Jump to content

Търся препоръка за телефонни слушалки


Препоръчан пост

Телефона ми е LG G4. Неговите слушалки все още работят по принцип, но им се отлепиха едни гъвкави пластмасови мембрани. Не знам дали имат някаква звукова функция или само пазят да не влиза прах и др. навътре към същинските мембрани на говорителите. Слушам различна музика: електронна, джаз, рок/метъл и разни по-странни стилове. Бюджета ми за момента е до 50-тина лева. Допълнително ще попитам - колко е разликата между слушалки за 15, 30 и примерно 50 лева?

Link to comment
Сподели другаде

Какъв тип слушалки търсиш: earbuds (тези, които се поставят във външната част на ушната мида), канални (още известни като „тапички“), on ear (които лежат върху ушната мида) или over ear (които обграждат ушната мида)? Сравнение. Липсват earbuds на картинката, но предполагам се досещаш.

 

Някакви предпочитания към звученето, т.е. да речем повечко бас, по-малко бас, повече високи, по-малко високи, т.н. То е относително, защото каквото за един е малко бас, за друг може да е много, но все пак.

 

Държиш ли да има микрофон, предпочиташ да има, няма значение или предпочиташ да няма?

 

Последният ти въпрос не го схванах.

Link to comment
Сподели другаде

Това пропуснах да уточня. Като тип смятам за най-подходящи каналните. Понеже не нося раница или нещо такова - понякога ги слагам в джоба(което не е много хигиенично :) ). Предпочитания към звученето не мога да кажа точно. Споменах, че слушам доста различна музика, така че предполагам трябва да са по-скоро балансирани - каквото и да значи това. Последният ми въпрос беше в смисъл дали има и колко е разликата в качеството между трите ценови групи. Или кое отговаря на нисък, среден и висок клас - ако може да се каже така.

За микрофона - рядко говоря по телефона, досега 2-3 пъти ми се е случвало да е през микрофона. По-скоро предпочитам да има, но по-важно ми е да има удобни бутончета за контрол на звука(две, защото някъде съм виждал да има само едно и не знам дали единичното бутонче изобщо върши тази работа).

Link to comment
Сподели другаде

Трудно е да се каже кой ценови диапазон отговаря на кой клас. За някои хора 50 лева скъпо (т.е. считат подобни слушалки за висок клас), докато за други хора всичко под 200 лева е нисък клас. Разни хора, разни идеали.
Разлика в качеството може да има немалка дори и за малко по-скъпи слушалки, да не говорим, че дори цената не винаги съответства на качество така или иначе.
 
И като казвам балансиран звук, имам предвид без абсолютно доминиращи честоти и липсващи такива; да речем тоновете бас, който да заглушава останалия диапазон.
 
Преди да продължа с предложенията, ще кажа това, което винаги казвам в подобни ситуации:
1) не съм чувал предложените модели лично (освен ако изрично не го спомена) и се ръководя от мнения и сравнения с познати за мен продукти из Интернет;
2) звукът е много субективно нещо, така че дори и да съм чул даден модел, не значи, че моето мнение ще съвпадне с твоето.
 
Така че имай едно на ум.
 
Ще започна с един от най-удачните модели: Xiaomi Mi.
Xiaomi винаги са имали добра репутация в тези среди. Не са нещо ненадминато, но предлагат качествен и балансиран звук за парите си. Имат и микрофон и „дистанционно“ (само с един бутон обаче), и са налични в различни цветове.
 
Също с микрофон и дистанционно с един бутон са SoundMAGIC ES18S.
Като цяло също трябва да предлагат прилично балансиран звук без особени проблеми.
 
Друго предложение е Edifier P275.
Може би ще са най-неутрални и скучни от всичките, но пак имат дистанционно и микрофон и като звук трябва да са компетентни.
 
Ако си готов лекичко да надвишиш бюджета, можеш да хвърлиш око и на JVC HA-FR100X.

V-образен звук (завишени ниски и високи), но без да се прекалява. Като цяло, поне на хартия, изглеждат като един от удачните варианти за случая.

