Jump to content

Питане за монитор ASUS


Препоръчан пост

Здравейте!

Монитора ми е точно този модел http://p1.akcdn.net/full/41480631.asus-vw193d-b.jpg

от няколко дни, забелязвам, че като че ли има леко трепкане на картината, едав забележимо, и като че ли леко е намаляла яркоста, по мътно се вижда от другия ми монитор 17 инчов Фуджитсу.

Възможно ли е това да се дължи на някой кондензатор, който е за смяна, предвид че монитора не е първа младост?

Или просто матрицата си заминава?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Монитора ми е точно този модел http://p1.akcdn.net/full/41480631.asus-vw193d-b.jpg

от няколко дни, забелязвам, че като че ли има леко трепкане на картината, едав забележимо, и като че ли леко е намаляла яркоста, по мътно се вижда от другия ми монитор 17 инчов Фуджитсу.

Възможно ли е това да се дължи на някой кондензатор, който е за смяна, предвид че монитора не е първа младост?

Или просто матрицата си заминава?

Най-добре ще разбереш като го пробваш с друг компютър. Особено ако не си пипал никакви настройки.

 

Възможно е и да не е монитора.Но първо го провери него.

Link to comment
Сподели другаде

Най-добре ще разбереш като го пробваш с друг компютър. Особено ако не си пипал никакви настройки.

 

Възможно е и да не е монитора.Но първо го провери него.

И на друг компютър пак така едва забележимо премигва..и пак е според мен замътнена картината, не е така ярка като на Фуджитсуто.

Сигурно подсветката просто е поостаряла. Пробвай с друг кабел. Може да има и проблем с инвертора/захранването му.

Утре ще пробвам с друг кабел. А и може да има кондензатори за смяна в захранването на самия монитор?!

Ако и с друг кабел е така, ще го закарам на майстор да го отвори и провери кондензаторите.

Благодаря и на двамта за мненията!

Link to comment
Сподели другаде

Добро утро!

Пробвахме монитора с друг кабел - същата работа. Картината леко мътна и от време на време едва забележимо премигва..

Тая сутрин тотално спря :) Картината изчезна. Изключвам монитора от копченцето отпред, после го включвам, появява се картина за две- три секунди и пак черен екран..и пак така..

След празниците ще го нося на ремонт.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...