Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте.

Сглобих си нов компютър от 2 налични конфигурации.

Дънна платка - H81M-E                   
Процесор - Intel® Core™ i3-4130                                        
RAM памет - 4GB                    
Видео карта - GeForce GT 240                   
Захранващ блок - RAIDER 650W                   

 

Искам да купя нови дискове. Първият ми въпрос е дали си заслужава SSD за системен дял за тази система.

По всяка вероятност вторият ще е HDD и ми трябват носоки при избора. Най-важно е да е надежден, да е със SATA III и да е над 500GB.

Последният ми въпрос е за захранването - има ли причина да се сменя, удачно ли е за тази система?

Link to comment
Сподели другаде

Първият ми въпрос е дали си заслужава SSD за системен дял за тази система.

Категорично да. SSD си заслужава за каквато и да било домашна система.

 

По всяка вероятност вторият ще е HDD и ми трябват носоки при избора. Най-важно е да е надежден, да е със SATA III и да е над 500GB.

В общи линии имаш три избора: Seagate, Western Digital и Toshiba. От тези трите най-удачният избор е последният. Не че са нещо кой знае какво, но статистически са за предпочитане.

 

Последният ми въпрос е за захранването - има ли причина да се сменя, удачно ли е за тази система?

Захранващият блок не е особено качествен, но за въпросната конфигурация е предостатъчен.
Link to comment
Сподели другаде

Супер. А за SSD какво да търся?

Най-евтиният с достатъчен капацитет за нуждите ти. Т.е. преценяваш си какъв капацитет ти е нужен и купуваш някое от по-евтините такива, или дори най-евтиният.

 

P.S. Спрях се на този хард. Какво мислиш?

Не разбирам целта на въпроса. По-горе казах, че Toshiba е най-смисленият избор, след което ти на практика ме питаш „какво мислиш за Toshiba“. Не е ли леко излишен въпросът?

Между другото, Toshiba се намират в България. Не знам защо даваш връзка към Amazon.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Аз си взех това SSD ADATA Premier SP550  беше около 120лв, обаче върши работа, няма никакви проблеми. Нямам друг хард, само външен, този WD Elements Portable, ползвам го за бекъпи. Аз като разучавах, най-много хвалят Western Digital, но при всички магнитени има случаи да умре на един път. В амаон е пълно с мнение, може там да четеш.

Дори на 10-годишния ми лаптоп имам SSD и си заслужава.

Link to comment
Сподели другаде

Ъпгрейд с SSD диск определено и винаги си заслужава най-много от всякакъв друг ъпгрейд, ако търсите бързина на работа. В момента масово се предлагат на българския пазар Kingston 120, 240 и 480 GB. Евтини и бързи са. Препоръчвам. Примерно този http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-kingston-ssdnow-uv400-240gb-2-5-sata-iii-suv400s37-240g/pd/DG25R3BBM/#240%20GB

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...