Jump to content

Препоръчан пост

Исках да пиша в няколко други теми за Word, но всичките бяха заключени.

 

С Word 2013 съм и имам няколко въпросa:

 

1. Имам документ от 5 страници и слагам номерация по следния начин: 1/5, 2/5, ... тоест да се знае коя е страницата в момента и колко общо страници има. Но, когато станат 6 страници, трябва ръчно да променям, за да стане 1/6, 2/6, ...

Има начин всичко това да се прави автоматично и пак да изписва 1/ХХХ, 2/ХХХ, ..., без значение колко страници ще се добавят. Как се прави?

 

2. Как да направя автоматично, когато запаметявам документ и го кръстя с някакво име, между думите да има тирета? Пример: Проба-проба-проба.docx

 

Въпросът ми е и за какво се прави това? Много хора го използват, дори някои сайтове сами слагат тирета между думите, когато сваляш документ от тях. Питал съм, но никой не може да ми обясни.

 

3. По какъв начин се прави всеки документ, когато го именувам, след името автоматично да се добавя номер, букви, думи или всичко заедно? Пример: Проба-проба-проба-ААА123. Този номер се слагал, поради няколко причини: всеки документ да има номер и да се подреждат по-лесно; да се знае кой е собственик или автор на документа.

 

4. Когато напиша нещо и го изпратя на някой, той го препрати на друг и т.н., искам да се знае, че аз съм автор. Имаше начин да се напише нещо и да се знае кой е автор. Как се правеше?

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

ще отговора на въпросите, които мога или намерих решение:

 

1. Описано е доста добре тук:

https://support.office.com/en-us/article/Add-page-number-X-of-Y-to-a-document-1f273c7c-661c-4444-97b5-c7ec07270f16

 

2. Мисля, че не е възможно да става автоматично. А защо се прави, поне според мои наблюдения е че преди 5-10 години много малко софтуери обработваха space коректно и ако имаше такъв, то се 'разваляше' URL адреса му. Пример: http://test.com/proba test.txt , ще хване адреса само до proba, без test.txt (както е сега го направих). В момента го има този проблем с някои софтуери, но са много малко.

 

3. Нямам идея, някой друг да помогна.

 

4. Добре описано тук:

https://support.office.com/en-us/article/Change-the-author-name-for-documents-0ad23fe7-b82e-40c4-b9d9-391fec971a54

Link to comment
Сподели другаде

По точка 1 не ми стана ясно. Прикачвам един документ да видите как автоматично се променят страниците 1/5, 2/5, ..., а ако се добави нова автоматично се получава 1/6, 2/6, ... Това не можах да разбера как се прави!

 

proba.doc

Link to comment
Сподели другаде

Как да не става, като става!

Кликваш във Футера и поставяш курсова между числата, след което отиваш и махаш отметката на Different Odd & Even Pages.

Дали аз нещо не разбирам, във показаният от теб файл номерацията върви 1/1, 2/2, ако я има отметката (Different Odd & Even Pages), доколкото разбирам желаеш да бъде например 1/13, 2/13 и т.н ако я намя отметката (Different Odd & Even Pages) или бъркам нещо?

Link to comment
Сподели другаде

Не, не си ме разбрал. Ще се опитам да го обясня пак:

 

Правя документ от 5 страници и искам да му номерирам страниците. Давам на Insert Page Number и добавям номер. така първа страница има номер: 1, втора страница 2 и т.н.

След това, пред номера на страницата изписвам думата "страница", а след номера друго. Вече получените страници имат следния вид:

 

Страница 1 от 5

Страница 2 от 5

Страница 3 от 5

Страница 4 от 5

Страница 5 от 5

 

Но ми се налага да напиша шеста страница. И шестата страница се получава така: Страница 6 от 5. Искам автоматично (както е на пробния файл) да се получи: Страница 6 от 6. Тоест, автоматично да се номерира и новата страница, а не ръчно да й променям номера.

Link to comment
Сподели другаде

Отвори пробния файл и иди на последната страница. Тя е Страница 5 / 5. Натискай Ентер, докато не се появи шеста страница. Тя е Страница 6 / 6 - автоматично става така.

 

По описания от тебе начин, шестата страница ще се покаже като Страница 6 / 5. Сега разбра ли какво имам предвид?

Link to comment
Сподели другаде

Проба файла е само от две страници на Europass това няма значение и когато натискам ентер става точно каквото поискаш ти. 

Показаният (казаният) от мен начин, прави точно това, ако се наложи ще направя и видео за да го покажа.

Не знам как да го обясня по друг начин.

Провери все пак дали са такива настройките в следният прозорец:

post-18983-0-12989400-1482353207_thumb.jpg post-18983-0-51563800-1482353207_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Оставяй! Разбрах как става по много голяма случайност!

 

Insert - Footer - скролвам надолу и избирам Grid или Semaphore

 

Това ми трябва!

 

Благодаря на всички за помощта!

Link to comment
Сподели другаде

:) Е аз какво показвах по-горе. 

Да моята версията е по-стара, но стъпките са същите, като избираш двойни числа, т.е grid или semaphore, при мен е друго Bold............!

Радвам се че си стигнал до решението.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...