Jump to content

Правилно свързане на СУБ


Препоръчан пост

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Т.е. да разбираме, че си доволен и всичко е вече наред?

Ами да всичко е окей, само ,че когато дам от Realtek HD Audio Manager субуфърът да работи на Center + bass не вади звук ... когато направя на фронтални тонколони всичко е окей.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен точно колко и какви колони свързваш, но ако използваш 2 стандартни колони + активен събуфър, то би трябвало настройките да са подобни на това:
http://i.imgur.com/iYfwcbN.png

 

Ако от падащото меню не е избрана конфигурация 5.1, не би трябвало да се подава сигнал към събфурът, ако той е свързан към изхода за централния/нискочестотния канал.

След като нямаш централен и задни говорители, се премахват отметките.

Можеш да експериментираш с опциите Swap Center / Subwoofer Output и Enable Bass Management.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен точно колко и какви колони свързваш, но ако използваш 2 стандартни колони + активен събуфър, то би трябвало настройките да са подобни на това:

http://i.imgur.com/iYfwcbN.png

 

Ако от падащото меню не е избрана конфигурация 5.1, не би трябвало да се подава сигнал към събфурът, ако той е свързан към изхода за централния/нискочестотния канал.

След като нямаш централен и задни говорители, се премахват отметките.

Можеш да експериментираш с опциите Swap Center / Subwoofer Output и Enable Bass Management.

Благодаря! оправих се.

Вие какво мислите за субуферчето? дали е хубаво?

Link to comment
Сподели другаде

Без да съм го чул няма как да изкажа категорично мнение, но на базата на снимките, които виждам, бих казал, че е посредствен в най-добрия случай. LG е все пак.

Link to comment
Сподели другаде

Без да съм го чул няма как да изкажа категорично мнение, но на базата на снимките, които виждам, бих казал, че е посредствен в най-добрия случай. LG е все пак.

Целия суб е много добре изчислен... има много добри неща вътре в кутията. на бас рефлектора има нещо като мрежа ама не е пластмласа.

Навсякъде пише ,че е 50 вата (Може ли да е истина?)

Link to comment
Сподели другаде

Виждам, че правиш опит за рационализация. Задаваш въпрос, като очакваш положителен отговор, за да потвърди мнението ти и да оправдае избора ти на събуфър. :)

Това обикновено не е препоръчителна практика. Иначе ако ти харесва как свири, какво те интересува другите какво мислят?

Link to comment
Сподели другаде

Да, и аз ти казвам, че според мен не е.

 

Ти тогава казваш, че е добре изчислен, което само по себе си е подозрително твърдение, защото силно ме съмнява да имаш нужните познания в областта.

 

Ако си убеден, че това е добър събуфър, защо изобщо търсиш чуждо мнение?  Ако пък наистина те интересува какво мислят потребителите във форума, защо реагираш толкова раздразнително на негативно мнение?

 

Това, че не пише, че не е произведен в Китай, не значи, че не е. По всяка вероятност е, защото над 95% от електрониката се произвежда там. Също така, страната на производство не е равносилна на качество, било то ниско или високо. Когато става въпрос за електроника, Китай се произвеждат както пълни боклуци, така и абсолютни шедьоври (и всичко между тях разбира се).

Link to comment
Сподели другаде

Да, и аз ти казвам, че според мен не е.

 

Ти тогава казваш, че е добре изчислен, което само по себе си е подозрително твърдение, защото силно ме съмнява да имаш нужните познания в областта.

 

Ако си убеден, че това е добър събуфър, защо изобщо търсиш чуждо мнение?  Ако пък наистина те интересува какво мислят потребителите във форума, защо реагираш толкова раздразнително на негативно мнение?

 

Това, че не пише, че не е произведен в Китай, не значи, че не е. По всяка вероятност е, защото над 95% от електрониката се произвежда там. Също така, страната на производство не е равносилна на качество, било то ниско или високо. Когато става въпрос за електроника, Китай се произвеждат както пълни боклуци, така и абсолютни шедьоври (и всичко между тях разбира се).

Търся мнение от потребителите от форума, за да ми кажат и те какво мислят не само аз да си мисля квото и да е. Някой може да ми каже,че е пълен боклук а друг да каже ,че е идеален така и трети....

Link to comment
Сподели другаде

Аз също мисля, че е боклук. Кофти усилвател, слаби крайни стъпала, кофти елементи, трафа е ужасен. Висок distortion level(THD).... Да не говорим за корпуса, който е от най-тънкото ПДЧ няма и 18мм, и на това отгоре отпред е пластмасов и фазоинвертора(басс рефлектора) също е пластмасов... Ужас.

Link to comment
Сподели другаде

Аз също мисля, че е боклук. Кофти усилвател, слаби крайни стъпала, кофти елементи, трафа е ужасен. Висок distortion level(THD).... Да не говорим за корпуса, който е от най-тънкото ПДЧ няма и 18мм, и на това отгоре отпред е пластмасов и фазоинвертора(басс рефлектора) също е пластмасов... Ужас.

- рефлектора е до половината с метална преграда, до колко усилвателя щом колонката дава всичко от себе си и мърда доста доста, значи е окей , вината е моя карам Ви да давате мнения за нещо където за пръв път чувате. Щом съседката от горе ми казва,че всичко и мърдало значи е ок.
Link to comment
Сподели другаде

Не чуваме за пръв път, има достатъчно информация в интернет. Между другото няма значение дали мърда или не. Той може да се мести няма значение дали звука е скапан или качествен.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...