Jump to content

Препоръчан пост

След като инсталирах новата версия 3.0.4 версия сканиране става за около 5-6 секунди, а докато бях с 2.2.1.1043 го правеше за около 3-4 минутки. Нормално ли е това или трябва да направя някоя настройка ?

 

 

post-41797-0-69099900-1494254744_thumb.jpg

post-41797-0-01469000-1494254745_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговорите. Програмата си работи перфектно, просто с моята антивирусна са съвместими, тъй като съм с Аваст и от това идва проблема. Когато се спре антивирусната, всичко си дойде на мястото.

Link to comment
Сподели другаде

Аз нямам антивирусна! Но при мене го направи същият номер!? Махнах я, инсталирах старата версия и програмата си тръгна...???

 

Според мене...нещо е бъгава...

Link to comment
Сподели другаде

С версяита 3 до 3.0.4 имах този проблем с 3.0.6 имах проблем. добавих е в изключенията на антивирусната програмата, но проблема остана. Спрях антивирусната и програмата тръгна без проблеми. 

 

Аз последно време чух, че вече МБАМ ще бъде антивирусна и може проблем да го прави и заради това.

Link to comment
Сподели другаде

Да, Malwarebytes вече се опитват да заместват антивирусните, вместо да ги допълват. Това им е целта с пускането на версия 3, която обаче за жалост според впечатленията на много хора може да се нарече незавършена, защото има доста проблеми, бъгове и т.н. включително ужасния превод, поне на български, но е възможно същото да се отнася и за други езици.

Link to comment
Сподели другаде

Да, Malwarebytes вече се опитват да заместват антивирусните, вместо да ги допълват. Това им е целта с пускането на версия 3, която обаче за жалост според впечатленията на много хора може да се нарече незавършена, защото има доста проблеми, бъгове и т.н. включително ужасния превод, поне на български, но е възможно същото да се отнася и за други езици.

Превода наистина наистина много зле. Явно, че вече няма да може да се ползва като добавка (Скернер) към антивирусната, а друга така програма, коя може да използваме ?

Link to comment
Сподели другаде

Технически погледнато трябва да може да си се ползва като добавка, ако резидентната защита се изключи.

 

За жалост не се сещам за много алтернативи. Евентуално HitmanPro, но само сканирането е безплатно, премахването не е след първите 30 дни.

Може би и RogueKiller.

Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало. Това би елиминирало идеята на 30-дневния пробен период. А и ако ти трябва само като добавка, не са ти нужни функциите на пълната версия.

 

Как ще разберат дали съм е инсталирал или не, за да не мога да имам пак 30 дни безлатни. Е то след като мине пробния период, ако имам злонамерени файлове как ще ги почистя като мога само в пробния период ?

Link to comment
Сподели другаде

Човек, да не би отскоро да имаш компютър?

 

Програмите си имат защитни механизми, за да няма злоупотреба с лесно зануляване на пробния период. Могат да си съхраняват информация кога са инсталирани за пръв път на различни места в системата и/или дори онлайн на сървъра на автора, за да може след повторна инсталация да не се поднови и пробния период. Не всички програми са така, но обикновено има някаква подобна защита.

 

Ако нямаше такива защитни механизми, един голям процент от потребителите просто нямаше да си купуват лицензи, а просто щяха да преинсталират програмите си.

 

Пробният период в случая с Malwarebytes се отнася само за premium функционалността (резидентната защита + някои други екстри). Сканирането и премахването на гадини е налично и в безплатната версия.

Link to comment
Сподели другаде

Какво е значение кой от кога има компютър, лаптоп и т.н. Искам да разбера някой неща и за това питам, ако ги бях знаел със сигурност нямаше да питам. А и бях забравил де, тук е забранено да се нормален разговор или да се попита нещо. Извинявам се за което.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...