Jump to content

Препоръчан пост

Има някои алтернативи като Waterfox и Cyberfox. Може да ги пробваш. Често така се решават подобни проблеми. Преди време така си бях решил проблема с отхвърляне на сертификата за сигурност. Не ме пускаше почти никъде. Рових четох по нета, пробвах какво ли не, но нищо не стана и тогава си дръпнах нещо от тези.

Ами не знам с какво помага... Това Waterfox ми сменя темата на браузера, а за това Cyberfox ми иска 64 битов Windows, пък аз се боря с ХР! :) Не схванах с какво може да ми помогне при флеша?

Link to comment
Сподели другаде

Cyberfox има 4 версии - за интел и амд 32 и 64 битови съответно. Може пък и да помогне. Тези браузъри работят по по-различен начин макар да са на ядрото на мозила файърфокс. Чак толкова не разбирам, защото не съм програмист. Може да се пробва. При тебе проблема е от хп-то, това е ясно, но след като искаш да го пребориш пробвай. Лошо няма.

И не е зле да преминеш към Win 7 по възможност. ХП вече наистина не става. Night Raven обаче до колкото видях вече се измори да се бори да те убеждава в това. :)

Link to comment
Сподели другаде

 

И не е зле да преминеш към Win 7 по възможност. ХП вече наистина не става. Night Raven обаче до колкото видях вече се измори да се бори да те убеждава в това. :)

Проблемът ми не е, че не мога да се откажа от ХР.  Просто работя с платени програми Скиптър, Корона, Олимпус които капризничат с 7, 8.1 и 10. или изобщо не функционират. В службата преди две години решиха да инсталират 8.1 и се започна какафонията! Новите варианти на програмите (купиха ги) не разпознават база данните или като ги четат бъркат.

Пращаш писмо в НОИ уж си го пратил а го няма. Или пращаш данни за човек роден 1256 година - примерно! А пък новия Олимпус изобщо не подкарва старите аудио файлове от архива. Разправии, скандали. Идваха доста "професори" от Униконс за да си видят творенията,въртят сучат, пъхтят, казват че трябва да работи...Да ама от трябва да работи, до работи, има разлика.А и не те работят с програмите а аз и колежките. Накрая се оказа, че базата данни на старите програми не могат да се четат правилно от новите програми и трябвало да се нанесат отново!!! Какво? Ама вие откачени ли сте? Да преписваш база данни от 40 и повече години?!?!?!  Скандали колкото искаш! Така,че на края се наложи да върнем и ХР. по компютрите като първа ОС имаме и 8.1 като втора ОС инсталирана, но предимно работим с ХР. Само,че когато искам да почина за малко и да гледам някой клип или да се поровичкам из нета, да записвам работата си,файловете(а и не на всяко положение става) нали се сещаш,че няма как всеки път да спирам ХР и да включвам 8.1

После обратно за да продължа да работя! Вкъщи положението е идентично. Защото по някога работя и вкъщи. На времето си купих тези програми, а и няма как да давам пари за новите версии, още повече, че се оказа че не стават с старите базови данни! И за това ми се иска да си мога да ръчкам из нета с ХР  За това не мога да се откажа от ХР..поне за сега.

 

Е...ако стана кралица... :) Ама за сега даже не са ми обещали! :) :)

 

 

Тук са всички версии. На Windows XP пробвай версия 36.0.4.0 x86 Intel/AMD, според платформата на машината.

Благодаря. Ще опитам.

 

 

п.п. Но между другото с 48 ма версия на лисицата се получи и работи добре!

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът ми не е, че не мога да се откажа от ХР. Просто работя с платени програми Скиптър, Корона, Олимпус които капризничат с 7, 8.1 и 10. или изобщо не функционират.

Ако съм на твое място бих си взел втора машина на която да работя, а тази я оставям само за такива капризни програми.

За счетоводство и прочее сигурно така е по-добре, не разбирам.

На ХП наистина ще трябва да се ползват само стари версии на общите програми, за да работят нормално. Новите версии просто не се тестват на хп и вече никой не го интересува работят ли или не.

