Jump to content

Необичайно бавен и лагав комп - без прекомерно натоварване - загадка?!


Aurum

Препоръчан пост

Благодаря ви за помощта.
Силно се надявах проблемът ми да е софтуерен,но...
Каква може да бъде причината да ми се скапе така харда,възможно ли е преди това криптовируса който имах да е причината.
Направо съм в шок че трябва да си купувам нов хард диск,ама какво да се прави...

Link to comment
Сподели другаде

Е то не е нужна причина за да се скапе твърд диск. Те са консуматив и с времето се износват/развалят.

 

А иначе все пак преди заманята на диска го проверете с инструмента на Toshiba и покажете правилния лог от проверката с CHKDSK.

 

https://www.sevenforums.com/tutorials/96938-check-disk-chkdsk-read-event-viewer-log.html

Link to comment
Сподели другаде

Това ми излезе след проверката с Toshiba Pc diagnostic tool
И евентуално ако другия качен файл е правилният Wininit ID1001 рапорт
В  event viewer се виждат доста грешки,кажете ако трябва да прикача репорт от някоя ако искате да погледнете.

20170503.txt

1001.txt

post-26955-0-46635100-1493804648_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Виждам, че минава тества с инструмента на Toshiba, но определено проверката за грешки с CHKDSK не е с параметър за тестване/маркиране на лошите сектори.

 

Освен предложението на колегата направете пълна проверка на дял E:\ (явно при вас Windows е инсталиран на дял E:\?) с CHKDSK по следния начин:

 

В полето за търсене на Windows въведете CMD.exe => кликнете върху файла CMD.exe и изберете Run as administrator => с десен бутон Copy копирайте следната команда chkdsk e: /x /f /r => и с десен бутон Paste я поставете в Command Prompt и натиснете Enter

 

Съгласете се с Y на диалоговия прозорец.

 

Рестартирайте компютъра и би трябвало проверката да започне. След това вижте какви са били резултатите.

 

Проверката можете да извършите и по следния начин. Ако с командата ви е трудно просто отворете My Computer => кликнете с десен бутон на дял E:\  (или който там е системния ви дял) и изберете Properties => отидете на Tools => Check Now... => сложете двете отметки и натиснете бутона Start. Рестартирайте системата и изчакайте проверката да приключи (може да мине над час). След това публикувайте лог файла от последната дата.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах да направя проверка с WinDFT но нищо не ми излиза по самата програма и не отразява по никакъв начин нито един от бутоните който и да натисна,както се вижда и на снимката даже не ми показва вида на хард диска.
С другата програма Victoria-ми изписва грешка и не ми дава да направя проверка :

Ще пробвам да направя проверка на системния дял /който ми се явява C: , не че има значение,просто да кажа,другия ми е Е: / и ще постна резултата  след това.

Както казах не съм много на ти с компютрите,понаучила съм някои неща от мои познати,но като цяло съм си доста непросветена в тази сфера,затова се извинявам ако не успявам да изпълня точно някои от съветите които ми давате,въпреки старанието си.
Благодаря ви все пак за отзивчивостта и помощта.

post-26955-0-72333700-1493839987_thumb.jpg

post-26955-0-56891900-1493840268_thumb.jpg

post-26955-0-50767300-1493840279_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

С администраторски права я стартирах разбира се,но нищо не се промени.

Завърши се проверката на системния дял,но след това като се включи и някои от програмите които си бях закачила в task bar-а са изчезнали,освен това при отваряне на windows бутона,не ми се показват абсолютно никакви програми... Направо не знам вече какво да правя.
Сега ще се опитам да прикача файла от проверката.

Копирах няколко от последните репорти,понеже не знаех кой точно трябва да е,нядявам се поне 1 от всички копирани да е точния

4.05.txt

последен.txt

Link to comment
Сподели другаде

Не знам този последен.txt от коя програма е, но определено не е лог файла, който търся (за CHKDSK).

 

Щом c:\ е системния (аз бях дал инструкции за e:\ защото в един от логовете се показа, че той има проблеми), командата трябва да е както следва:

 

chkdsk c: /x /f /r

 

или така:

 

Проверката можете да извършите и по следния начин. Ако с командата ви е трудно просто отворете My Computer => кликнете с десен бутон на дял C:\  (или който там е системния ви дял) и изберете Properties => отидете на Tools => Check Now... => сложете двете отметки и натиснете бутона Start. Рестартирайте системата и изчакайте проверката да приключи (може да мине над час). След това публикувайте лог файла от последната дата.

 

За да ви е по-лесно стартирайте следния инструмент и публикувайте лог файла (той ще извади всички рапорти от chkdsk):

 

http://dox.bg/files/dw?a=aba6a0db05

Link to comment
Сподели другаде

 

B-boy/StyLe/

Щом c:\ е системния (аз бях дал инструкции за e:\ защото в един от логовете се показа, че той има проблеми), командата трябва да е както следва:

 

chkdsk c: /x /f /r

 

или така:

 

Проверката можете да извършите и по следния начин. Ако с командата ви е трудно просто отворете My Computer => кликнете с десен бутон на дял C:\  (или който там е системния ви дял) и изберете Properties => отидете на Tools => Check Now... => сложете двете отметки и натиснете бутона Start. Рестартирайте системата и изчакайте проверката да приключи (може да мине над час). След това публикувайте лог файла от последната дата.

да видях че сте ми написали командата  : chkdsk Е: /x /f /r , но понеже разбрах че трябва да направя проверката за системния дял,който ми е С:  се сетих да го напиша с : chkdsk c: /x /f /r  и после съответно при рестарт си изписваше че прави проверка на С: дяла

Така че със сигурност съм направила проверка на С: дяла,спазвайки точно инструкциите ви.

Нямам идея обаче защо ми се изтриха/заличиха или скриха програми от старт менюто и лентата.

Освен това искам да споделя че и преди като самия комп си е изкал и си е правил scan and repair в повечето случаи го е правил на E: /несистемния/ дяла само и избирателно.Възможно ли е проблемът да е само  в Е: ...  И ако е мисля уикенда да направя пълна преинсталация и на двата дяла,с надежда че това ще помогне.

Що се отнася до точния лог,който трябва да постна - силно се надявам това последното което съм прикачила да е точното което трябва

 

 

Най-накрая успях да пусна Victoria/не че е кой знае каква трудност,просто аз съм мн зле... / Като приключи проверката се нядявам да успея да прикача и този файл

ListChkdskResult HOPE.txt

ListChkdskResult.txt

post-26955-0-15765300-1493914368_thumb.jpg

post-26955-0-49879700-1493914421_thumb.jpg

post-26955-0-70617200-1493914461_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не. не е възможно проблема да е само на E:\ защото това пак е същия диск, но друг дял...

Преинсталацията няма да реши проблема, защото проблема е хардуерен, а не софтуерен и диска най-вероятно е за смяна.

Лог файловете обаче пак показват информацията само от проверката на дял E:\

Както казах в един от предишните си постове пробвайте да намерите лог файла от проверката на C:\ по този начин:

 

https://www.sevenforums.com/tutorials/96938-check-disk-chkdsk-read-event-viewer-log.html

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...