Jump to content

Автоматично триене на браузър история


Препоръчан пост

Здравейте,

в момента правя проверка за почти автоматично настройване на това, което желая да постигна, но все пак искам да попитам и съ-форумците тук дали са намерили и/или знаят някакво решение.

 

Искам на няколко компютъра да направя всеки ден в 19ч. (примерно) да се пуска скрипт, който да трие историята на три браузъра - IE, firefox и Chrome, но без да иска админски акаунт.

 

Тъй като това може да е една идея по-трудно, обмислям варианта за настройка на браузъра да трие историята си автоматично след като се затвори. Намирам как почти автоматично да го направя на IE:

https://www.stigviewer.com/stig/internet_explorer_8/2012-06-22/finding/V-22148

 

но на другите браузъри в момента все още търся. Компютрите са Windows 7 и 8.1

Link to comment
Сподели другаде

настройка на браузъра да трие историята си автоматично след като се затвори.

Тая опция я има в хрома...ама трябва да поръчкам да видя  къде точно беше, и ще пиша! За лисицата...не знам! 

 

п.п. В грешка съм. Става дума за лисицата.

 

инструменти>настройки>поверителност, вместо "помни историята" от менюто избираш "използва потребителски настройки"

 

и по долу ти се показва "Изчистване на история при изход от Firefox"

 

За хромата...ще поръчкам и там, ако намеря нещо, ще пиша!

Link to comment
Сподели другаде

Може би някоя планирана задача, която да изпълнява BAT/CMD, който на свой ред да извършва командите? Така дори можеш и администраторски привилегии да използваш, без да е нужно потвърждение на UAC.

За Internet Explorer може би описаните команди в най-долния отговор на тази страница ще са от полза. За Chrome и Firefox предполагам, че ще трябва да се изтрива ръчно съответния файл, който съдържа хронологията и/или останалите файлове/папки, които съдържат кеш, изтегляния, отметки и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Самата настройка я знам къде е във всеки браузър, но идеята ми е с някакъв .reg файл да я пускам, а не да кликам из менютата.

Това си нямам на идея... Пита ли професора?  :) Гугъл!

 

 

п.п. Е точния човек дето може да помогне! :) Защото аз... :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

разгледай този линк, дали не би ти помогнало по някакъв начин с някоя притурка може би.

http://www.fixitscripts.com/problems/a-script-to-clear-browsing-history-download-history-and-empty-the-cache-for-ie-chrome-firefox

Пиша през телефона и не ми позволява да съкратят линка.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...