Jump to content

Хайде да правим компютър!


Препоръчан пост

Е няма как...дойде ми до главата...мислех си ...нещо готово...задължително ГЕЙМЪРСКО :)   Ама...

Та така. Това е в наличност  дъно ASRock 990FX Extreme3, Socket AM3+  процесор AMD X8 FX-8350 4GHz AM3+

А после? Рам, захранване, видео карта,хард и т.н. 

Максимум 1500лв. Ако излезе по-малко ще съм ви благодарна! :)

 

 

п.п. А, кутия естествено!

 
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 34
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Някакви предпочитания за магазин, където да гледаме цени? Имаш ли монитор и периферия или и тях също да включим в цената? Някаквки конкретни игри, които ще се играят? 

Link to comment
Сподели другаде

Някакви предпочитания за магазин, където да гледаме цени? Имаш ли монитор и периферия или и тях също да включим в цената? Някаквки конкретни игри, които ще се играят? 

Монитор имам! Магазин...нямам си на идея! Игри? Нямам си на идея какво ще играе, ама ако може нещо дето да обхваща всички игри на тоя етап...Абе нещо дето може да върти всичко...

Периферия нямам.

 

п.п. Е нещо да е по евтино...примерно на едно место ако е 300, на другото да струва по-малко! :)

 

 

п.п. Игрите са му общо взето коли,състезания и стреляници... Metal Giar 3,4 или както се пише точно Resident Evil 4, 5, 6, общо взето това помня!

Link to comment
Сподели другаде

Какъв точно е мониторът? Т.е. да не е някой по-стар, който да разполага само с аналогов вход?

 

Въпросът ми за периферията беше по-скоро дали в тези 1500 лева ще са включени мишка, клавиатура и евентуално подложка, за да приспадна някакви пари от сумата. Т.е. аз не бих се наел да препоръчвам директно геймърска периферия, защото това е доста по-индивидуално от останалия хардуер.

Link to comment
Сподели другаде

Монитора е 203Swa... Не е първа младост де...но работи хубаво! Не. Без геймърска периферия, обикновена мишка и клавиатура. То го гледам че играе с клавиатурата! За сега ще се задоволи с това. А и предполагам че тези неща не са с цената на клавиатура и мишка!

Link to comment
Сподели другаде

На базата на спецификациите, които откривам за монитора, има само аналогов вход, което ще е проблем. Погледни за всеки случай дали съвсем случайно няма и цифров.

Link to comment
Сподели другаде

На базата на спецификациите, които откривам за монитора, има само аналогов вход, което ще е проблем. Погледни за всеки случай дали съвсем случайно няма и цифров.

Не...няма, Не може ли да се прескочи някак, или ..ако има по евтини монитори с цифров вход! :)

Link to comment
Сподели другаде

 

Е няма как...дойде ми до главата...мислех си ...нещо готово...задължително ГЕЙМЪРСКО :)   Ама...

Та така. Това е в наличност  дъно ASRock 990FX Extreme3, Socket AM3+  процесор AMD X8 FX-8350 4GHz AM3+

А после? Рам, захранване, видео карта,хард и т.н. 

Максимум 1500лв. Ако излезе по-малко ще съм ви благодарна! :)

 

 

п.п. А, кутия естествено!

 

 

Дъно-ASRock B84M-

https://pcmall.bg/%d0%b4%d1%8a%d0%bd%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%ba%d0%b0-asrock-b85m-pro4-1150_39712

Процесор-i5-4460-

http://www.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i5-4460-3-2ghz-haswell-6mb-socket-1150-box-bx80646i54460/pd/DHHPLBBBM/

RAM-8GB DDR3 1600Mhz-

http://www.emag.bg/pamet-corsair-8gb-ddr3-1600mhz-cl-11-pl-666634-cmv8gx3m1a1600c11/pd/DKZQHMBBM/

Видеокарта-GTX750Ti-

http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gtx-750-ti-oc-windforce-2x-2048mb-gddr5-128bit-2x-hdmi-2x-dvi-gv-n75toc-2gi/pd/DW2H4BBBM/

Захранване-ATX-600W-

http://www.emag.bg/zahranvasht-blok-corsair-600w-atx-2-3-cp-9020048/pd/EN2QKBBBM/

Това дето съм предложил не е последния писък на модата,но е бюджетна конфигурация даже ще останат пари и да почерпиш.

Link to comment
Сподели другаде

Това дето съм предложил не е последния писък на модата,но е бюджетна конфигурация даже ще останат пари и да почерпиш.

 

Съжалявам но вече не е възможно. Дъното и процесора са купени! А и нека да е нещо дето отговаря на изискванията за поне 5 години напред, не искам след година, година и половина да ми мрънчи отново, че нещо не му върви по вина на компютъра.

(Точно така! Не искам да ми мърмориш Кириле!!! Знам, че четеш темата!)

 

 

То евтини монитори с цифрови входове има, но пак си хвърля едно 200-300 лева. Ще се вдига ли бюджетът заради монитора или да се вместваме в него?

Хайде да го прескочим монитора,за сега, после ще търся нещо по евтино - втора употреба. Че парите станаха много! :)

Link to comment
Сподели другаде

Има достатъчно преходници за аналогов и цифров вход,

даже има и кабели от едната страна с цифров от другата с аналогов вход,

предполагам че такъв кабел ще ти върши по добра работа.

Link to comment
Сподели другаде

А и нека да е нещо дето отговаря на изискванията за поне 5 години напред, не искам след година, година и половина да ми мрънчи отново, че нещо не му върви по вина на компютъра.

