Jump to content

Как да свържа интернета с кабел от рутера към лаптопа?


Препоръчан пост

Лаптопа е HP Mobile Workstation НР 8710, с Уиндоус 7.

Ето го рутера(Асус RT-N10E):

post-9788-0-27084700-1499766702_thumb.jpg

Не знам от кои настройки да го пусна(ако има проблем в рутера).

Преди време освен безжичния интернет към лаптопа имах и настолен който беше свързан с кабела към рутера. Със същите настройки. Но, днес реших да пусна интернета към лаптопа с кабела и не стана. Не светнаха диодчетата нито на входа на лаптопа, нито на рутера там на кой от четирите  входа е включен. 

Къде да проверя? И какво да настроя?

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа е HP Mobile Workstation НР 8710, с Уиндоус 7.

Ето го рутера(Асус RT-N10E):

attachicon.gif2017-07-11_125011.jpg

Не знам от кои настройки да го пусна(ако има проблем в рутера).

Преди време освен безжичния интернет към лаптопа имах и настолен който беше свързан с кабела към рутера. Със същите настройки. Но, днес реших да пусна интернета към лаптопа с кабела и не стана. Не светнаха диодчетата нито на входа на лаптопа, нито на рутера там на кой от четирите  входа е включен. 

Къде да проверя? И какво да настроя?

Ако ти е нов рутера трябва да се свържиш с доставчика на интернет и да му придиктуваш мас адреса на рутера.

Link to comment
Сподели другаде

Ако предложението на ExaFlop за автоматично диагностициране не помогне, кликни с десния бутон върху иконата на мрежовата връзка и избери Свойства. В списъка намери Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4), кликни два пъти върху него, увери се, че е избрана опцията за автоматично получаване на IP адрес, след което потвърди с OK на всички прозорци.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съветите. Вписах и направих указанията. Не се оправих.

Ето сега снимки, работи безжичната, кабелната не, и при диагностика ми пише че е повреден кабела(малко вероятно).

post-9788-0-00354300-1499846364_thumb.jpgpost-9788-0-52436900-1499846390_thumb.jpgpost-9788-0-06546500-1499846429_thumb.jpgpost-9788-0-82300200-1499846446_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

За ЛАН картата не знам. Така го купих и не съм никога пускал кабелен интернет на лаптопа. по този кабел до скоро на настолен компютър ползвах интернет. Така че малко е вероятно да е там проблема. Да не би драйвер или друго....

Все пак имам безжичен, но не е добър затова иска и кабел да пусна.

 

Или настройките на рутера, но и там не са пипани откакто на настолния имах кабел.

 

П.П.

 

Проверих, не е от кабела.

Свързах лаптопа с малкото кабелче което върви с рутера, чисто ново. Пак същото.

 

 

Вече ми е любопитно какво е, и дали нещо в настройките.

Link to comment
Сподели другаде

За ЛАН картата не знам. Така го купих и не съм никога пускал кабелен интернет на лаптопа. по този кабел до скоро на настолен компютър ползвах интернет. Така че малко е вероятно да е там проблема. Да не би драйвер или друго....

Все пак имам безжичен, но не е добър затова иска и кабел да пусна.

 

Или настройките на рутера, но и там не са пипани откакто на настолния имах кабел.

 

П.П.

 

Проверих, не е от кабела.

Свързах лаптопа с малкото кабелче което върви с рутера, чисто ново. Пак същото.

 

 

Вече ми е любопитно какво е, и дали нещо в настройките.

Започва да прилича на дефектирал LAN адаптер.

Проверка с loop-back конектор:

 

http://support.motioneng.com/Technology/SynqNet/images/loopback_connector2.gif

 

При включен конектор мрежовият адаптер трябва да се вижда като свързан. Ако не е ок адаптерът, ще показва червен Х на връзката.

Link to comment
Сподели другаде

Найт Рейвън, извинявам се за снимките. Те са индентични доколкото забелязвам, което не знам дали трябва.

Ето снимките:post-9788-0-99539700-1499929656_thumb.jpgpost-9788-0-55851500-1499929678_thumb.jpgpost-9788-0-79061500-1499929850_thumb.jpgpost-9788-0-84370800-1499929897_thumb.jpgpost-9788-0-54421200-1499929937_thumb.jpg

 

ExaFlop,  ще направя тази проверка. Ще срежа малкото кабелче и ще свържа 1с3  и 2с6. Нали така се прави този loop-back конектор? Да не сбъркам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Link to comment
Сподели другаде

В долната част на прозореца, където са настройките за DNS сървъри, избери опцията за автоматично получаване, след което потвърди с OK на двата прозореца.

Link to comment
Сподели другаде

 

ExaFlop,  ще направя тази проверка. Ще срежа малкото кабелче и ще свържа 1с3  и 2с6. Нали така се прави този loop-back конектор? Да не сбъркам.

 

Да, отчети само посоката на конектора (крачето отгоре).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...