Jump to content

Неработещо копче за старт


Препоръчан пост

Здравейте съфорумници.

Днес брат ми ме изненада с новината, че HP XW8600 Workstation-ът ми не работи.
Когато се прибрах останових, че проблемът идва от копчето за стартиране и по-точно, то не работи.
Смяната на батерията на BIOS-ът не реши проблемът. 100% Съм сигурен, че не е от захранването, а другите части съм ги сложил на друг Workstation.
Как мога да сменя копчето и има ли друг вариант за стартиране на системата?

Link to comment
Сподели другаде

Има. Можеш ръчно да окъсиш двата пина на дънната платка, към които се свързва бутонът на кутиятa, да речем с отвертка.

Пробвах варианта със окъсяването, но не можа да тръгне. Други идеи?

Допълнително да попитам, вързани са 8 кабела с различен "произход" (един за USB, един за Audio жакът, един за копчето и още един Audio-In жак), но брат ми ми спомена, че при включване на една аудио система към предният Audio жак, компютърът е спрял и от тогава не тръгва. Та възможно ли е да е окъсено самото дъно? Ако помогне, при наличието ток до машината мишката, LAN ледките и всичко си свети както подобава.

Link to comment
Сподели другаде

Ако си сигурен, че си окъсил правилните пинове и че си ги окъсил както трябва, то означава, че проблемът е или в дънната платка, или в захранващия блок. Не виждам къде другаде може да е.

 

Кое те кара да си сигурен, че захранващият блок е наред?

Link to comment
Сподели другаде

Ако си сигурен, че си окъсил правилните пинове и че си ги окъсил както трябва, то означава, че проблемът е или в дънната платка, или в захранващия блок. Не виждам къде другаде може да е.

 

Кое те кара да си сигурен, че захранващият блок е наред?

Мишката и LAN-а светят. Имам чувството, че пиновете са окъсени. Ако е така, какво мога да направя?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип не е нормално при изключен компютър да светят диодите на мрежовата карта и мишката. Сигурен ли си, че системата е изключена? Това се случва и преди да си окъсил пиновете? Т.е. ако изключиш захранващия кабел и след това го включиш, пак диодите и мишката ще светят?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип не е нормално при изключен компютър да светят диодите на мрежовата карта и мишката. Сигурен ли си, че системата е изключена? Това се случва и преди да си окъсил пиновете? Т.е. ако изключиш захранващия кабел и след това го включиш, пак диодите и мишката ще светят?

Да, точно така. Когато включа захранването в мрежата, мишката и диодите на Lan-а светват.

Link to comment
Сподели другаде

Това определено не е нормално. Когато е сменяна батерията, захранването било ли е спряно напълно? Т.е. сигурен ли си, че BIOS е бил занулен?

 

Ако да, тогава подозирам, че дънната платка е дала някакъв доста сериозен дефект, защото няма причина оптиката и диодът на мрежовата карта да получават захранване иначе.

Link to comment
Сподели другаде

Това определено не е нормално. Когато е сменяна батерията, захранването било ли е спряно напълно? Т.е. сигурен ли си, че BIOS е бил занулен?

 

Ако да, тогава подозирам, че дънната платка е дала някакъв доста сериозен дефект, защото няма причина оптиката и диодът на мрежовата карта да получават захранване иначе.

Абсолютно съм сигурен, че смених батерията па БИОС-а при спряно захранване, защото трудно се забравя мъкненето на 15 килограмова кутия :D

Link to comment
Сподели другаде

Значи в такъв случай наистина не виждам друга причина освен дънна платка. Ако искаш, можеш да провериш дали има по-нова версия на BIOS за нея и ако има, да го актуализираш. Ако има по-нова версия, ме съмнява да помогне, но ако дънната платка е дала такъв дефект, няма какво да се губи.

Link to comment
Сподели другаде

Значи в такъв случай наистина не виждам друга причина освен дънна платка. Ако искаш, можеш да провериш дали има по-нова версия на BIOS за нея и ако има, да го актуализираш. Ако има по-нова версия, ме съмнява да помогне, но ако дънната платка е дала такъв дефект, няма какво да се губи.

BIOS-ът го update-нах до последна версия преди около година. Интересно е, че сложих захранването на друга машина, светнаха диодите по дънната платка, но при опит за стартиране пуска 1 кратък Beep, захранването врътва и спира.

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай значи наистина може да е от захранващия блок. Аз и преди казах, че е или той, или дънната платка. Ако на друг компютър въпросният захранващ блок създава проблеми, докато собственият му не създава такива, значи наистина е точно от него.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...