Jump to content

Ъпгрейд на видео драйвърите


Zibito

Препоръчан пост

Здравейте, имам въпрос от къде да си изтегля най - новите драйвъри за Intel ® HD Graphics 400? 

Питам тъй като нямам автоматично ъпдейтване на драйвърите, а не съм ги ъпдейтвал от сигурно 6 - 7 месеца.

Ако може някой да ми даде линк, поразрових се за мойта видео карта но не намерих сайт от където да изтегля ъпдейтите..

Link to comment
Сподели другаде

Готово оправих се с драйвъра, а как мога да освобождавам памет?

Смисъл за играта Assassin's Creed Rogue [codeX], проверих иска ми Vram 1024, а ми пише че имам 114MB, (знам видео картата е слаба), но има ли шанс или да купувам нова видео карта?

 

И да не е от Steam.

 

 

EDIT: http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-geforce-gt-730-2gb-gddr5-64bit-hdmi-dvi-vga-gb-n730d5-2gi-gt730-2g-ddr5/pd/DKR622BBM/ 

Тази видео карта добре ли е? разбрах че е за лаптоп, ако може по едно мнение? :)

 

За игри като Grand  theft Auto IV, до 2010 година.

Link to comment
Сподели другаде

С тази видео карта можеш да забравиш да играеш игри от последните 10-ина години. В най-добрия случай ще трябва да ги играеш на абсолютния минимум графични детайли, но и тогава надали ще може да поддържа сносни кадри в секунда. Intel HD Graphics 400 е много слаба карта. Игрите са последното нещо, което е било на ума на инженерите, когато са проектирали тези чипове.

 

Ако си спомням правилно, си на лаптоп. Ако е така, не съществува начин за ъпгрейд.

 

Ако наистина искаш да играеш игри, моят съвет е да си сглобиш една нова бюджетна настолна конфигурация. Всичко останало е загуба на пари, време, нерви и/или усилия.

 

Не разбрах кое да не е от Steam.

Link to comment
Сподели другаде

Най - хубавото е, че имам компютър и ще гледам първо да сменя дъното, а може ли да ми дадеш линк на компоменти с които мога да играя на нормал \ High, игри до 2011 - 2012, тъй като съм на училище и след малко почвам час, ако можеш да ми дадеш линк ще съм много благодарен (Компоменти за компютър, видео карта, процесор, дъно другото ще се опитам да открия). И приятна работа / училище.
Link to comment
Сподели другаде

Ако имаш предвид настолния компютър, който спомена в темата за Grand Theft Auto IV, то не мисля, че е изобщо удачен вариант, защото е стар и няма смисъл да му се прави ъпгрейд.

 

Реално погледнато, толкова трябва да се ъпгрейдне, че ще е почти буквално нов компютър. Единствените компоненти, които има някакъв смисъл да запазиш, са: кутия, твърд диск и оптично устройство.

Текущата кутия има смисъл да я ползваш за нова конфигурация, ако е достатъчно добра. По-вероятно е да може да свърши работа, но според мен си е редно нова кутия. Няма да правим цигански работи.

Твърдият диск ще може да се използва, ако е на SATA, но моят съвет е да остане като втори или дори трети диск. Най-малкото е редно да се използва SSD за системен, така че старият твърд диск ще остане като допълнителен, за съхранение на данни. И все пак, бидейки нов компютър, е препоръчително да се закупи и нов твърд диск. Все пак днешните нужди за дисково пространство са по-високи спрямо преди години, а и не се знае точно в какво здраве е старият хард диск. Така че в този вариант той остава като бонус (втори) диск за данни.

Оптичното устройство може да се запази, ако е на SATA. Нуждата от такова е много рядка в днешно време, но не пречи да има такова.

 

Компоненти могат да се предложат, но първо ще е добре да кажеш точно какъв е хардуерът на стария ти настолен компютър и с какъв бюджет разполагаш. Тогава ще може да се намери най-оптималният вариант за ситуацията ти.

Link to comment
Сподели другаде

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=3658084Мисля че е това кутията

Hp compaq 5500 microtower мисля нещо такова, характеристиките са

 

2 Ram ddr 3

ATI graphics 3100 -video kartara

Процесора е в темата за GTA IV

Дъно не помня

Като се прибера ще напиша подробно

Link to comment
Сподели другаде

Линкът води към dc5800, а на следващия ред споменаваш dc5500.

Ако е dc5500, не мисля, че ще е удачна. Дори и вертикалната.
Ако е dc5800, би трябвало да свърши работа горе долу. И все пак ще е по-добра идея да се вземе нова кутия, която не само може да изглежда по-добре, но и ще е по-перспективна в дългосрочен план, ако решиш да добавяш/сменяш компоненти след време.

За информация на хардуера най-добре използвай Глиф.

Link to comment
Сподели другаде

Решил съм да взема 

http://desktop.bg/desktop_cases-in_win-in_win_gt1?utm_source=desktop.bg&utm_medium=fb&utm_campaign=fb+retargeting

Да 111 лева е, но според мене е доста добра, ще гледам постепенно да сглобявам този компютър, ще отнеме малко време но, ще гледам да го направя така че да подкара GTA V на нормал, някакви такива параметри ще гледам да е. 

И къде да направя тема в която да искам съвет? :) 

Link to comment
Сподели другаде

Напълно прилична кутия.

 

Не съм сигурне дали съм разбрал правилно, но не виждам смисъл да купуваш кутията сега, а останалите компоненти по-късно и един по един. За да играеш по-комфортно Grand Theft Auto V ще ти е нужен компютър за едно поне около 800 лева. По груби преценки бих казал дори 1000.

Т.е. спести си някакви пари и тогава ще видим какво може да се направи.

 

За конфигурацият можеш да използваш старата тема за Grand Theft Auto IV, а можеш да си публикуваш и нова тема.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Компютъра съм го започнал, в момента нямам време да пиша но 

нали питах за драйвърите, изтеглих си програмата 

"Intel ® Driver Update Utility 2.6" от сайта на интел, изтеглих драйвъра който ми изписа че е за мене и вижте........ 

Компютърат го ползвам за правене на интрота/ банери/ логота/ аутрота, не за игри.

Таа от къде мога да изтегля драйвърите за моята видео карта?, мислех че съм се оправил но... сега поглеждам ъпдейтнал съм съвсем различен драйвър.

Лек ден, довечера ще видя темата. 

от ТУК, не намирам за моята видео карта нищо.

 

post-41602-0-96215500-1485680685_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...