Jump to content

Проблем с браузър Vivaldi


Препоръчан пост

Здравейте.

Отскоро започнах да използвам по-интензивно този браузър - наследник на "Опера". Понеже имам някакъв по-сериозен проблем, от който напоследък компютъра ми забива често - забелязах, че след рестартирането браузъра "не помни" сайтовете, които са били отворени преди самото забиване. По-точно тях ги има в историята и по принцип мога да ги отворя оттам, но съм забелязал че във всякакви други браузъри при следващо пускане след забиване на браузъра/компютъра - се появява запитване дали искам да се отворят предишните сайтове. Да подчертая, че по принцип не държа браузъра ВСЕКИ ПЪТ да започва с предишната сесия(още повече, че Vivaldi вече си има СЕСИИ). В настройките не видях такава опция - може ли да се направи нещо по въпроса?

Link to comment
Сподели другаде

Използвам Vivaldi, но не помня да ми се е случвало това. Ако използваш стабилната версия, можеш да опиташ snapshot. Може би ще работи коректно.

 

В настройките на браузъра коя опция е избрана за „Startup with“?

Link to comment
Сподели другаде

Използвам Vivaldi, но не помня да ми се е случвало това. Ако използваш стабилната версия, можеш да опиташ snapshot. Може би ще работи коректно.

 

В настройките на браузъра коя опция е избрана за „Startup with“?

Не ти се е случвало да ти забие компютъра или браузъра да пропусне да пита след това дали да отвори последните страници(които са били затворени внезапно)? :) Версията е 1.10.867.38 (Stable channel(32-bit)

По принцип беше направен да започва със стартовата страница(бързото избиране), но после го направих да започва с последните страници. Това беше единственото, което измислиха засега в друг форум, където питах, но за мен това още веднъж не е най-доброто решение.

П.П. Поздрави и най-добри пожелания на хората, които поддържат този сайт! :) Отдавна не бях влизал тук.

Link to comment
Сподели другаде

Не ми се е случвало да не зареди последно отворените страници. Не казвам, че не се е случвало, а че не помня да се е случвало. 

 

Както казах, ако ти се занимава, можеш да опиташ със snapshot версия. Възможно е да работи по-добре, макар че не е много вероятно. Друг вариант е да инсталираш разширение за Vivaldi, което да се грижи за това. Нямам опит с такива, така че не мога да препоръчвам нищо конкретно.

 

Други предложения:

- да занулиш настройките на браузъра;

- да деинсталираш браузъра (за предпочитане с премахване и на личните данни, ако е възможно), след което да го инсталираш отново.

Link to comment
Сподели другаде

Всичките браузъри са общо взето един дол дренки. Имат си плюсове и минуси, но като цяло разликите за средностатистическия потребител са незначителни.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...