Jump to content

Проблем с хард диска или нещо друго ?


Препоръчан пост

Здравейте, от известно време имам проблем с един лаптоп модел: Asus X50GL. Проблемът е следният значи или ми забива или се рестартира когато си поиска или имам чувството когато се натовари малко повече... Когато ми забие не мога да направя нищо екрана замръзва, не мога да мърдам мишката, не приема никакви команди, абсолютно нищо единственото спасение трябва да го изключа от бутона за вкл./изкл., а когато се рестартира отново е когато си поиска някой път както гледам филм или цъкам в интернет направо се рестартира без никакво съобщение, но някой път ми дава син екран изписва ми някаква грешка и отново рестарт, изтеглих програмата HD Tune Pro, дава ми някаква грешка (Spin Retry Count), качвам клипче да видите горе-долу за какво става въпрос, надявам се че някой може да ми помогне или да ми даде съвет какво да правя, дали харда е за смяна или е нещо друго ? :)

 

Линк към видеото

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте, от известно време имам проблем с един лаптоп модел: Asus X50GL. Проблемът е следният значи или ми забива или се рестартира когато си поиска или имам чувството когато се натовари малко повече... Когато ми забие не мога да направя нищо екрана замръзва, не мога да мърдам мишката, не приема никакви команди, абсолютно нищо единственото спасение трябва да го изключа от бутона за вкл./изкл., а когато се рестартира отново е когато си поиска някой път както гледам филм или цъкам в интернет направо се рестартира без никакво съобщение, но някой път ми дава син екран изписва ми някаква грешка и отново рестарт, изтеглих програмата HD Tune Pro, дава ми някаква грешка (Spin Retry Count), качвам клипче да видите горе-долу за какво става въпрос, надявам се че някой може да ми помогне или да ми даде съвет какво да правя, дали харда е за смяна или е нещо друго ? :)

 

Линк към видеото

По всяка вероятност е търдия диск. Архивираш даните  и подменяш с друг.

http://www.emag.bg/hard-disk-za-laptop-wd-blue-1tb-5400-ob-min-8mb-sata-3-wd10jpvx/pd/DNC6XBBBM/?gclid=CKDos6HaktACFccy0wodh5UOzA&ref_cmp=ps&emagi_click_id=30952b3a6155d21706c21c0922456e9c

Link to comment
Сподели другаде

Дали обаче този хард диск ще стане на моя лаптоп ?

Всички хард дискове предназначени за лаптопи стават и за Вашия лаптоп.Включително и SSD дисковете,които се характеризират с по-голяма скорост на зареждане на операционната с-ма,но са в пъти по-скъпи.

Ето и малко информация за двата вида-

https://ardes.bg/news/2015/05/ssd-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-hdd-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC/

Link to comment
Сподели другаде

Преди да се пристъпва към покупката на нов хардуер, бих препоръчал дискът да се тества със софтуера на производителя, за да е сигурно дали има проблем в него.

Link to comment
Сподели другаде

но някой път ми дава син екран изписва ми някаква грешка и отново рестарт

 

Тази синята бележка за грешка (във видеото ти) се появява при някои несъвместими програми с Windows 10. А зациклянето може да се дължи на ускорена поддръжка + авто ъпдейт.

 

Като ще купуваш харда - първо затрий уиндоус и гледай дали ще се изчисти работата.

Казвам ти го едно към гьотере... :)

Link to comment
Сподели другаде

Обаче и на Windows 7 ми го прави само, че там не ми се показваше грешката, а направо рестарт, всъщност забиването и рестарта ми го правеше и преди само, че беше много рядко, а сега е направо по от 3-4 пъти за 30 мин. горе-долу.  :unsure:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте отново, за да не отварям нова тема ще пиша тук, взех си преди няколко дни си взех харда, монтирах го на лаптопа нямаше ядове, обаче когато тръгна да инсталирам windows на лаптопа, ми изписва следната грешка "Can't detect TPM device!", след което ми дава черен екран с мигаща чертичка | натискам някой бутон, дава ми логото на Windows 10 за момент и след това пак черен екран с мигаща чертичка, пробвах и с диск не става, дали проблемът е от харда не знам..

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново, за да не отварям нова тема ще пиша тук, взех си преди няколко дни си взех харда, монтирах го на лаптопа нямаше ядове, обаче когато тръгна да инсталирам windows на лаптопа, ми изписва следната грешка "Can't detect TPM device!", след което ми дава черен екран с мигаща чертичка | натискам някой бутон, дава ми логото на Windows 10 за момент и след това пак черен екран с мигаща чертичка, пробвах и с диск не става, дали проблемът е от харда не знам..

 

Това съобщение значи,че не може да ти открие ТМР устройството. Не е от харда,а от настройките в BIOS.

Рестартирай компютъра.  Натисни F2  веднага, когато се появи логото на ASUS.   Това ще те отведе до помощната програма за настройка на BIOS.   Ако компютърът  е с TPM устройство, може да избереш- Security - Trusted Computing.  

Изключване на устройството TPM.   Запис и изход от BIOS.

Преди тези настройки пробвай да извадиш батерията от лаптопа и след това да я поставиш отново на мястото и.

Ако не се получи,чак тогава пристъпи към настройките.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам TMP никъде в биоса..., а какво имаш в предвид да извадя батерията, вадих я докато не е в контакт, когато е в контакт нищо не се получава.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам TMP никъде в биоса..., а какво имаш в предвид да извадя батерията, вадих я докато не е в контакт, когато е в контакт нищо не се получава.

Провери отново настройките в БИОС. За батерията имах в предвид тая,която е на дънната платка.Ако не си го правил това, по- добре е да го извърши специалист.

Link to comment
Сподели другаде

Сложно ли е махането на батерията на дъното ? А до колкото настройките, проверих ги 100 пъти и нищо подобно няма, какво ли не ръчках не става и не става :no:

Link to comment
Сподели другаде

Поразрових се в интернет и тъй като не исках да рискувам със свалянето на батерията, реших да ресетна през биоса, прикачвам 2 снимки 1 снимка го направих вече няма грешка, но отново е същото като преди с черен екран и чертичка, чудя се 2-то какво означава и ако го натисна да не стане някой фал ?

1 Снимка: Това което направих.

Lenovo_A1000_IMG_20161228_153543.jpg

2 Снимка:

Lenovo_A1000_IMG_20161228_153554.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Това на снимките не е точно reset.
За какъв лаптоп става дума? За гореспоменатия Asus?
Влез в раздела Security на BIOS и виж там трябва да е.
Пробвай и следното - свали голямата батерия, откачи захранващия адаптер от лаптопа, натисни и задръж за 30-60 секунди бутона за включване. Постави батерията, включи адаптера и включи компютъра.
Ако не стартира нормално, в BIOS зареди Manufacture defaults, запази с F10.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...