Jump to content

проблен с външен хард диск


Препоръчан пост

Здравейте,

 

преди малко си включих външния хард както обикновено, но имах малко работа и компа заспал.

натиснах space на клавиатурата да го събудя и ми се появи някакво прозорче, нещо се зареждаше на него,

не му обърнах много внимание и реших да изляза от него като натисна червеното хиксче в ъгъла му.

След малко гледам, вече не ми показва харда като Remouvable Disk, ами като Local Disk и не мога да го отворя,

казва ми, че трябва да го форматирам преди да го използвам. На телевизора също не ми го разпознава като устройство, какво съм натиснала според вас. Хелп :((

Link to comment
Сподели другаде

така, реших да инсталирам EaseUS Partition Recovery Wizard. ето какво ми излезе,като пуснах програмата и избрах външния хард - post-42149-0-68186800-1489156368_thumb.jpg  

 

когато процеса по сканирането приключи просто трябва да натисна Recover в долния десен ъгъл, за да ми се възстановят файловете ли?

 

Извинявайте, ако задавам глупави въпроси, просто досега не съм правила такова нещо : )

Link to comment
Сподели другаде

Ако стане с EaseUS Partition Recovery Wizard е най-добре, защото ще се възстанови структурата на директориите и имената на файловете на 100%. Ако не стане, тогава вече позвате Data Recovery. 7 data recovery e много добър избор, но не е безплатна. От това което видях на снимката обаче би трябвало да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

 след доста дългооо сканиране, ми излезе ето това post-42149-0-74083400-1489336001_thumb.jpg

 

за съжаление, нищо не е намерено.

 

Ако занеса харда на сервиз, дали няма да успеят да се справят по - добре :bang: :bang:

Link to comment
Сподели другаде

Аз имах същия проблем тия дни и го оправих с chkdsk/f/r

Когато няма видим дял чекдиск не помага.

 

Здравейте,

 

 след доста дългооо сканиране, ми излезе ето това attachicon.gifffff.jpg

 

за съжаление, нищо не е намерено.

 

Ако занеса харда на сервиз, дали няма да успеят да се справят по - добре :bang: :bang:

Ще се справят, но...числото сигурно няма да ви хареса.

Link to comment
Сподели другаде

Подозирам, че в този случай ще е по-лесно да се възстановяват колкото се може повече файлове, след което устройството да се форматира. За възстановяване на файлове програми има немалко. Гореспоменатата TestDisk е отлична и безплатна, но изисква няколко висше образования. Recuva е друга подобна програма, която е безплатна и лесна за работа, но не е и особено ефективна. GetDataBack е лесничка и ефективна, но не е безплатна.

 

Алтернативен вариант е да опиташ да поправиш повредените начални сектори с TestDisk. Ако се справяш с английски, можеш да погледнеш тази страница. Можеш директно да отидеш на секция „Repair partition table and boot sector“.

 

Сервизът също е решение, ако има такъв, на който да имаш доверие, че ще се справят, или ако не ти се рискува лично.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


След малко гледам, вече не ми показва харда като Remouvable Disk, ами като Local Disk и не мога да го отворя,
казва ми, че трябва да го форматирам преди да го използвам.

Диска се вижда, но не се отваря. Иска форматиране. Същия случай като моя. И тъй като моя проблем се появи малко след като видях тази тема и аз пробвах предложенията които дадохте, но нищо не стана и затова пробвах и с chkdsk. Моя диск е 2Тб и го сканира цяла вечер. На сутринта вече работеше.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...