Jump to content

Свързване на PC с TV с HDMI кабел (Windows 10)


Vanyna

Препоръчан пост

       Здравейте! Реших да свържа компютъра с телевизора си - за гледане на филмчета...Взех си HDMI 1.3 кабел...При изключен телевизор и компютър свързах кабела, след което ги включих. Със бутона Source на телевизора избрах HDMI 2, където е включен кабела в ТV-то. Звукът от филмчето, което бях пуснала се чуваше невероятно добре, но на екрана се появи само един красив тапет...дори не от компютъра. Отдолу на екрана на телевизора се виждаше лентата на задачите, нооо филмът/видеото не вървеше. Потърсих в нета нещо по въпроса и разбрах, че трябва да настроя дисплея. Но не се осмелявам да го направя, тъй като примерите, които успях да намеря бяха за други операционни системи.

    Ето как изглеждат настройките, след включването на кабела:

    Е, не можах да ги подредя последователно, но уточнявам, че 1 е дисплея на телевизора, а 2 е дисплея на компютъра. Така се получи. И показвам разделителната им способност. Просто не знам, какво да избера от падащото меню?!... :bang: И дали да избера "основен дисплей", а и кой да бъде?

    Моля за помощ!

post-24058-0-53230200-1477091732_thumb.jpg

post-24058-0-47875100-1477091747_thumb.jpg

post-24058-0-16824100-1477091766_thumb.jpg

post-24058-0-46121400-1477091963_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Пробва ли да завлечеш плеъра от единия екран на втория? Ако искаш със сигурност да го провериш, задай първоначално да се дублират дисплеите! Така ще провериш, дали е правилно настроен. После може да зададеш да се разширят дисплеите, така че да можеш едновременно да сиработиш на компютъра и да гледаш филм.

Link to comment
Сподели другаде

Пробва ли да завлечеш плеъра от единия екран на втория? Ако искаш със сигурност да го провериш, задай първоначално да се дублират дисплеите! Така ще провериш, дали е правилно настроен. После може да зададеш да се разширят дисплеите, така че да можеш едновременно да сиработиш на компютъра и да гледаш филм.

       Със завличане на плеъра не става при избиране на опцията "Разшири тези дисплеи" от менюто. А двата дисплея 1(TV) и 2 (PC) имат горе показаните различни стойности на разделителна способност. Завличам и се показва плеърът на екрана на телевизора, но стрелката на мишката не се показва, за да увелича на цял екран! А това е най-предпочитания за мен начин, защото дисплеят от копютъра изпълва 1:1 екрана на телевизора, т.е. пълно покриване с преминаване към ТV резолюцията !!! :yes:

       Във втория случай, когато избера опцията "Дублирай тези дисплеи",  се показва всичко от компютъра на екрана на телевизора, мога да управлявам, но дисплеят на ТV-то се свива от двете страни с по 4-5 см, а отгоре и отдолу - с по 2-3 см, сигурно заради по-ниската резолюция 1680х1050. Т.е. не се използва целия екран, а това ме дразни. :hmm: Стойността на разделителната способност се приравнява на тази на компютърния дисплей (1680x1050) и не ми дава друга възможност..., докато за дисплея на TV-то в първия случай ми дава, че е 1920х1080. В инструкциите (книжката) на телевизора "Croun", който е от преди 6 години и не беше от най-скъпите (и най-големите) пише, че максималната му резолюция е 1920х1200. :newpaper: Размерът на екрана е 79/39.5 - в инчове съм забравила...

post-24058-0-08880100-1477137682_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност, всичко е наред! Трябвало е да завлека напълно плеъра на екрана на телевизора и тогава се появява и мишката! С Enter - на цял екран, а с Esc - връщам първоначалния размер и отново с мишката изтеглям на дисплея на компютъра. Всичко е било както го исках, но не съм била смела...Благодаря vesyo!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...