Jump to content

Релокиране на лоши сектори на твърд диск ST1000LM024 HN-M101MBB


Препоръчан пост

Избираш: Basic Tests -> Long Test.

 

Иначе е странно, че при наличен друг твърд диск е имало проблеми. Мисля, че на мен не ми се е случвало това, но може и просто да не помня. Остарявам все пак.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 44
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

От доста време стои така, г/д 40 минути. Май пак в збозило. Горе в дясно има часовник, той не отброява секунди, което ме кара да мисля, че отново е забило. Не знам вече кво да го прая.

post-18505-0-72649600-1487097506_thumb.jpg


Единственото което работи е мишката.

 

Една грешка от EventViewer:

The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort1.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да има някакъв проблем със самата дънна платка. Ако имаш възможност, извади диска и го тествай на друг компютър или лаптоп, или го свържи на мястото на оригиналния твърд диск.

 

Разбира се е възможно и самият диск просто да безвъзвратно изгубен.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност и аз си мисля, че проблема вероятно идва от това, че диска е свързан като втори, а първия липсва и може би има някакъв конфликт. Не съм сигурен. Трябва да пробвам, ама нямам време да разглабям лаптопа. Затова може би ще е някой друг ден, когато имам повечко време.

 

Иначе Благодаря на всички за отделеното време. ;)

Link to comment
Сподели другаде

+1 за тестове на друга машина и съмнения за проблем с дъното.

Сканирам със софтуера, който ми предостави, засега има 1 лош сектор в началото. 

 

Между другото друг компютър нямам и малко тегаво......

Link to comment
Сподели другаде

Пиша резултатите от последния час:

 

Отделих от ценното ми време, за да разбера къде се корени проблема. Създадох буутваща флашка с Hiren's Boot CD 15.2. Пакета съдържа SeaTools for DOS. Направих я за да се уверя, че проблема не е в самата програма SeaTools, която изтеглих от официалния сайт на Seagate. Разглобих лаптопа и на мястото на WD-то сложих "повредения" диск. А в CADDY-то пъхнах още 1 диск на Seagate, за да се уверя, че проблема със забиването не се причинява от самия диск. Стартирах лаптопа и първоначално стартирах Hard Disk Sentinel който показа 99% Health и изписа, че е открило само 1 "weak" сектор. Изписа също, че във времето през което се използва диска, той ще бъде заменен. Стартирах SeaTools и пуснах Long Test и отново заби. Пуснах го на втория хард, за да се уверя, че проблема не е в първия. На втория също заби. 

Проблема не е нито във програмата, нито в дисковете. Вероятно е в дъното или в сата контролера не знам и аз вече. Части за лаптопи има, втори лаптоп нямам и няма къде другаде да го тествам.... Направих всичко възможно. Засега така ще го ползвам, дано не стане по-зле работата. 

 

Благодаря за вниманието пичове.  

Поздрави.

П.С. Кода, който се появи при грешката от сканирането със SeaTools под Windows ето какво означава:

 

6C9AC2A4 - Serial number not detected, SeaTools did fail the drive

 

Информацията е взета от официалния сайт на Seagate.

Link to comment
Сподели другаде

Случайно да имаш IDE/SATA to USB контролер да го закачиш на USB и да махнеш втория диск. Само на USB портовете - 1 флашка и 1 HDD.
Много вероятно е лошият сектор да се дължи на проблем с IDE/SATA контролера на дъното.
Възможно е и контролерът на кадито да създава проблем. Тествай с извадено кади.

Link to comment
Сподели другаде

Ако ти се занимава и ти се дават малко пари, можеш директно да си закупиш подобен кабел. Или по-пълен комплект като този.

 

Друг вариант е да тестваш с Victoria как ще протече сканирането, с включена опцията Remap.

Link to comment
Сподели другаде

Ако си от Русе да ти го дам кабела за тестове. :)

А има ли промяна в поведението му като го сложиш за 1. и без кадито?

От Габрово съм. Далеч сме :) .

 

Ако ти се занимава и ти се дават малко пари, можеш директно да си закупиш подобен кабел. Или по-пълен комплект като този.

 

Друг вариант е да тестваш с Victoria как ще протече сканирането, с включена опцията Remap.

С Victoria от Hiren's нещо не можах да се оправя, мисля, че даваше някаква грешка че диска не се засича или нещо подобно. Иначе по нататък ще го взема този кабел.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...