 

Следващите в списъка са Sony MDR-EX110AP.
Срещам противоречива информация. Като цяло повечето казват, че за парите си са добри, но има и критики. Би следвало моделът на JVC отгоре да е по-добрата алтернатива за V-образен звук. Има ги и за 10 лева по-малко, но без микрофон/дистанционно — Sony MDR-EX110LP. Има ги и в различни цветове.

 

Ако пък случайно искаш много бас, JVC HA-FX1X трябва да ти свършат работа. В противен случай не са оптимален избор.

 

Philips предлагат доста модели. От тях ми се струва, че най-смислените варианти са SHE3705 и SHE3855.

Като цяло трябва да са също със завишени ниски и високи, но не прекалено. Няма много информация за конкретните модели, но е възможно SHE3855 да има малко по-пронизващи високи, но това е субективно и докато не се чуе, няма как да е сигурно. Първите ги има и без микрофон (SHE3700) и в различни цветове. Вторите също — SHE3850.

 

Трудно е да се избират слушалки по думи. Няма как да се каже кое ще му хареса на човек, докато не го чуе.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Трудно е да се каже кой ценови диапазон отговаря на кой клас. За някои хора 50 лева скъпо (т.е. считат подобни слушалки за висок клас), докато за други хора всичко под 200 лева е нисък клас. Разни хора, разни идеали.

Разлика в качеството може да има немалка дори и за малко по-скъпи слушалки, да не говорим, че дори цената не винаги съответства на качество така или иначе.

 

И като казвам балансиран звук, имам предвид без абсолютно доминиращи честоти и липсващи такива; да речем тоновете бас, който да заглушава останалия диапазон.

 

Преди да продължа с предложенията, ще кажа това, което винаги казвам в подобни ситуации:

1) не съм чувал предложените модели лично (освен ако изрично не го спомена) и се ръководя от мнения и сравнения с познати за мен продукти из Интернет;

2) звукът е много субективно нещо, така че дори и да съм чул даден модел, не значи, че моето мнение ще съвпадне с твоето.

 

Така че имай едно на ум.

 

Ще започна с един от най-удачните модели: Xiaomi Mi.

Xiaomi винаги са имали добра репутация в тези среди. Не са нещо ненадминато, но предлагат качествен и балансиран звук за парите си. Имат и микрофон и „дистанционно“ (само с един бутон обаче), и са налични в различни цветове.

 

Също с микрофон и дистанционно с един бутон са SoundMAGIC ES18S.

Като цяло също трябва да предлагат прилично балансиран звук без особени проблеми.

 

Друго предложение е Edifier P275.

Може би ще са най-неутрални и скучни от всичките, но пак имат дистанционно и микрофон и като звук трябва да са компетентни.

 

Ако си готов лекичко да надвишиш бюджета, можеш да хвърлиш око и на JVC HA-FR100X.

V-образен звук (завишени ниски и високи), но без да се прекалява. Като цяло, поне на хартия, изглеждат като един от удачните варианти за случая.

 

Следващите в списъка са Sony MDR-EX110AP.

Срещам противоречива информация. Като цяло повечето казват, че за парите си са добри, но има и критики. Би следвало моделът на JVC отгоре да е по-добрата алтернатива за V-образен звук. Има ги и за 10 лева по-малко, но без микрофон/дистанционно — Sony MDR-EX110LP. Има ги и в различни цветове.

 

Ако пък случайно искаш много бас, JVC HA-FX1X трябва да ти свършат работа. В противен случай не са оптимален избор.

 

Philips предлагат доста модели. От тях ми се струва, че най-смислените варианти са SHE3705 и SHE3855.

Като цяло трябва да са също със завишени ниски и високи, но не прекалено. Няма много информация за конкретните модели, но е възможно SHE3855 да има малко по-пронизващи високи, но това е субективно и докато не се чуе, няма как да е сигурно. Първите ги има и без микрофон (SHE3700) и в различни цветове. Вторите също — SHE3850.

 

Трудно е да се избират слушалки по думи. Няма как да се каже кое ще му хареса на човек, докато не го чуе.

Здравей.

