Jump to content

Търся хубав рутер справящ се с панелни стени


Препоръчан пост

Здравейте, 

имам питане към вас за хубав рутер.

4-ри стаи, сегашният стои в хола, но затворя ли вратата в спалнята(хола) или и двете, почти няма никой като сигнал.

Какво бихте ми препоръчали от ваша страна?

Цената не е от значение, въпроса е, че между стаите имам дълги коридори и си мисля, че от там се губи сигнала (т.е имам но е доста слаб).

Четох някъде, че имало някакви приспособления, които се свързвали към/след рутера и сигнала бил по-добър - не желая такива устройства.

Има ли вариант само рутера да е по-мощен?

Благодаря предварително за съдействието ви.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

взимаш един рутер, който може да работи и на 5Ghz, той е 'по-мощен' и 'облъчва повече', а и няма много накачени рутерите на каналите му, както се получава при 2.4Ghz-овите при по-гъсто населени места, като блокове.

 

Едно полезно четиво:

https://www.extremetech.com/computing/179344-how-to-boost-your-wifi-speed-by-choosing-the-right-channel

Link to comment
Сподели другаде

Здравей IVAN, 

много ти благодаря за съдействието.

Аз прочетох всичко, сега идва реда на следващият въпрос:

Някакво мнение за този, като приемам и други предложения.

Поразчетох се малко и някъде казват, че трябва да се провери дали и лаптопа ще може да работи(в моя случай ще може), но ме притеснява как стоят нещата със смарт телефоните там дали ще работят на 5Ghz. :) 

Благодаря предварително.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

това рутерче изглежда добре, най-вече поддръжа 802.11n и 802.11ac IEEE стандарта, който позволва да си избираш между 2.4 и 5GHz. В повечето случаи за домашните рутери не ти трябва кой знае какъв, тъй като потребителите му правят basic настройка и не се занимават повече с него. Не използват и 5% от възможносттите му и затова почти всики решения на пазара са добри за нормални нужди. Единствено може да гледаш какви Wi-fi стандарти поддържа, в твоя случай и пример са добре.

 

Относно телефоните забелязах, че малко поддръждат 802.11ac, но той има съвместимост с 802.11n, което го има на огромна част от телефоните. Тук може да видиш:

 

http://www.gsmarena.com/search.php3

 

с какъв wi-fi адаптер е телефона ти или някой конкретен модел.

 

По между другото сегашния ти рутер какъв модел е, че може да поддръжа тези стандарти.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

значи по ред на нещата:

Моят телефон не подържа тази опция, с него ще се използва 2,4

Единият лаптоп има n, което означава че ще може да използва 5,

Другите два ще потърся wi-fi адаптори за лаптопи, за да могат да преминат на 5, иначе ако си останат на 2.4, няма смисъл да взимам нов рутер.

IVAN, моят рутер не подържа повече от 2.4 проверено на 1000%.

Благодаря много за съдействието.

Ако имам някои допълнителни въпроси, ще пиша отново.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

 

Единият лаптоп има n, което означава че ще може да използва 5,

Не означава това - означава, че ще ползва 2,4GHz до 300Mbps евентуално.

За да поддържа 5GHz, трябва да поддържа 802.11ac стандарт.

 

който може да работи и на 5Ghz, той е 'по-мощен'

Това също не е вярно. На 5GHz обхватът е по-малък. Преимуществото е по-слабата населеност на обхвата и по-широкият канал/по-виисоката скорост на обмен между рутър и крайно устройство.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей ExaFlop,

значи аз съм се доста объркал.

Аз тръгнах от тук, мисля че е обяснено доста прилично.

Добре, аз представих моя проблем, моля те дай някакво предложение. 

Ясно е че част от лаптопите не го подържат този стандарт и е ясно че освен рутера ще трябва да взимам и адаптерите.

Ако не е този вариант, то как да преминавам през тези панелни стени. Разбираш ли, че затворят ли не вратите, сигнала е на една чертичка.

Благодаря ти предварително.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

.... то как да преминавам през тези панелни стени. Разбираш ли, че затворят ли не вратите, сигнала е на една чертичка....

Може и тъпо да звучи... И не професионално...Аз специално когато имах същия проблем преди време,и когато ми го предложиха само дето не им теглих една...

Обаче за моя най голяма изненада, стана... Нито съм търсила обяснение нито нищо,но и до сега работи! Сигнала го хващам нормален чак на 5 етаж, и в градинката пред блока... аз съм на втория... Рутера е за 30 лв. TP LINK изобщо,нищо специално!

http://www.dunavmost.bg/Fun/Video/30983-edna-birena-kutiika-shte-usili-wifi-signala-u-doma

Link to comment
Сподели другаде

Рутера не може да излъчва и на 2.4 и на 5Ghz. Нека ExaFlop ме поправи ако бъркам.

 

Четох някъде, че имало някакви приспособления, които се свързвали към/след рутера и сигнала бил по-добър - не желая такива устройства.

 

С такива устройства принципно е най-хубавото решение.

Link to comment
Сподели другаде

k0st4din, може би най-точни съвети ще получиш, ако нарисуваш някаква примерна схема на жилището - разположение на стаите и размери на помещенията.

Виждам, че търсиш рутер, а според мен ти трябва access point... можеш да потърсиш в специализираните магазини.

Има рутери, които могат да работят едновременно на 2.4 и 5GHz (dual band), но в твоя случай това едва ли е от значение.

Може би ще бъде удачно да преместиш рутера на друго място и/или да закупиш по-добра антена, ако има възможност за смяна на антената (пример).

Link to comment
Сподели другаде

Рутърът може да излъчва едновременно и в двата обхвата, ако е разрешено в настройките.
Но ако зададете на рутъра да работи САМО на 802.11n  а устройства, не поддържащи стандарта се опитат да се свържат, няма да могат. Така, че ситуацията е малко комплицирана...

 

Може и тъпо да звучи

Аз това го правя с кутии от дискове - разпробива се вертикално за нанизване на антената, а капакът (цилиндричната повърхност отвътре я обличам половината с фолио и става много прилична антена.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте приятели, ето снимка на стаите и къде се намира рутера.

точно до хола(отдолу) е спалнята, а има само една стена и сигнала е на една чертичка, да не говорим за другата спалня и кухнята.

Рутера няма как да го преместя, там е всичко уредбата, телевизора и др. неща, но не смятам, че проблема е от техниката около него.

Дайте някакви предложения.

http://prikachi.com/images/215/8963215t.jpg

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Аз ли не виждам - няма информация за рутъра в момента - кой модел е?
Не е зле да се "прегледа" обхвата за излъчватели и каналите на които работят. Да се пробва смяна на канала на рутъра.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...