Jump to content

Препоръчан пост

 

Здравейте,отскоро ползвам интернет и IPTV от VIVACOM имам 2 приемника,1 комютър свързан чрез lan кабел и лаптоп свързан чрез wi-fi. Дотук всичко добре,техниците ми монтираха рутер ZTE ZXHN H1118N 300mbits в който рутер са свързани 2-та приемника 1 друг рутер TP Link WR740N 150mbit. чрез който ползвам настолния компютър.

Въпросът ми е нормална ли е такава скорост на интернета през WIfi при условие че плащам за 100 мегабита?

Лаптопа е Lenovo Ideapad 300 15ibr,а WiFi картата е със стандарт 802.11ac скорост до 1 гигабит

Ето и тест от лаптопа чрез Wifi

post-27709-0-65702600-1481193835_thumb.png

 

Ето и тест от настолния компютър чрез LAN кабел

 

post-27709-0-13973300-1481193874_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Здравейте,отскоро ползвам интернет и IPTV от VIVACOM имам 2 приемника,1 комютър свързан чрез lan кабел и лаптоп свързан чрез wi-fi. Дотук всичко добре,техниците ми монтираха рутер ZTE ZXHN H1118N 300mbits в който рутер са свързани 2-та приемника 1 друг рутер TP Link WR740N 150mbit. чрез който ползвам настолния компютър.

Въпросът ми е нормална ли е такава скорост на интернета през WIfi при условие че плащам за 100 мегабита?

Лаптопа е Lenovo Ideapad 300 15ibr,а WiFi картата е със стандарт 802.11ac скорост до 1 гигабит

Ето и тест от лаптопа чрез Wifi

attachicon.gif5860811050.png

 

Ето и тест от настолния компютър чрез LAN кабел

 

attachicon.gif5860839179.png

 

За Виваком тази скорост може да я смятат за  нормална....

Плаща се за пакет до 100мегабита,а не за 100 мегабита,в което има разлика. Това значи,че за този пакет от данни може да получиш до 100мегбита скорост,която може да варира.

При сключване на договори с тия телекоми трябва да обръщате особенно внимание, защото и точките и запетайките в тях са от голямо значение...

Link to comment
Сподели другаде

Май не разбрахте, че това е максимално достижима скорост. Това не е гарантирана скорост. Може и да е по-малко и това е нормално. Плащайте си гарантирана скорос по десетки долари за мегабит и няма да имате такива проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...