Jump to content

Проблем с местене/групиране на програми


IVAN

Препоръчан пост

Здравейте.

имам следния проблем и се проявява на един компютър, а не на друг и не мога да намеря опцията, за да го махна.

 

На компютъра с "проблема" имам:

 

- Excel file 1

- Excel file 2

 

Отварям ги и двата и тръгвам да места Excel file 1 от Монитор 1 на Монитор 2. Tab-вам до Excel file 2 и гледам и той е на Монитор 2. И двата екселски файла се местят заедно, а не по-отделно.

 

Надявам се да сте ме разбрали и да имате идея как да го оправя.

 

ОС: Win 7. Office: 2010 (ако има значение).

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

на монитор 1 имаш 2 екселски файла, искаш да вземеш 1вият екселски файл и да го преместиш на Монитор 2, но се местят и двата.

Дали няма макроси между 2та екселски файла, малко вероятно е, но все пак провери.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

А тези два монитора за една машина ли са и ако е така дали (на мен ми се е случвало) да нямам място на единият монитор за двата файла и мести и двата.

Това са само предположения.

Всъщност я провери тази опция, дали не е това което си мисля, ако говорим за два файла и едновременното им преглеждане на тези два монитора: само погледни къде точно е това "View Side by Side", защото аз съм с 2007.

http://prikachi.com/images/658/8973658m.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравей IVAN,

има ли някакъв резултат или да търсим друго решение на проблема? 

Поне по описанието си мисля, че така биха се решили разделянията на двата файла.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление нямам директен достъп до компютъра, за да тествам постоянно.

 

Когато имам ще проверя дали се случва и с други програми освевн ms office-ски и ще направя няколко скриншота.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Проблема се проявява само с Excel и ако Excel-ските файлове са отворени от някъде(ако от start менюто отворя два excel-a, то прозорците се движат отделно).

 

Очаквания резултат от мен е това на прикачения файл. За съжаление ако отворя 1.xlsx и 2.xlsx, и започна да местя 1.xlsx като разположение, то и 2.xlsx се премества, вместо да стои на своето място,

excel-normal.PNG

Link to comment
Сподели другаде

Така, мисля че търсиш това:

Във видео клипа е показано как да стане:

https://www.youtube.com/watch?v=-DeCPJVB7jY

Т.е показано е как да се отворят два различни файла, защото си прав, че ако ги отвориш например от старт менюто се виждат два отделни прозореца, но когато отваряш 2,3,4 файла то те се събират в един екселски прозорец и не се получава това, което желаеш.

Във видеото е показано, както и при теб: Първо отваряш нужните бланки и след това в тях отваряш желаните файлове за да може да се местят и гледат отделно.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря.

 

Бях прочел в един форум това решение, но си мислех че е някаква настройка, но това е заради самия си Excel 2010 ...

В Excel 2013 са го оправили това.

Link to comment
Сподели другаде

Казано честно и преди 2007 имаше човка, с която се определяше дали всичко да бъде в един прозорец или отделно, а след това го махнаха и явно са го върнали в 2013та версия.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...