Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с яркостта на екрана на Asus X552L

Asus X552L яркост дисплей проблем драйвър windows 7

• Моля, влезте, за да отговорите
2 отговора по тази тема

#1 vani4a

vani4a

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 06 February 2017 - 13:55

Здравейте, сутринта преинсталирах лаптопа си - Asus X552L, бях направил back up на драйвърите с Driver Genius и веднага след инсталацията направих restore, но функционалните комбинации не работят и ако звука, например, може да се контролира и от други места с яркостта нямам този "късмет". След като установих проблема, пуснах гореспоменатата програма да провери за ъпдейти на драйвърите, но тя не откри такива. В "опции на захранването дори няма плъзгач за яркоста". Трябва да отбележа, че преди преинсталацията всичко си работеше коректно. Лаптопа беше с windows 7 на английски сега пак е със 7-ца, но на български. Видях, че има подобна тема и за да ви ориентирам ще се опитам да бъда максимално изчерпателен. В спецификациите гледам, че пише "Тип на видео памет - Intel HD Graphics 4400". Лаптопа е в гаранция до август тази година, а аз до сега не съм правил ъпдейт на биос. Аз си мисля, че не би трябвало проблемът да е в биосът при условие, че до преди броени часове всичко си работеше нормално.

Преди около месец имах подобен проблем с лаптоп на samsung, там успях да "извадя плъзгача" в "опции на захранването", но стоеше постоянно на максимум и нямаше никаква промяна. При Asus-a яркостта е на минимум и както казах по-горе въпросният плъзгач го няма.

Ще съм много благодарен, ако може да отделите време и да помогнете.

Поздрави!

#2 vani4a

vani4a

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 06 February 2017 - 17:57

Да докладвам какви ги свърших до момента - проблема се оказа в драйвъра или по-скоро липсата на такъв. Driver Genius нещо не си е свършил работата като хората, въпреки че ползвам пълната версия. Влязох в сайта на производителя и от втори опит си уцелих правилният драйвър, ако някой колега има подобен проблем - цък. Функционалните бутони за яркостта също си дойдоха на мястото, тези за звука още са отпуска, но ще ги привикам и тях след малко.

Извинявам се за пуснатата тема, постарах се да бъде полезна в случай, че някой има подобен проблем. Нека модераторите се разпоредят както сметнат за правилно. :look:

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22536 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 06 February 2017 - 18:22

Темата не е проблем Важното е, че проблемът е решен.

Ще използвам обаче темата да споделя отново мнението ми, че подобни програми за откриване, инсталиране и актуализиране на драйвъри ги считам за непрепоръчителни и ненадеждни като цяло.

Няма нищо по-добро от това човек сам да прецени какъв му е хардуерът, да си изтегли драйвърите и да ги инсталира индивидуално и чисто.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

Други теми с тагове Asus, X552L, яркост, дисплей, проблем, драйвър, windows 7

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители