Jump to content

Проблем с видеокаратата


Препоръчан пост

Здравейте на всички!Дано съм нацелил раздела :) 

 

Та направо към проблема.Значи имам настолен компютър леново тинкцентер м57п.Преди години му сложих видеокарта Нвидиа Гефорсе 430 1гб на 128бита.Нямах проблеми допреди 1 седмица когато реших че ще си вземам нов комп на части щото ще ми излезне по изгодно.Та първото което взех беше видеокарта Ati Radeon R7 290X.Исках да я пробвам но един приятел ме посъветва да него правя тъй като захранването ми е 450w.Взех си и захранване 600w  и реших най накрая да я пробвам.Смених моето захранване със новото и моята видеокарта с новата след което пуснах компа.Уви нищо черен екран.Ок върнах стара си видеокарта и старото си захварване и запалих машината всичко си стартира успешно!Но сега след като стартирам Windows и 2 мин по касно монитора ми се изкючва,пише No signal апък компа работи!След дълго лутане във мрака установих че нещо е станало със старото ми видео!Във момента работи на вграденото ми видео!Изкарах я почистих я от прах смених и термо пастата,прегледах я за избили кондезатори след което я сложих и стартирах,но уви пак същата изтория.Изключих компа извадих всички компоненти и изкарах и батерията и захранващия кабел.След 5 мин изчакване да се разредят кондезаторте сложих всичко пак.Ефект нулев.Знам че проблема ми е във видеокарата въпроса ми е къде може да е причината тъй като тя стартирва???

 

П.С.Прейнсталирах драйварите пак нищо!

 

Машина:Lenovo Thinkcente m57p

видео:NvidiaGeforce 430gt

Рам памет:6ГБ

HDD:Toshiba 750GB Sata 2 

процесор:Intel core duo quad Q8400 2,66GHz

Link to comment
Сподели другаде

Какви точно са захранващите блокове?

 

Няма видео карта R7 290X. Има R9 290X и R9 270X. Коя от двете е?

 

Тества ли дали ще има проблем със старата карта под Safe Mode? Ако не си, направи го.

Link to comment
Сподели другаде

За по-мощното захранване - добре ,но трябва да се подаде и захранване на "всички" допълнителни букси ,,,иначе - "чер екран".

Поогледай видеокартата за тях,както е на много модели:

image.jpg

 

image.jpg

...могат да ти потрябват преходи примерно като 

image.jpg

 

..за да се получи нещо такова

http://3.bp.blogspot.com/-9v26BZlrWHw/T3c9lhEm7II/AAAAAAAALpo/tMZ3XEgnLSA/s1600/_1050525.JPG

... и ще тръгне.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...