Jump to content

Проблем с хард диска или нещо друго ?


Препоръчан пост

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Малко съм нов..но ще се намеся

Пробвай с тва...виж онова...в света на технологийте..ми се струва малко шаманско

Тест на памет....memtest...първо краткия ако имаш време и пълният тест

Стартираш през биос.с юсб или живо сд.

Съветвам те да пуснеш и жив линукс...много неща се локализират там

Харда...те са ми слабост...

Link to comment
Сподели другаде

Хд сентинел за общо виждане.и софтуер на производителя...най добре го свали и тествай на друг компютър

Има начин да се тества всичко

Успех

Сега видях грешката...99% ram

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Имам следния проблем, един ден си пускам компютъра при което не ми се стартира Windows. Излиза на екрана: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.

Като вляза в биоса на всички SATA входове  изписва: NOT DETECTED. Сменях кабелите на sata, слагах друг хард диск, проверих захранванията, рестартирах биоса все едно и също. Моя хард го сложих на друг компютър и си работи. Някакви предположения какво може да бъде, благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

направих тест на хард диска на лаптоп Lenovo T520  с Windows 10 32bit, със софтуер за диагностика от сайта на Lenovo. От последния тест извади, че има някакъв проблем. Прикачам файла с резултата. Има ли нещо притеснително?

Благодаря предварително!

lenovo_diagnostics_log.pdf

Link to comment
Сподели другаде

По-удачен вариант е да използваш софтуера на производителя на твърдия диск: Drive Fitness Test. Има версия за DOS на стартиращ диск, има и версия за Windows.

 

Можеш директно да стартираш дългия тест.

Link to comment
Сподели другаде

Странно. В такъв случай можеш да тестваш с версията за DOS, ако имаш желание. В противен случай можеш да тестваш с Victoria. Ако не се оправяш, пиши.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...