Тази събота ходих из Пловдив. Бях се насочил към едни слушалки на Самсунг(за около 25 лв.) в Handy, но логично се оказа, че ги няма точно в този магазин. Взех някакви китайски, които явно бяха менте на ментето - не стига, че звука беше зле, а и взеха да  се разпадат още преди да изляза от града. Класическа грешка и сега съм в начална позиция. :) От друг форум ми попадна този адрес и засега обмислям слушалки FIIO F3. Ясно ми е, че е малко вероятно да намеря някой с лични впечатления от точно този модел. Няма как и да ги "пробвам" преди да ги купя - дори да отида при самата фирма. Въпросът ми сега е евентуално за някакви коментари по описанието, параметрите. Изглежда впечатляващо - с големи картинки, обяснения, но каква част е маркетингова мъгла? Например онзи момент за графена. Имам впечатлението, че това все още е материал за лабораторни опити - може би не ми е актуална информацията.

Друг въпрос - на една от снимките за този модел показват как кабелите са преметнати над ухото - за по-стабилно закрепване. Това доколко е реалистично в случая? Виждал съм слушалки с нещо като закачалка - предполагам точно за тази цел, но не съм ги виждал на практика. Тези нямат такива "закачалки". 

Последният засега въпрос е за техническите параметри. Пише, че имат импеданс 40 ома. Забелязал съм, че обикновено е 16 или 32(нямам предвид професионалните модели). Това може ли да е проблем за моя телефон(освен, че може би ще се изразходва повече от батерията)?

Link to comment
Сподели другаде

FiiO F3, на базата на ревюта, би трябвало да са доста прилични слушалки, без особени недостатъци. Т.е. би трябвало да са добър избор, освен ако нямаш някакви конкретни изисквания.

 

Не ти схващам въпроса за това доколко е реалистично. Някои канални слушалки са предвидени да се носят с кабела зад ухото, особено тези със „закачалките“. Други пък се носят с кабела право надолу. Повечето обаче могат да се носят и по двата начина. Това се прави, за да се намали движението и влиянието на кабела върху самите слушалки, което води до малко по-добра стабилност в ушния канал и намаляване на механичния шум, причинен от кабела.

 

40 Ома съпротивление e малко височко за канални слушалки, а и чувствителността им също не е от най-високите, така че е възможно да се наложи да повишаваш силата на звука доста. Зависи от телефона ти и колко силно слушаш музика. Ако имаш навика да си издънваш тъпанчетата, е възможно FiiO F3 да не се справят. В противен случай предполагам, че ще са наред. Пак казва, не може да се каже точно колко тихи ще са, без да се чуят лично.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В случай, че някой друг се интересува - поръчах и от няколко месеца ползвам FiiO F3. Мисля, че са добри за цената си. Удобни са - мога да ги нося 1-2 часа без да ги усещам особено - въпреки, че силиконът им е малко по-твърд от стандартните слушалки от LG G4. Звука доколкото мога да преценя е балансиран - почти нямам чувството, че е от слушалки. Единственият (дребен)минус е, че кабела няма текстилна оплетка(както си мислех първоначално), а имитация на червена нишка. Всъщност в началото кабела дори беше лепкав, сякаш е намазан с нещо, но явно впоследствие "поизсъхна" и не се "затяга" особено.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

Търся слушалки от този тип https://edigital.bg/slushalki/sportni-slushalki-panasonic-rp-hs34e-r-p373820.

 

Кабелни, не трябва да са тапи и искам да имат микрофон. Идеята ми е като съм на фитнес или бягам, да чувам музиката, но и да не съм изолиран от околните звуци. Ще ги използвам с телефон. Бюджета ми е 50-70лв. 

 

Благодаря предварително

Link to comment
Сподели другаде

Някакви предпочитания към звуковата сигнатура?

Здравей,

 

Честита коледа на всички.

 

Предпочитам балансиран звук. Също ще е добре и да имат някаква водоустоичивост - препоръчително, но не е задължително.

Link to comment
Сподели другаде

Установявам, че е трудна задача. За спортни слушалки има доста по-малко ревюта и мнения отколкото за нормални слушалки.

 

JBL Yurbuds например би трябвало да отговарят на всичките ти изисквания, включително и на желателната устойчивост на влага. За тях обаче няма особено добри отзиви за звука.