Да се създаде конфигурация за толкова пари, която да издържи повече от 5 години (ти каза „поне“) е общо взето невъзможно, ако искаш да можеш да играеш всички игри на високи детайли. Ще трябва да се правят жертви с визуалните настройки, за да се играят игрите комфортно.

 

Хайде да го прескочим монитора,за сега, после ще търся нещо по евтино - втора употреба. Че парите станаха много! :)

Ако искаш да оставиш текущия монитор, ще трябва да си купиш активен преходник от цифров към аналогов сигнал. Това е по-евтино от закупуването на нов монитор, но е малко циганска работа. В смисъл, ако ще сглобяваш прилична геймърска машина, нека да се възползваш от нея. Текущият ти монитор го намирам за неподходящ по ред причини: не е FullHD, аналогов сигнал (който е приемлив за ниските разделителни спобосноти, но при по-високите започва да има значение), самият му панел е стар и не особено качествен.

 

Добрата новина е, че ми се струва, че ще успея да вмъкна нов монитор, без да се налага повишаване на бюджета, но не обещавам нищо.

 

Ще се занимая по-късно днес.

Link to comment
Сподели другаде

Задачката е леко трудна, като не ми казваш конкретен магазин, защото ако избера един (както съм направил), е възможно в него да липсва някой по-добър компонент и/или някои цени да са по-зле.
 
Използвах ценовата листа на ЖАР. Не защото съм им особен фен, а защото имат сносно разнообразие и са популярни. Напълно възможно е в друг магазин да има по-добри компоненти и/или цени, но повечето потребители не биха се заели да поръчват от различни магазини.

 

За монитор харесах AOC I2381FH.

Изглежда добре, качествен IPS панел. Не е от най-големите, 23 инча е. За 23.8 инча цената отива над 300 лева. Също така искам да отбележа, че се намира за по-малко пари в други магазини.
 
За кутия харесах Cooler Master N400.
Изборът на кутия е до голяма степен трудно, когато става въпрос за друг човек, защото е субективно. Лично аз предпочитам качествени, практични и по-изчистени като дизайн кутии, но други хора предпочитат с по-„як“/екстравагантен външен вид и/или една камара LED.
 
За захранващ блок EVGA 500W.
Не е нищо особено, но за парите си е прилично.
 
Дънната платка и процесорът ги прескачаме.
 
За памет общо взето всяка е подходяща. Аз избрах ADATA 8GB.
Технически е по-добра идея да са две платки (2х4), за да се използва двуканалния режим, но една платка излиза по-евтино, а и ако компютърът ще се ползва наистина дълго време, може да се добави тогава още една платка 8GB.
 
За видео карта избрах Gainward GTX 1060 6GB.
Силно ме съмнява да е актуална след 5 години, камо ли повече, но за тези пари няма как по-добро.
 
Към конфигурацията има и SSD Kingston UV400 120GB и твърд диск Toshiba P300 1TB.

В днешно време да се асемблира конфигурация без SSD е просто смешно. Твърдият диск е само 1TB, но на повечето хора сякаш им е достатъчен капацитетът.

 

Бих добавил и един охладител за процесора, например DeepCool GAMMAXX 400. Ако нямаш термо паста, добавяме и Arctic MX-2.

 

Всичко това трябва да е грубо 1410 лева. Ти си преценяваш дали искаш да се правят корекции по компонентите, най-вероятно мониторът да е по-голям. Ако се вземе по-голям монитор от друг магазин, цената ще е около 1440. Според мен си заслужава за почти цял инч.

Link to comment
Сподели другаде

От Жар рядко нещо излиза изгодно. Гледай във Варио. Никем или дори Скай които малко позападнаха но пак са за предпочитане.

Модела на Evga е старичък и най-бюджетния и принципно е по-евтин но нали е от Жар... Бронза би излезнал същите пари.

Всъщност за 115 лв. се взима и полу-модулния вариант от 600W - https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=110-BQ-0600-K1

От тук - http://www.vario.bg/evga-600-bq-600w-110-bq-0600-k2

 

Новите карти на АМД е голяма мъка да се намерят някъде особено изгодните модели в нормална фирма. 

https://www.jarcomputers.com/Sapphire-NITRO-Radeon-RX-580-8GD5-11265-01-20G_prod_VCRSAPPHIRE112650120G.html?ref=prod

Не знам има ли го наистина наличен или е с поръчка и се чака но е за предпочитане пред 1060 6GB особено тоя Палит ( Gainward).

Ако трябва да правим сравнения с по-евтини 3GB 1060 например се дъни сравнение с 4GB 570 която се намира и за 400 лв. макар и много трудно.

Понеже обаче се говори за дълъг период най-добре да се придържаме към 8GB 580.

 

п.с. Между другото тия недоклатени булдозери ще спъват всяка нормална видеокарта и са пълна издънка. Той Stoyannov не се отървава просто се спасява...

Надявам се поне че си ги взела много евтино понеже 6 годишна архитектура и въобще конфигурация без  каквото и да е бъдеще не е добра покупка.

Дъното също е тотален боклук а без клок тоя процесор си е умрял при новите игри.

Трябваше да се метнеш на новите АМД-тата където наистина избиха рибата от всякъде! Примерно RX 1400 е 338 лв. и се клоква със заводския охладител.

http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-RYZEN-5-1400-3.2GHZ-AM4/description.html

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...