Jump to content

Лаптоп Тошиба, смяна на дъно


Препоръчан пост

Ситуацията е следната: сменям дъното на лаптопа с чисто ново. Лаптопа тръгва, но няма подсветка на екрана. Слагам пак старото-екрана работи. Слагам новото - не.

Та въпроса ми е дали има някакъв вариант проблема да не е в новото дъно?!

Link to comment
Сподели другаде

Не се сещам за причина, ако дънната платка е наистина чисто нова, да има подобен проблем. Ти как си сигурен, че въпросната дънна платка, която си монтирал е наистина чисто нова? Все пак лаптопът е доста стар.

Link to comment
Сподели другаде

Платката е чисто нова, защото дойде запечатана в оригиналната си опаковка. Всички останали компоненти, като графична карта, памет стикове и т.н. са тествани и работят. Още повече, че функционират без проблеми като върна старото дъно. Новото тръгва докато не свържа видео картата...и тогава екрана е черен. Компа работи, екрана не. Вероятно не го разпознава.
Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се за забавянето.

 

Объркваш ме нещо. Как така като свържеш видео картата? Тя е вградена в дънната платка, не отделна.

 

Също така, ако разполагаш с монитор с подходящ вход, можеш да опиташ да тестваш дали на външен дисплей ще има изображение. Може да се наложи да превключиш ръчно сигнала посредством клавишна комбинация. Не знам при въпросния модел на Toshiba как е точно.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...