Jump to content

Проблем с wifi драйвър


Nikka

Препоръчан пост

Проблемът ми е свързан с Lenovo Ideapad 700-15isk, току що закупен, в гаранция. С човека се свързвам през админдесктоп програма. Инсталирал е ОС Windows 8.1.  Обща информация: Intel Chipset, Realtek LAN Driver, Motherboard - Lenovo

 

В официалния сайт на леново, за този модел поддържат драйвъри  ОС 7/10. Драйвърите за 10 се инсталираха и работят. За wlan card се предлагат 2: Intel Wireless Pro и Atheros/Realtek/Litheon/ Broadcom. Пробвах ги, инсталацията завършва, но wlan картата въобще .липсва като устройство в device manager, няма и икони, указващи проблемни/недовършени/липсващи драйвъри. Драйвърите за bluetooth (в доста модели вървят заедно с wlan) се инсталират нормално. С wifi  кеу контрола bluetooth се вижда като устройство, но не и wlan.(режимът аероплан, който изключва физически wifi устройствата е на оф, както препоръчват). В services wireless autoconfig e зададено на started, auto.

 

Поради липсата на устройство в DM не мога да видя какъв е модела на wlan картата (ако ли точния драйвър), нито да идентифицирам дали проблемът е софтуерен (липса на подходящ драйвър) или е хардуерен, пр. лош контакт на картата, etc. За отваряне на капака ме спира гаранцията.

 

Въпросът ми е дали някой се е сблъсквал със сходен проблем, съответно някакви идеи/насоки какво бих могла да предприема? Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Ако интернета върви с кабел,а Wi-Fi не работи,възможно е да няма връзка на адаптера с антената.

Пробвай,ако имаш с външен Wi-Fi адаптер през USB порт.В никакъв случай не отваряйте лаптопа щом е в гаранция.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор и идеята. LAN картата е видима, с инсталиран драйвър: с кабел върви. Wlan картата все едно не съществува.

За съжаление няма да мога да тествам с външен wifi адаптер, защото човекът не разполага с такъв, а не вярвам да го закупи за диагностика. .

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор и идеята. LAN картата е видима, с инсталиран драйвър: с кабел върви. Wlan картата все едно не съществува.

За съжаление няма да мога да тествам с външен wifi адаптер, защото човекът не разполага с такъв, а не вярвам да го закупи за диагностика. .

Ако разполагате с Wi-Fi модем с УСБ на Виваком,Теленор или Мтел също е вариант за проверката.

Link to comment
Сподели другаде

Огледай лаптопа за хардуерен ключ за включване/изключване на безжичната карта. Също така огледай и функционалните клавиши за някаква комбинация с Fn клавиша включване/изключване на картата. Не говоря само за самолетния режим.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, Night Raven.

Търсих on/off wifi ключ вчера, но не видях такъв по лаптопа, периферията, горната или долна част. От F-овете единственият keyboard key, отговарящ за физическо изключване на wifi е този за включване на аерорежима, (Fn+F5). Там обаче се вижда единствено bluetooth устройството. С идеята, че е невъзможно да няма и пропускам нещо, изтеглих упътванията на lenovo за този модел,но и там споменават само бутона за аерорежим.. Все пак ще потърся отново и ще опиша  резултата.

Link to comment
Сподели другаде

Тук може да погледнеш за настройките-

https://support.lenovo.com/us/en/documents/ht062592

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht103027

Защо ми се струва,че за да е имаш безжична връзка трябва аирплаин моде да е на-ON- включено?

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за линковете. В упътването за идентификация на проблема се спъвам още на първата крачка, като не откривам самото устройство в Device Manager. Другите указания ще прочета сега, може да излезе нещо полезно. Относно аероплан режима съм с впечатление, че спира автоматично wifi сигналите да не "бъгват" самолетната електроника и вероятно би трябвало да е офф.

 

В прикачената картинка, на въпросният лаптоп настройките съм заложила така: аерорежим: off; wireless devices: bluetooth: on.

post-20633-0-69987900-1478713255_thumb.png

 

Изкушавам се да сложим временно 10, колкото да хвана модела на картата, но засега се въздържам. Ще ми се да мисля, че има по-елегантен начин. Очаквам човекът да се появи на линия за да прозвъним варианта с юсб wifi и нов оглед/снимки на лаптопа, за повторна проверка на физически wifi изключвател.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за линковете. В упътването за идентификация на проблема се спъвам още на първата крачка, като не откривам самото устройство в Device Manager. Другите указания ще прочета сега, може да излезе нещо полезно. Относно аероплан режима съм с впечатление, че спира автоматично wifi сигналите да не "бъгват" самолетната електроника и вероятно би трябвало да е офф.

 

В прикачената картинка, на въпросният лаптоп настройките съм заложила така: аерорежим: off; wireless devices: bluetooth: on.

attachicon.gifwifi_options_lenovo.png

 

Изкушавам се да сложим временно 10, колкото да хвана модела на картата, но засега се въздържам. Ще ми се да мисля, че има по-елегантен начин. Очаквам човекът да се появи на линия за да прозвъним варианта с юсб wifi и нов оглед/снимки на лаптопа, за повторна проверка на физически wifi изключвател.

Ами включи го тоя  аероплан режим да провериш безжичната връзка.После като искаш пак го изключи.

При десятката ще тръгне всичко,но това е ако няма друга алтернатива.

Link to comment
Сподели другаде

@panevdd: Преди инсталацията биос настройките бяха: wireless lan: enabled. Благодаря ви за подсещането, не се сетих да погледна пак след инсталацията. Преди да опитам каквото и да е, ще проверя отново в биоса, да не е разбутан на disabled.

 

@ramzesIII: Имам спомен, че вчера няколко пъти превключих режима, но не ме отрази. Доста неща правих, така че не съм сигурна на 100%, затова днес пак ще опитам.

Link to comment
Сподели другаде

Ами биоса, разбира се... @panevdd, много ви благодаря, стреляхте директно в проблема и толкова време ми спестихте, Голямо мерси!

 

Благодаря също на Night Raven и @ramzesIII  за идеите и отделеното време. @ramzesIII, нямаше да се сетя за тест с wifi адаптер,в бъдеще ще ми е полезно със сигурност! Btw, подложихме лаптопа отново на детайлен оглед, но хардуерен ключ, освен клавишната комбинация за аерорежима така и не намерихме, екзотика.

 

И една happy снимка :)

 

post-20633-0-56637300-1478727009_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...