 

Колко е важно за теб да са със скоби за уши? 

Link to comment
Сподели другаде

Установявам, че е трудна задача. За спортни слушалки има доста по-малко ревюта и мнения отколкото за нормални слушалки.

 

JBL Yurbuds например би трябвало да отговарят на всичките ти изисквания, включително и на желателната устойчивост на влага. За тях обаче няма особено добри отзиви за звука.

 

Колко е важно за теб да са със скоби за уши? 

Здранвей,

 

Благодаря за това че се отзоваваш.

 

При мен нещата са така - Принципно бягам в морската градина на крайбрежнатата алея във Варна. Там постоянно минават коли и затова не искам да са тапи, а да мога да чувам около мен нещата как са. Също имам проблем със слуховия нерв и не ми трябва нещо което да...как да  се изразя - не ми трябва силен звук или да ми вкарва звука директно  в ушите като тапите. 

Относно  скобите за уши - така ми е много по-удобно, при бягане и тренировка  да ги захващам. Начина с премятане на кабела зад ушите става, но поне при мен се налага да коригирам често захващането и не ми е удобно.

Link to comment
Сподели другаде

Разбира се, че се отзовавам. За слушалки — винаги. :)

 

Каналните слушалки (още известни като „тапи“) не са задължително отлично изолиращи. Да, изолират доста по-добре от т.нар. „уши“, които се поставят пред ушния канал, но не всички канални слуашлки са чак толкова изолиращи. А и като цяло са по-качествени и по-стабилно закрепени, което е добре при доста движение (като тичане).

Технически погледнато, каналните слушалки могат да се нарекат и по-безопасни за слуха в някои ситуации, защото поради по-добра изолация на околния шум не е нужно слушателят да повишава силата на звука, за да чува музиката по-добре. Така децибелите се поддържат на по-ниско ниво, което щади слуха.

 

Разбирам за скобите. Проблемът е, че изискванията станаха доста: скоби, микрофон, звук, цена и т.н.

 

За жалост основно сякаш мога да предложа MDR-AS210AP и MDRAs410AP на Sony, и Yurbuds Focus серията на JBL. За моделите на Sony в Amazon повечето казват, че не се закрепят особено стабилно, но не знам дали при теб няма да е различно, все пак ушите на хората не са еднакви. За серията на JBL казват, както споменах и по-нагоре, че основният им минус е звукът, който не е нищо особено. Разликата между Focus 300 и 400 e в броя бутони на дистанционното.

 

Пак казвам, мъка е да се намери информация за слушалки, които да отговарят на изискванията ти. То броят модели е малък, камо ли ревюта/информация за тях. :)

 

Слушалките на JBL ги има в Ozone.bg. Моделите на сони ги потърси в Pazaruvaj, защото различните магазини предлагат различни цветове и цени.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, 

 

Честита нова година на всички, с пожелания за много пздраве, щастие, късмет когато е необходимо и събднати мечти.

 

Прегледах нещата сякаш клоня към JBL. 

 

 

Night_Raven 

Смяташ ли, че ако вдигна бюджета до 100.00 лева може да се намери нещо което доста по-добро от изброениете до момента?

Link to comment
Сподели другаде

Ако вдигнеш бюджета до 100 лева, съгласиш се на слушалки без скоби около ушите и нямаш нищо против зеления цвят, веднага ти предлагам Sennheiser CX 686G Sports.

Друг вариант са JBL Reflect A, но за тях намирам оплаквания от доста механичен шум от кабела. Тези ми се струват най-лошият избор от споменатите тук, но ги добавям за бройка. :)

Ако искаш повечко бас, можеш да хвърлиш око на Sony MDR-510AS. Има ги черни в Computer Store и сини в Ozone.

Също, поне по ревю, с леко V-образен звук са и Audio-Technica ATH-CKX5iS.

И последният модел, който го забравих предния път, е Jabra Sport Corded. Имат прилична репутация и се специализират точно в спортни слушалки.

 

И все пак, да напомня, че това всичкото е на базата на сравнително информация, която намирам. Нищо не може да замени лично да ги чуеш.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...