Jump to content

Проблем с хард диска или нещо друго ?


Препоръчан пост

Да, точно за този модел лаптоп става на въпрос, пробвах да махна батерията и извадих захранващият кабел, задържах бутона вкл./изкл. за около 3 мин. даже, но нищо не се получи, пробвах и Manufacture defaults, също нищо даже отново се показа Can't detect TPM device, направо вече не знам... Прикачвам видео за да видите BIOS-а и точно проблемът за който става на въпрос, грешката не се показва защото отново заредих User defaults.

 

http://www.mediafire.com/file/2mxyphxgzcai9fm/Lenovo_A1000_VID_20161229_080507.mp4

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да не би моделът на лаптопа да е друг? В страницата на този модел първата версия на биос е 208, а във видеото, версията на твоя е 207

https://www.asus.com/support/Download/3/101/0/11/29/
 

Link to comment
Сподели другаде

Малко не ми стана ясно. Отказа се да инсталираш Windows 10 и инсталира Windows 7?

 

Иначе за настройките на TPM, можеш да провериш в BIOS, в раздел Security, в Hard Disk Security Setting и I/O Interface Security. Там търси Trusted Platform Module и я забрани.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Да, инсталирах 7-та и всичко мина ок за разлика от 10-та, защо стана така не мога да разбера :X Но сега излезе друг проблем :D Показва съобщението когато си иска за 2-3 часа два пъти ми го даде, няма значение какво правя примерно влизам в нета, ръчкам нещо из лаптопа и т.н., показва се съобщението и се рестартира... Прилагам снимка на грешката.

Lenovo_A1000_IMG_20170108_150106.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам че хардиска ти е дефектирал,

втората възможност е паметта, но в този случай

щеше по бързо да ти крашва компютъра,

Ако имаш възможност тествай компютъра с друг хардиск,

или ако са две плочки памет пробвай първо с едната как се държи,

после с другата.

Ако е изпускан лаптопа вероятноста диска да се е прецакал

е голяма.

Link to comment
Сподели другаде

Харда е чисто нов WD Black 750GB, имам обаче допълнителен 1 GB рам памет утре ще пробвам да я сваля и ще видя тогава какво става, а каква е логиката да е от нея, принципно и тя е нова ?

Link to comment
Сподели другаде

Има 2 файла в папката Minidump, качил съм ги в архив, все още не съм пробвал да извадя допълнителната рам памет, първо ще изчакам да видя какво ще кажете за архивираните файлове :)

Minidump.rar

Link to comment
Сподели другаде

Minidump файловете не сочат към никой специфичен драйвър. Ако твърдият диск е наистина нов, ще е добре да тестваш паметта с Memtest86+.

 

Тъкмо това правех, прикачвам снимка от теста, снимката е след като вече се сканира 1 път и ми изписа "Pass complete, no errors, press Ecs to exit", аз оставих да видя какво ще стане, продължи на татък и вече споменатата снимка е от продължението на сканирането.

post-12771-0-07100300-1483984657_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Не искам да отварям нова тема, затова пиша тук. Имам проблем с харда, няма физическа повреда, когато го прикача към настолния ми иска форматиране, което бих искала да избегна. Опитах да го тествам със Seagate, още на първата проверка ми дава 4% - FAIL. С Active@UNERESER направих няколко теста и се оказа че дялът с данните е читав, файловете съществуват все още. Някой има ли идея как да ги изкарам на друг носител?

Link to comment
Сподели другаде

GetDataBack според мен е наи-оптималната програма за възстановяване на информация. Платена е обаче. Ако не можеш да си я набавиш, можеш да опиташ и с Recuva, която е безплатна, но шансовете да се справи според мен са по-ниски.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...