Jump to content

Препоръчан пост

VirtualDub има нужда от съответния кодек, за да може да кодира и декодира видео/аудио формата. Нищо необичайно в това. Windows XP няма вградени кодеци така че пак би трябвало да си ги изисква.

 

Също не виждам как дадена програма за конвертиране ще приеме дадена разделителна способност за видео под една операционна система, но не и под друга.

 

Нямам намерение да те убеждавам да ползваш нещо различно от Windows XP. Просто препоръчвам и обяснявам, че под по-нови версии на Windows положението не е по-зле и че лошите ти впечатления се дължат на съвпадения, използване на некачествен софтуер и/или липса на нужните кодеци.

Link to comment
Сподели другаде

 

Също не виждам как дадена програма за конвертиране ще приеме дадена разделителна способност за видео под една операционна система, но не и под друга.

 

На това не мога да ти  отговоря защото си нямам идея! Винаги инсталирам едно и също.

1. Windows XP SP3 - вграден в диска.

2. Аудио и видео драйверите. От оргиналния диск на компа.

3. Езиковия пакет

4. Медиа плеер 11

5. Този пакет от кодеци  K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 само него защото с другите именно VirtualDub почва да ми прави номера!

6. Nero 6

7  Format Factory

8 Офис пакета

9. Счетоводните ми програми.

Firefox, Skype, Adobe Reader,Winrar, Internet Download Manager и Xnwiew.

VirtualDubMod не го инсталирам. Той си е в една папка на другия дял.

И всичко ми върви на пушка!

 

Прав си че на VirtualDub му трябват кодеци,само че с 8.1 каквито и кодеци да му сложа все някъде удрям греда. Имам предвид с видео файлове...Възможно е ,да не знам какво точно да сложа,и сигурно е така.Не че разбирам много от софтуер...толкова мога, толкова правя! :)

За теб лъжа, за мене истина, но при ХР всичко ми върви на пушка! Имам предвид видео обработката...

Така,че...не мога да ти отговоря на въпроса...защото си нямам идея защо е така! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...