Jump to content

Дефрагментиране на външен хард диск


Препоръчан пост

Привет!

Имам външен хард диск WD Elements 1ТВ. Ползвам го всекидневно вече 4 години, като дата диск. Досега не съм го дефрагментирал. Има ли нужда/смисъл?

 

Спомням си, че навремето бях дефрагментирал дял D, на вътрешен диск, в следствие на което определени песни "прескачаха" по време на слушане на музика.   :wacko:

 

Използвам MyDefrag.

 

Link to comment
Сподели другаде

Нужда е силно казано, но по принцип не би трябвало да има негативни последици. Дали обаче ще се усети положителната разлика, е съвсем отделен въпрос. Ако е активно използван, би трябвало да има някаква поне малко осезаема разлика.

 

Проблемът, който описваш, трябва да е съвпадение. Няма никаква логика дефрагментиране, независимо с коя програма, да доведе до подобен проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Тя може да се „разчете“, но няма как да се каже каква ще е разликата в производителността след дефрагментацията. Ако въпросният диск се използва основно за съхраняване и не се отварят файлове често от него, надали ще усетиш разлика. Ако се работи доста с него, но основно се използва за мултимедиа (т.е. там са ти музиката и/или филмите), също не трябва да има някакво осезаемо подобрение. Реално по-голям смисъл от дефрагментация има, ако файлове се четат често и/или са много, и/или са големи. 

Link to comment
Сподели другаде

Да, диска се използва предимно за музика и филми, и тук там стартирам някоя портативна програма от него. 

Знам, че е друга тема, но до някъде за това дефрагментирах диска. При гледане на HD филми (които са на този диск) с помощта на MPC HC, при h/w има леко насичане. Като я изключа, всичко се оправя. Гледат се на телевизор посредством HDMI кабел. Струва ми се, че на компютърния монитор няма проблем. Не с всички филми е така (не мога да хвана зависимост).

Дали е от "разкъсаните" филми, дали заради кабела (защо тогава не всички), дали в дадения момент има друго натоварване компютъра, дали самия файл е така конвертиран (при изключена h/w няма проблем), не знам?

Link to comment
Сподели другаде

Не се сещам за причина проблемът да го има при гледане на телевизор през HDMI, но да го няма при гледане на монитор.

 

Малко общи въпроси/съвети отново...

1. Актуализирай MPC-HC до последната версия, ако не е.

2. Кой рендерър използваш?

3. Опитай и с QuickSync декодера.

4. Ако не ти е проблем, дай снимки от настройките на Splitter и Video decoder.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

1. Актуализирай MPC-HC до последната версия, ако не е.

Изтеглих я, но не мисля, че проблема се корени в версията - до преди няколко дни тази, която използвах, беше актуална. А проблема с насичането го имам отдавна, просто сега стана дума за него.

 

 

 

2. Кой рендерър използваш?

post-485-0-03410200-1502001010_thumb.jpg

 

 

 

3. Опитай и с QuickSync декодера.

Ще пробвам по късно днес.

 

4. Ако не ти е проблем, дай снимки от настройките на Splitter и Video decoder.

 

post-485-0-08579300-1502001009_thumb.jpgpost-485-0-36431900-1502001008_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

По принцип ме съмнява проблемът да е точно във версията, но все пак по-новите версии на MPC-HC имат и по-нови вградени декодиращи филтри, в които също може да има бъгчета. Така че не пречи да си сигурен, че не е там проблемът, като актуализираш за всеки случай.

Link to comment
Сподели другаде

1. Актуализирай MPC-HC до последната версия, ако не е.

Вече е сторено.

 

 

3. Опитай и с QuickSync декодера.

Като че ли върви по гладко. Ще трябва да изгледам някой друг филм, че така на сила не става. Колкото повече гледам, толкова повече не съм сигурен, дали се променя нещо.

 

Качвам видео, за да стане ясно какво имам предвид.Record_2017_08_07_11_59_10_39.zip

 

Съсредоточи се в дясно от средата на екрана (гледай върховете на планината или дървото). Дори средата да върви гладко, краищата насичат. Т.е., когато камерата се приближава към центъра на екрана, а отстрани й минават (остават) доста бързо някакви обекти. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...