Jump to content

Ъпгрейд на компютър - нов монитор


Препоръчан пост

Напоследък забелязам мъгляви лини/петна в монитора, които се забелязват най-вече на бял фон. Като цяло не дразнят, обаче ми се струва че вредят на очите.
Монитора е BenQ GW2260 - успях да направя снимка на която ако гледате внимателно ще видите въпросните линии/петна http://imgur.com/a/KpqyM, предполагам, че този проблем не може да се изчистни/поправи?
Затова си мисля да продам този монитор и да добавя отгоре още малко пари за нов монитор до около 500 лв.
Първо да отбележа едно нещо - като цяло очите ми са средно чувствително и след около 1 час работа с монитора, очите започват да ми се насълзяват, затова предпочитам монитора да е с качествена матрица. Известно ми е, че за 500 лв. трудно ще намеря такъв, но вярвам че има и по-добри монитори от BenQ GW2260 за до 500 лв.

Като цяло предпочитанията ми за новият монитор са да бъде около 24-26 инча, с резолюция 1440p. или 1080p (видео картата ми е GV-N660OC-2GD), панела да е с IPS-матрица, също така да има добро време за реакция и най-вече да щади очите, ако това е възможно и да няма лъскав дизайн.
Обикновено, играя съвременни игри, но често играя и по-стари заглавия, също така редвно търся разни информации и се налага да чета много текст, а освен това от време на време работя и с графични програми.

Засега търсих и попаднах на този модел монитор: Dell P2416D

Link to comment
Сподели другаде

За 300 лв. се взима 24 IPS без трептене така че не е нужно да се дават повече пари.

http://www.lg.com/au/it-monitors/lg-24MP68VQ

За към 450 лв. се взима 27 инчовия.

 

п.с. 1440p с толкова малък диагонал лично аз не бих взел. По-скоро 2560x1080 с диагонал 29.

Link to comment
Сподели другаде

Общо взето си се насочил правилно.
Като цяло има и по-евтини и същевременно качествени монитори с IPS панели. Основната разлика спрямо Dell е стойката и някои от опциите на самия монитор. Ако наистина можеш да отделиш парите за Dell, считам, че ще е по-добрият вариант. Гледай да е от сериите UltraSharp (U2xxxXX) или Professional (P2xxxXX). Откъм панели и стойки са общо взето еднакви, но UltraSharp имат повече екстри: повече входове/портове, малко повече опции, (евентуално) заводска калибрация и т.н. За ревюта препоръчвам TFTCentral, имат подробни и професионали ревюта.
За 1440p става трудно. Там трябва наистина малко по-дълъг диагонал заради разделителната способност, а като комбинираме това с изискването за IPS, цената набъбва. Така че мисля, че е по-добре да се придържаш към 1080p, ако не можеш да вдигнеш бюджета. А и реално с тази видео карта няма как да играеш комфортно игри на 1440p.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...