Прехвърляне към съдържание

Снимка

Интернет връзка през рутер към лаптоп, -прекъсва.

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 805 мнения

Публикувано: 30 December 2016 - 10:35

Здравейте,

Имам въпрос, през рутер Асус(който ми е вързан към единия лаптоп и си е добра връзката), се опитах да добавя и друг лаптоп. Имам настройка за разрешаване на МАК адрес, и я направих и за другия лаптоп. Но, нещо връзката прекъсва, или въобще я няма. 

Ето снимки:

Прикрепен файл  Routerr.jpg   80.17К   0 Брой изтегляния

Как да направя да я има тази връзка и какво пречи да се свърже или да няма?

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  Router.jpg   119.18К   0 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  Routerr.jpg   80.17К   0 Брой изтегляния

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

#2 vasettoo

vasettoo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 117 мнения
  • Живущ в:Видин

Публикувано: 30 December 2016 - 11:05

Какви MAC филтри, какви пет лева - задай му само парола и сигурност, а DHCP-то си знае работата.

Нали ползваш рутера като AP?

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22216 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 30 December 2016 - 19:19

И аз не разбрах какъв точно е проблемът и защо изобщо споменаваш MAC адреси. И двата лаптопа се свързват посредством Wi-Fi, но само единият има стабилна връзка, а другият — не?

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb

#4 Ozzy

Ozzy

Сервиз за компютри, лаптопи и монитри "Изток"

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 260 мнения
  • Живущ в:София
  • Интереси:Сервиз за компютри, ремонт и поправка на лаптопи и монитори, компютърна поддръжка, компютърни услуги, хардуер , софтуер, инсталиране, преинсталиране и много други: 0894700233

Публикувано: 31 December 2016 - 16:25

Когато настройваш рутер , за WAN задаваш настройките, които се искат от доставчика на интернет, а за LAN е по DHCP. MAC адрес за LAN изобщо не ти трябва да слагаш за нищо там. Така най-много да бъгнеш връзката. По скоро на лаптопа , на който имаш проблем пробвай да изтриеш запазената WiFi и го свържи с паролата отново.

Димитър Георгиев

Сервиз за компютри "ИЗТОК".

Телефон 0894 700 233

web - eastcomputerservise.com

#5 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 805 мнения

Публикувано: 04 January 2017 - 11:21

Благодаря, просто преди имах до 4-ри устройства на безжичната връзка през този рутер. Сега ползвах само едно. После реших и един друг лаптоп. Но, той въпреки че е свързан, връзката прекъсва. Но, аз не го ползвам често втория и не ми е проблем. С основния си имам нормална връзка. Иначе настройките си ги правя мисля че точно. Просто вземам МАС адреса на новото устройство и го разрешавам от настройките. И с паролата се свързва. Имам тук една моя тема, където превъзходно ми е обяснено.

Ако имам проблеми ще пиша. Просто ми беше любопитно защо прекъсва връзката на втория. 

#6 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22216 мнения
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 08 January 2017 - 18:20

Реално погледнато не е нужно да се занимаваш с MAC адреси. Ако е нужно лаптоптът да се свърже към Интернет, просто се свръзваш към Wi-Fi мрежата със съответната парола и толкова.

Ако връзката прекъсва на някое устройство, то това може да се дължи на различни неща. Като за начало е добра идея да се провери дали фърмуеърът на рутера е актуален. Ако той работи коректно с останалите устройства, актуализирането му надали ще коригира проблем със специфично такова, но все пак е добра идея. Също така е добре да актуализираш драйвъра за безжичната карта на въпросното устройство. Това е доста по-вероятно да има положителен ефект.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb

#7 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2953 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 09 January 2017 - 09:51

След като останалите устройства работят (или са работили) нормално, проблемът едва ли е в рутера и настройките му.

Провери настройките на захранването на проблемния лаптоп - режимът на пестене на енергия на безжичната мрежа и разрешаване/забраняване изключването на устройството, за да се пести енергия.

Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#8 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 805 мнения

Публикувано: 12 January 2017 - 20:23

Да, и аз мисля че е проблема във втория лаптоп.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители