесох го в Итема В, имат много за "преглед" така че моя го видят и ще е ми кажат в четвъртък какво му е, ще му направят някаква диагностика, може и да го отворят.  От там нататък ще се радвам за съвет, може и о ще от сега, виждам че усещате нещата. Като цяло се отварят папките без проблем и може би ще има шанс.

Като гледам колко сектора са си отишли и си отиват, може да не се спаси цялата информация.

Каква е процедурата от тук нататък, сам дали ще мога след като те ми кажат каква работата!?

Много, много благодаря!

#4 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 19 мнения

Публикувано: 09 October 2017 - 17:20

Щом си го занесъл те ще го прегледат и вероятно ще ти поискат друг диск за копиране на спасената информация.

Всичко си е специфично, спасявал съм от тракащи дискове под DOC, поправял съм повредени сектори - но при теб са твърде много, спасявал съм и на 100%, но не е случвало и много малко данни да извадя от диск.

Успех и късмет!

#5 Dincho

Dincho

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 09 October 2017 - 20:34

Значи аз казах само да го погледнат и се разбрахме да ми кажат какво е състоянието му и няма да свалят нищо още, след това ще ми кажат кое и как ще се свалят!? 

Поздрави~!!

#6 Dincho

Dincho

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 11 October 2017 - 16:43

Значи бях в Итема, 

Отворили са го, проблема е механичен, сложен е на маркучи, главите са трънали, пипнали са филмуера и накой други неща които аз не разрибам и не се впуснаха в обяснения. 

Цената е 300лв, колкото изкарат главите, като аз трябва да видя нещата, не е препоръчетелно да го взимам а за момент да видя при тях.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители