Jump to content

Помощ за изпълним файл


Препоръчан пост

Привет!
Има ли възможност за създаване на изпълним файл (може би bat), който да променя няколко настройки:
1) Screen resolution - Multiple monitors от Duplicate these displays към Show desktop only on 1.
2) Промяна на устройство по подразбиране Playback devices (това не е толкова фатално).

 

И един файл за първоначалните настройки. ;)

 

Гледам филми на телевизор (плазма), където трябва да правя описаните настройки. Знам, че става с няколко клика, но понякога се налага спешно да се използва компютъра (служебно), и настава едно кликане....

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ако използваш телевизора само за филми, защо просто не използваш опцията телевизорът да е разширение на работния плот. Така, в зависимост от плеъра, ще можеш да укажеш да възпроизвежда видео и аудио директно на него. Така хем няма да се налага да сменяш настройки, хем при нужда можеш директно да седнеш на компютъра и да си работиш. Т.е. филът ще си стои на телевизора, всичко останало — на монитора.

Link to comment
Сподели другаде

Опасявам се, че не те разбрах. Би ли обяснил по подробно.

 

Използвам MPC-HC.

Телевизора е 1920х1080, а монитора 1280х1024. 

 

До Show desktop only on 1 прибегнах заради този проблем - това единствено помогна.

Link to comment
Сподели другаде

В настройките на разделителната способност, от падащото мено за настройка на дисплеите (Multiple displays) трябва да има опция за разширяване на работния плот. Така телевизорът трябва да се превърне като разширение/допълнение на основния дисплей и ще можеш да местиш прозорци от единия на другия и обратно.
Ето снимка.
 

В настройките на MPC-HC, в секция Fullscreen можеш да си избереш при преминаване в режим на цял екран кой точно дисплей да се ползва. Така, ако посочиш това да е телевизорът, дори и в момента плеърът да се намира на основния дисплей (монитора), когато превключиш на цял екран, автоматично филмът ще се измести на другия дисплей.

 

http://i.imgur.com/mJBoOOz.png

 

В секция Output, от падащо меню Audio Renderer можеш да си избереш телевизора. Така звукът ще се възпроизвежда от него.

 

http://i.imgur.com/gzYdQE4.png

Link to comment
Сподели другаде

Направих настройките. Тази в червената рамка я добавих ръчно. Трябва ли да се добавят още възможности (FPS от-до)?

post-485-0-95114700-1486061615_thumb.jpgpost-485-0-45471500-1486061615_thumb.jpg

Обаче... След преминаване в режим на цял екран, образа на телевизора е като този. След излизане от цял екран се вижда, че резолюцията на телевизора се е променила като на основния дисплей.
post-485-0-95420500-1486061614_thumb.jpg

 

Звук по подразбиране съм избрал този:
post-485-0-63925600-1486061614_thumb.jpg

 

В този случай се чува както на колоните от ресийвъра, така и на компютъра. Това ли е най удачния начин, защото има още един - номер 7?

 

Лек напредък. Режим цял екран се получи. Зададох стойност за FPS от 23.500 до 60.499 (максималните допустими). Така ли да ги оставя или да добавя за всяка стойност по отделно? 

post-485-0-93009000-1486064563_thumb.jpg

 

Но, отново обаче... Като отворя браузъра на цял екран, видеото от телевизора изчезва. Това означава ли, да премахна всички стойности под 1920х1080?

Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

Ти ли си активирал опцията Use autochange fullscreen monitor mode? Опитвал ли си изобщо да не я ползваш? Ако при изключена опция не работи коректно, можеш да опитапш да оставиш разрешена само 1920x1080 разделителна способност в списъка (т.е. да махнеш отметките на всичко останало, без да е нужно да ги изтриваш).

 

За звука, не би трябвало да е така. При мен, когато избера дадено устройство, наистина звукът се чува само от него. Не пречи да опиташ и опция №7.

Link to comment
Сподели другаде

Да, аз я активирах. Не знам защо, но така съм си го обяснил. Както и да е. Работи и по двата начина - когато е активирана и оставя само една възможност (1920x1080), и когато не е. Като че ли, втория вариант работи по-добре.

 

За звука си прав. Изчезва и при двата варианта - 5 и 7. Забравям да рестартирам плеъра, та да се проявят настройките.  :blush:  Впрочем, защо това е нужно?

Обаче, звука е някак си по беден (по тих, не толкова динамичен) в сравнение, ако избера 1 или 2 възможност (System default, Speakers).  

Link to comment
Сподели другаде

Технически, не е нужно да рестартираш плеъра, нужно е да затвориш файла, който се възпроизвежда: File -> Close (Ctrl+C).

 

Избиране на system default и след това от контролния панел избиране на телевизора, и директно посочване на телевизора трябва да водят до абсолютно еднакъв звук. Няма никаква причина и логика да е различен. Или ти имаше друго предвид?

Link to comment
Сподели другаде

Звука към телевизора е свързан по начин, по който ти си ми показал. Ако го деактивирам, няма звук към телевизора.

 

Имах предвид, че ако избера System default в MPC-HC (и стерео микса е активиран както по горе), има звук както на телевизора, така и на компютъра, и този звук е по силен, динамичен (каквото и да означава това). 

Ако избера една от двете възможности (5 или 7 от снимката), звук има само на телевизора, но е по тих, по беден.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност има ли някаква причина да има нужда да възпроизвеждаш звука от компютъра на телевизора, т.е. на двете места едновременно? Нали телевизорът се използва само за филми?

Защо не зададеш звуковата карта като основно устройство, а към телевизора да изпращаш само звук от филми?

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Нали телевизорът се използва само за филми?

По принцип, да. Т.е. ако питаш защо е свързан към компютъра. Иначе гледаме и новини, предавания и т.н. Но те не идват от компютъра.

 

 

 


Защо не зададеш звуковата карта като основно устройство, а към телевизора да изпращаш само звук от филми?

Как?

Link to comment
Сподели другаде

Как така как? Нали го говорихме по-нагоре?

 

Задаваш си звуковата карта като основно устройство в контролния панел:

http://i.imgur.com/gw3sLZF.png

 

Изпращаш към телевизора само звук от филми като избереш телевизора от падащото меню на MPC-HC.

Link to comment
Сподели другаде

Как така как? Нали го говорихме по-нагоре?

Така де. И нали написах, че звука по този начин е по тих. Принципно не ми пречи, но ми беше интересно защо е така, спрямо варианта с едновременен звук. Една уговорка: звук към телевизора има, само ако е активиран Стерео микса.

Впрочем, ти ме попита защо ми е звук едновременно на компютъра и телевизора. Не ми трябва едновременно, но понякога (оставащия 1% от случаите) свалям филми с наши субтитри, и първо проверявам на компютъра, дали пасват с звука - той и телевизора са в отделни стаи. Освен това, когато търсех решение на този проблем, не знаех, че може да използвам "разширяване на тези дисплеи", и автоматично реших, че и звука трябва едновременно да се чува както на телевизора, така и на компютъра.

Може би най-добре би било, ако звука към телевизора се чува, едва когато премине в режим цял екран - както видеото.  

Link to comment
Сподели другаде

Може би най-добре би било, ако звука към телевизора се чува, едва когато премине в режим цял екран - както видеото.

Той звукът реално няма да се чува от телевизора само когато филмът е на цял екран, а още с пускането му. Няма как да се настрои MPC-HC да сменя звуковото устройство на базата на това дали видеото е в прозорец или на цял екран.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...