Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Съжалявам ако съм ви омръзнала...

 

Само едно въпросче!

 

ATI Mobility Radeon 9600/9700 (M10/M11) е видеокартата на лаптопа НР. Под Windows 7 Pro.

Никъде не намерих драйвери за Windows 7, Само един инсталационен пакет дето бил уж за Vista,

Но след инсталиране в менажера на видеокартата седи удивителна! Изобщо не става. Накрая се набих в сайта на НР на страницата на модела на лаптопа и тегля някакъв

пакетен файл sp42209.exe дето пише че става от ХР до 10 !? То първо него изтеглих като почнах да търся драйвер за видеото, само, че като го стартираш и бам. "Това е пакет за ХР и 2000" и не тръгва. Четох в един руски сайт, че ако "разглобиш" пакета може да стигнеш до драйверите без инсталатор. Така и направих с Winrar. Отворих менажера, избрах обнови драйвера на видеокартата и му посочих папката с драйверите. Инсталира ги моментално, тръгна без питанки и чуденки. Изобщо сега работи супер! 

 

Въпросът ми е...може ли да стане нещо на компа като прескочих инсталатора? Знам ,че инсталира обикновено ATI менажер, накакво С++ или СС++ ,абе нещо такова беше.

Ще работи ли компа нормално без тези допълнения?

Благодаря!

 

Link to comment
Сподели другаде

За тези модели чипове на ATI няма драйвъри за Windows 7. Ако искаш да инсталираш драйвър, можеш да опиташ този от сайта на HP за Windows Vista, като го инсталираш в режим на съвместимост за въпросната операционна система. Другият вариант е ръчно да „набиеш“ драйвъра през диспечера на устройства. Първо се разархивира съдържанието на архива, обикновено това става на дял C:.

Link to comment
Сподели другаде

За тези модели чипове на ATI няма драйвъри за Windows 7. Ако искаш да инсталираш драйвър, можеш да опиташ този от сайта на HP за Windows Vista, като го инсталираш в режим на съвместимост за въпросната операционна система. Другият вариант е ръчно да „набиеш“ драйвъра през диспечера на устройства. Първо се разархивира съдържанието на архива, обикновено това става на дял C:.

Вероятно не си разбрал въпросът ми. Всичко което описваш го направих и функционира перфектно!

Въпросът ми беше, без допълнителния софтуер който инсталира инсталатора дали няма да стане гаф с видеокартата?

Инсталатора слага С++ или нещо подобно беше и ATI Control Panel   с един куп още файлове. Без тях ще работи ли нормално, в смисъл да не гръмна видео картата?

  •  
Link to comment
Сподели другаде

Инсталацията на C++ библиотеките е напълно нормална, това се прави и от други програми. Допълнителните инсталирани програми от пакета обикновено не са нужни. Единственият задължителен компонент е самият драйвър.

 

Няма как да „се гръмнеш“ видео картата.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталацията на C++ библиотеките е напълно нормална, това се прави и от други програми. Допълнителните инсталирани програми от пакета обикновено не са нужни. Единственият задължителен компонент е самият драйвър.

 

Няма как да „се гръмнеш“ видео картата.

Благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...