Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте! Честита нова година на всички.Весела и щастлива! :)

 

Сега проблема.Това е което ми разказаха.

Хард диск Seagate Barakuda 2TB. Пълен на 80% от капацитета си.Не е цепен.Филми,музика,снимки

софтуер и т.н. Събирани с години.Бил е във външна кутия с USB връзка.Не е работел повече от

10-15 часа.Преди няколко дена мацката решава да си изтегли някакъв файл,прави го,и след това решава,че

някаква папка не и трябва и решава да я изтрие.По време на процедурата по триене под Windows 8.1

компа се рестартира внезапно,но без процедурата по изключване.Бключва отново USB то на вънщния хард,

компа се бави доста докато го намери,и после в "Моя компютър" Вижда с изненада,че дискът не е вече с

името Save а е изписано Локален диск Н:.Клика за да го отвори появява се кръгчето за зареждане,

и нещата спират до там.Компютъра блокира от всякъде.Кръгчето върти и никаква друга команда не работи.

Нала га се да му спре тока. Изважда го от кутията,и го връзва към компа като втори диск.Стартира компа

и под прозореца на Windows с въртящите се точки излиза някакъв надпис на английски от сорта "сканиране и въстановяване на (Н)"

Върти така около 2 часа и се заковава на 72%.Пак рестартира компа като прескача процедурата по сканиране.Тегли тази програма

http://www.thewindowsclub.com/seagate-seatools-hard-disk-diagnostic-tool-windows и прави на диска бърз тест,приключва около 1 час,

Изписва,че всичко е ок!Рестартира компа,стои на началния екран на биоса по дълго от колкото трябва,но все пак стартира.

Само че харда не се отчита от Windows!Няма го!

 

Какво се опитах да направя аз.

Биоса го вижда.Опитах "Хиренс боот" всички възможни програми.Никоя не го вижда.

Линукс - не! Пак жив диск под Windows 8.1 Partition Tools - не!Всички инсталационни дискове ,на ХР,7.8.1,10 - не,не го виждат!

 

Под DOS. Fdisk го вижда,но никаква акция!Просто го отчита като Disk1,и нищо не функционира.

Пак досова програма PART с графичен интерфеис,вижда го.Изписва ми грешка в MBR,опитвам format, но не тръгва и блокира!

Опитах със същата програма да изтрия партишъните и да започне от начало, не става.

Ами това е положението! Някакви идеи? За мене диска е отишъл...ама все пак да чуя мнението на специалисти!

Благодаря.

 

Темата излезе малко дълга,но мисля,че трябваше да обясня! :)

Link to comment
Сподели другаде

Зарежете темата момчета! Майсторите взели,че го отворили.Горната глава е счупена и е надрала целия горен диск!

 

Както се казва "Зад всеки прецакан компютър стои по един човек, който твърди, че нищо не е пипал по него." Хихи! :)

 

Благодаря.Весели празници!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...