Jump to content

Търся хубав рутер справящ се с панелни стени


Препоръчан пост

Така, направих теста с посочената програма. ще прикача снимка.

Имам и питане тези числа които са -55, (показал съм ги със стрелка), какво трябва да означават.

Имам и едно друго питане, което до момента не ми е минавало през ума, но на около 60-70 сантиметра над рутера се намира кутията на СОТ, съответно и антената му е там, може ли тя да ми създава проблем с обхвата към другите стаи?

http://prikachi.com/images/97/8966097G.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Колкото по-малка е стойността (-99<-55), толкова по-слаб е сигналът в точката на приемане.
От показаното се вижда, че 2;3 канали не се използват и може да се мине на тях. По-добре на 3, защото на 1. е източник с много силен сигнал.(За справка - виж графиката на каналите в долната част на програмата.)
Що се отнася до СОТ-а - не се знае в кой охват работи, за да се отговори еднозначно дали пречи. Но по принцип би могла да пречи.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото по-малка е стойността (-99<-55), толкова по-слаб е сигналът в точката на приемане

Здравей, нещо не ми става ясно, просто не съм много вещ с тези мрежи и сигнали, т.е ако има сигнал например (-20), то сигнала при мен ще бъде още по-слаб от (-55) - или аз не го разбирам.

Първият рутер е на съседа до мен. Вторият е моят принтер.

 

 

От показаното се вижда, че 2;3 канали не се използват и може да се мине на тях. По-добре на 3, защото на 1. е източник с много силен сигнал.

В моят случай и моят рутер ми показва само един канал (ако го разбирам правилно), кои са тези два, три канали които не се използват.

Т.е ако ги броя първи рутер, втори, трети и т.н, то трети е на Виваком, който не е мой рутер или аз нещо тотално не разбирам, какво се опитваш да ми обясниш.

Ще се радвам да го изкоментираме и съответно да видим дали да си взема предложеният от мен рутер в предните коментари или нещо друго.

Още нещо, то май станаха доста въпросите, но защо на едни от показаните мрежи пише 9+13, 9+5, а на други например 9,11? Каква е разликата между тези показвания.

Другото, което не ми даде информация от търсене по сайтовете е този който аз съм харесал, никъде не ми показа колко канален е(не знам дали така се казва)?

Благодаря ви много.

Надявам се и някой друг да се включи с отговори и предложения.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Става дума за номер на канал - колона Chan,  а не за пореден по ред рутър.

2,3 значи канали с номера 2 и 3. На тях няма излъчващи устройства.
Каналите са държавно-регулирани (определени) и се задават автоматично след избор на държава в настройките на рутъра.

Ако Asterix е твоят рутър и HP Print  е твоят принтер - само те са на тоя канал. И въпреи всичко не пречи да се пробва на канал N. как ще е положението с достъпа за устройствата.

DIR-842 изглежда нелоша машина.

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте

Рутера го купих и е поставен. Определено вече говорим за съвсем различен сигнал. Ако обаче е включен на 5Ghz, разстоянието е много малко, но скороста е невероятна. Въпреки, че и 300 мегабита са доста добре. Много ви благодаря за съдействието от ваша страна. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Да, 5GHz иска видимост за силен сигнал, но дори и със слаб сигнал скоростта няма нищо общо с тази в 2,4GHз обхвата. Ако си забелязал на 36.канал се държи най-стабилно (поне при мен е така).
Безаварийно ползване!
Ако не си забелязал - с нискокачествен кабел скоростта по LAN  пада чувствително, в сравнение с CAT6/CAT6A shielded
Зависи си и от настройките на устройството, свързано на 5GHz.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей ExaFlop, 

още не съм се занимавал да ровичкам по каналите и как да се настрои, на определен канал, но ще дойде и този момент.

Що се отнася до кабела, нямам на идея какъв е, преди време бях с бял кабел, но едни олигофрени решили да срежат всичко що виси тяхно, но и моето, което не е тяхно го срязаха.

В последствие ми се сложи сив кабел и вече 4та година съм с него.

Ако става на въпрос за кабел от рутера до компютъра, то изобщо не използвам такъв кабел.

Много ти благодаря за съдействието.

Бъди жив и здрав.

Поздрави  :introduce:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...