Така че най-добре си вземи нещо по-яко с Win 10 и си работи на него. Другата машина си я нагласяш да ти върши работа и не я пипаш. Правиш си през рутер вътрешна мрежа между двете машини. Шерваш всичко вкл принтери и си прехвърляш лесно документи. Ето така ставаш кралица. :)

Аз например в сервиза съм с 4 сървърни станции в мрежа. Като ми потрябва нещо и някой от тях ме издразни просто минавам на друг, а после се разправям с проблемния комп. Ако нямаш място взимаш лаптоп. Има страхотни маркови втора ръка с i5 процесори на смешни цени. ThinkPad са най-добри. Така работата върви бързо и не се дразниш много.

Link to comment
Сподели другаде

Или специализираният софт да работи във виртуална машина. Така може да има две ОС едновременно сега и веднага.
Но разхождането из мрежата с XP, още повече от реална машина, си е руска рулетка. Като започнем с рансъмуеър скриптовете и минем на миньорите.

За миньори - ето един пример
Решение 1

Решение 2: добавяне в hosts файла на:
 

0.0.0.0 cnhv.co coin-hive.com gus.host jsecoin.com listat.biz lmodr.biz mataharirama.xyz minecrunch.co miner.pr0gramm.com reasedoper.pw
Link to comment
Сподели другаде

 

Или специализираният софт да работи във виртуална машина. Така може да има две ОС едновременно сега и веднага.

Но разхождането из мрежата с XP, още повече от реална машина, си е руска рулетка. Като започнем с рансъмуеър скриптовете и минем на миньорите.

 

За миньори - ето един пример

Решение 1

Решение 2: добавяне в hosts файла на:

 

0.0.0.0 cnhv.co coin-hive.com gus.host jsecoin.com listat.biz lmodr.biz mataharirama.xyz minecrunch.co miner.pr0gramm.com reasedoper.pw

Тоя номер с виртуалния ХР го правих още като ми инсталираха 8.1 но не знам поради какви причини не можах да настроя

вътрешната мрежа с шернатите папки.Уж си правех всички настройки както си ги зная. Принтера също веднъж го има ,веднъж го нямаше. Излизаше ми някакъв инфо екран с червен хикс и доста дълъг текст на английски. Опитах се да поискам помощ от нашия админ, но и той не можа да се справи... Та общо взето ми писна, сцепих диска на три, сипах му ХР и 8.1 и третия дял по...всичкология, направих си настройките и всичко си тръгна нормално. Та от тогава съм с две ОС на служебния комп. Вкъщи няма проблем имам компютър с ХР имам и лаптоп с 8.1 :)

Имам тази програма Anti-WebMiner :)

Link to comment
Сподели другаде

Ето още един метод за инсталиране на Virtual XP Mode в Win 8.1 без външни програми:
https://zeltser.com/how-to-get-a-windows-xp-mode-virtual-machine-on-windows/

 

А за удължената поддръжка за ъпдейти сигурно знаеш метода с използването на POS идентификацията на машината. Ама да питам за всеки случай. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ето още един метод за инсталиране на Virtual XP Mode в Win 8.1 без външни програми:

https://zeltser.com/how-to-get-a-windows-xp-mode-virtual-machine-on-windows/

 

 

А за удължената поддръжка за ъпдейти сигурно знаеш метода с използването на POS идентификацията на машината. Ама да питам за всеки случай. :)

Това не го знаех! Ще го пробвам някой ден само,че вкъщи на компа, че в службата вече ще ме бият от моите експерименти! :)  А това "POS идентификация на машината" си нямам на идея какво е! :) Не съм чак толкова опитна! :)

Link to comment
Сподели другаде

http://www.zdnet.com/article/registry-hack-enables-continued-updates-for-windows-xp/
 

Лъже се системата и сървърите за обновяване, че тази машина е POS терминал.

 

Windows Registry Editor Version 5.00 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady] 
"Installed"=dword:00000001
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...